www.svetmobilne.cz
>
>

Volvo dá omezovač na 180 km/h, bezpečnost především

Volvo dá omezovač na 180 km/h, bezpečnost především
, , aktualita
Volvo je známo vysokou bezpečností svých vozů a chce tento koncept posunout ještě dál. Hlásá, že v budoucnu se už v jeho vozech nikdo nezabije, čemuž má dopomoci i omezovač na netradičních 180 km/h.
K oblíbeným
reklama
Automobily značky Volvo byly vždy synonymem vysoké bezpečnosti. Automobilka tak do svých vozů už dlouhou dobu montuje systémy automatického brzdění před překážkou a dokonce hlásá, že od příštího roku se v jejích nových vozech už nikdo nezabije. To je dosti odvážné tvrzení. Jedním z prostředků, jak toho dosáhnout, je i plán na instalaci omezovače na mnohem nižší rychlost, než je zvykem. Např. u evropských aut je poměrně časté mít omezovač na rychlost 250 km/h, byť je obvykle možnost si ho nechat deaktivovat. Volvo bude ale o něco radikálnější a zastaví svůj rozlet už na 180 km/h.
 
Automobily Volvo
 
Zástupci automobilky tvrdí, že větší rychlost stejně nikdo nepotřebuje a akorát zvyšuje riziko nehody s vážnými následky, a i kdyby to mělo zachránit jen jeden jediný život, stojí to za to. Podle americké NHTSA totiž vysoká rychlost stojí za 25 % smrtelných úrazů v autech. Volvo má být dle automobilky vůz, který si jeho majitelé cení za jeho bezpečí a ochranu toho, co je v životě důležité a ne pro závodníky.
 
Od poloviny roku 2020 tak budou mít všechny nově vyrobené vozy značky Volvo omezovač na 180 km/h, což znamená, že půjdou do prodeje jako modelový ročník 2021.Navíc nebude možné jej deaktivovat na přání, jedinou výjimkou mohou být speciální automobily, jako jsou ta policejní a podobně. Připomeňme ještě, že limit na 180 km/h je sice u automobilů zejména u nás netradiční, nicméně to neplatí celosvětově. Např. v Japonsku je omezovač na rychlost 180 km/h vynucován dokonce zákonem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut
Xiaomi se rozhodlo posunout laťku v rychlosti rychlého nabíjení o pořádný kus nahoru. Nová technologie Super Charge Turbo by měla dobít 4000mAh baterii ve smartphonu za pouhých 17 minut. Má to jen jeden háček.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie
Někteří majitelé Galaxy S10 si stěžují na nezvykle rychlé vybíjení baterie. Týká se pouze verze s procesorem Exynos a příčinou problému by mělo být internetové volání. Před nedávnem zase uživatelé objevili, že se obrazovka telefonu rozsvěcí při nošení v kapse.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala