Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Elektrický mikrobus od Volkswagenu se stane skutečností v roce 2022

20.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Koncepty vozidel většinou zmizí stejně rychle, jako se objevily, v lepším případě jsou využity některé jeho prvky v budoucím produkčním modelu. To by však neměl být případ VW I.D. Buzz, který by se měl začít prodávat za pět let. 
Začátkem letošního roku Volkswagen představil koncept I.D. Buzz, který je inspirovaný legendárními Microbusy této značky, ale nabízí futuristický design, elektrický pohon a řadu moderních technologií. Sami jsme v článku odhadovali, že toto vozidlo zůstane jen konceptem, maximálně se některé jeho prvky objeví v budoucích modelech. Německá automobilka nás však tento týden velmi příjemně překvapila, když oznámila záměr přinést I.D. Buzz na trh. Volkswagen bude s touto novinkou cílit především na trhy v Severní Americe, Evropě a Číně, přičemž první zájemci by měli mít možnosti si moderní verzi Microbusu zakoupit v roce 2022.
 
 
„Po prezentaci na mezinárodních autosalonech v Detroitu a Ženevě jsme obdrželi velké množství dopisů a e-mailů od zákazníků, kteří nás prosili, abychom zrealizovali toto vozidlo“, uvedl výkonný ředitel Volkswagenu Dr. Herbert Diess. Informace byla zveřejněna na slavné automobilové akci Pebble Beach Concours d'Elegance v Kalifornii. „Microbus je už dlouho součástí kalifornského životního stylu a teď jej přivedeme zpátky tím, že jej představíme jako elektricky poháněný vůz.“
 
I.D. Buzz je prezentován jako prostorný, ale přitom kompaktní model pro rodiny či skupiny přátel. Výrobce hodlá umístit baterie do podlahy vozidla a jelikož ostatní komponenty, jako je elektromotor, nezabírají mnoho místa, může se vozidlo pochlubit dlouhým rozvorem s krátkými přesahy. Kromě toho plánuje automobilka představit také užitkovou verzi Buzz Cargo, která bude určena především pro rozvoz zásilek a zboží po městě.
 
 
Připomeňme si, že koncept nového Microbusu počítá s využítím elektromotoru o výkonu 369 koní, který by umožnil zrychlení z nuly na stovku za přibližně pět sekund. Dojezd je plánován na 430 km a v budoucnu je očekáváno plně autonomní řízení I.D. Pilot, které by mělo být připraveno v roce 2025. Variabilní interiér je možné upravit podle počtu cestujících a zavazadel, nechybí ani řada užitečných vychytávek jako vyjímatelný tablet či Bluetooth reproduktor od Beats. Exteriéru potom kromě výrazné zeleno-bílé barvy dominuje LED osvětlení. Otázkou zůstává, nakolik bude tomuto popisu odpovídat produkční verze vozidla.
 


reklama