www.svetmobilne.cz
>
>

Volvo plánuje kvůli bezpečnosti od roku 2020 sledovat řidiče kamerami

Volvo plánuje kvůli bezpečnosti od roku 2020 sledovat řidiče kamerami
, , aktualita
Automobilka Volvo oznámila, že od roku 2020 bude do vozů instalovat systémy, které budou rozpoznávat chování řidiče. Kamery budou snímat, zda se nedívá např. na mobil a systém bude i vyhodnocovat, zda není opilý.
K oblíbeným
reklama
Volvo bylo vždy známo svou velkou snahou o bezpečnost svých vozů a hlásá, že od příštího roku se už v jeho vozech nikdo nezabije. Tomu má dopomoci např. omezovač rychlosti na 180 km/h, takže Volva už nepojedou rychleji. Další novinkou, která by se měla objevit po roce 2020, by měly být kamery zabírající řidiče a vyhodnocující, zda se plně věnuje řízení. Pokud tak zjistí, že se nedívá tam, kam by měl, a sleduje třeba mobilní telefon, vůz vyšle varování a v případě neuposlechnutí sníží rychlost, případně i zastaví a zaparkuje. Podobně tak učiní, pokud řidič se třeba nedotýká volantu.
 
Kamery ve vozech Volvo
 
To ale není vše. Ve spolupráci s dalšími senzory bude systém vyhodnocovat i to, zda není řidič pod vlivem alkoholu nebo jiných drog. Dle NHTSA v USA je totiž 30 % nehod způsobeno právě tím, že je řidič pod vlivem některých návykových látek. Tato novinka se objeví u vozů, které budou postaveny na nové platformě SPA2. Zatím ale není jasné, kolik kamer ve voze přesně bude a kde budou umístěny. Další novinkou je Care Key, kdy může majitel vozu nastavit omezovač vozu na ještě nižší rychlost např. v případě, kdy vůz půjčuje někomu jinému.
 
Nyní tak vyvstávají otázky ohledně soukromí. Volvo ujišťuje, že nedochází k žádnému ukládání videozáznamu. Ten se kamerou pořídí, zpracuje a poté se zahodí. Mnozí mohou namítat i to, že se tímto krokem Volvo samo podkopává a lidé si jej nebudou chtít kupovat, nicméně faktem je, že podobný systém monitorování řidiče za stejným účelem vyvíjí i ostatní automobilky a v budoucnu se mu nevyhneme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nottingham vyzkouší bezdrátové nabíjení elektrických taxíků Nottingham vyzkouší bezdrátové nabíjení elektrických taxíků
Elektromobily jsou pro některá použití velmi vhodným dopravním prostředkem, pro jiná naopak. Výborné mohou být pro vozy taxislužby a město Nottingham v Británii tak nyní díky grantu vyzkouší elektrické taxíky s bezdrátovým nabíjením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britové vyzkoušeli reálný dojezd elektromobilů, vyhrála Kia a Tesla Britové vyzkoušeli reálný dojezd elektromobilů, vyhrála Kia a Tesla
Na britském YouTube kanálu carwow vyzkoušeli reálný dojezd šesti různých elektromobilů a jak moc se liší od udávaných hodnot. Výsledky dosahovaly 75 až 90 % a tvůrci i sledovali, co dělají jednotlivá auta při vybití jejich akumulátoru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple iPhone 12 má mít sub-6Ghz i mmWave 5G, ale jen někde Apple iPhone 12 má mít sub-6Ghz i mmWave 5G, ale jen někde
Na podzim bychom se měli dočkat další generace smartphonů Apple iPhone 12. Ačkoli to vypadalo, že Apple bude s 5G několik let pozadu, nakonec to nebude tak špatné a 5G by měly dostat už letošní modely.
15.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk na Twitteru ukázal Teslu, která mluví s chodci Elon Musk na Twitteru ukázal Teslu, která mluví s chodci
Elon Musk pomocí svého oblíbeného Twitteru prezentoval další vtipnou funkci. Rozšířením systému obsahujícím reproduktory pro umělé zvuky při pomalé jízdě umožnil Tesle Model 3 komunikovat s okolními chodci.
14.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S20 má mít ve standardu 12 GB RAM Samsung Galaxy S20 má mít ve standardu 12 GB RAM
Moderní smartphony s Androidem mají dnes mnohdy opravdu velké množství operační paměti RAM. V případě Samsungu Galaxy S20 má jít dokonce o 12 GB RAM v základu a možná se dočkáme i verzí s 16 GB.
13.1.2020, aktualita, Milan Šurkala