www.svetmobilne.cz
>
>

Volvo plánuje kvůli bezpečnosti od roku 2020 sledovat řidiče kamerami

Volvo plánuje kvůli bezpečnosti od roku 2020 sledovat řidiče kamerami
, , aktualita
Automobilka Volvo oznámila, že od roku 2020 bude do vozů instalovat systémy, které budou rozpoznávat chování řidiče. Kamery budou snímat, zda se nedívá např. na mobil a systém bude i vyhodnocovat, zda není opilý.
K oblíbeným
reklama
Volvo bylo vždy známo svou velkou snahou o bezpečnost svých vozů a hlásá, že od příštího roku se už v jeho vozech nikdo nezabije. Tomu má dopomoci např. omezovač rychlosti na 180 km/h, takže Volva už nepojedou rychleji. Další novinkou, která by se měla objevit po roce 2020, by měly být kamery zabírající řidiče a vyhodnocující, zda se plně věnuje řízení. Pokud tak zjistí, že se nedívá tam, kam by měl, a sleduje třeba mobilní telefon, vůz vyšle varování a v případě neuposlechnutí sníží rychlost, případně i zastaví a zaparkuje. Podobně tak učiní, pokud řidič se třeba nedotýká volantu.
 
Kamery ve vozech Volvo
 
To ale není vše. Ve spolupráci s dalšími senzory bude systém vyhodnocovat i to, zda není řidič pod vlivem alkoholu nebo jiných drog. Dle NHTSA v USA je totiž 30 % nehod způsobeno právě tím, že je řidič pod vlivem některých návykových látek. Tato novinka se objeví u vozů, které budou postaveny na nové platformě SPA2. Zatím ale není jasné, kolik kamer ve voze přesně bude a kde budou umístěny. Další novinkou je Care Key, kdy může majitel vozu nastavit omezovač vozu na ještě nižší rychlost např. v případě, kdy vůz půjčuje někomu jinému.
 
Nyní tak vyvstávají otázky ohledně soukromí. Volvo ujišťuje, že nedochází k žádnému ukládání videozáznamu. Ten se kamerou pořídí, zpracuje a poté se zahodí. Mnozí mohou namítat i to, že se tímto krokem Volvo samo podkopává a lidé si jej nebudou chtít kupovat, nicméně faktem je, že podobný systém monitorování řidiče za stejným účelem vyvíjí i ostatní automobilky a v budoucnu se mu nevyhneme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD
České dráhy spustily nový portál Vlakem na výlet, který zahrnuje i mobilní aplikaci pro Android a iOS. Obsahuje bohatou databázi výletů po ČR, které lze filtrovat podle regionu nebo cílové skupiny. Zajímavostí jsou interaktivní výlety nejen pro děti.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář