www.svetmobilne.cz
>
>

Volvo dá omezovač na 180 km/h, bezpečnost především

Volvo dá omezovač na 180 km/h, bezpečnost především
, , aktualita
Volvo je známo vysokou bezpečností svých vozů a chce tento koncept posunout ještě dál. Hlásá, že v budoucnu se už v jeho vozech nikdo nezabije, čemuž má dopomoci i omezovač na netradičních 180 km/h.
K oblíbeným
reklama
Automobily značky Volvo byly vždy synonymem vysoké bezpečnosti. Automobilka tak do svých vozů už dlouhou dobu montuje systémy automatického brzdění před překážkou a dokonce hlásá, že od příštího roku se v jejích nových vozech už nikdo nezabije. To je dosti odvážné tvrzení. Jedním z prostředků, jak toho dosáhnout, je i plán na instalaci omezovače na mnohem nižší rychlost, než je zvykem. Např. u evropských aut je poměrně časté mít omezovač na rychlost 250 km/h, byť je obvykle možnost si ho nechat deaktivovat. Volvo bude ale o něco radikálnější a zastaví svůj rozlet už na 180 km/h.
 
Automobily Volvo
 
Zástupci automobilky tvrdí, že větší rychlost stejně nikdo nepotřebuje a akorát zvyšuje riziko nehody s vážnými následky, a i kdyby to mělo zachránit jen jeden jediný život, stojí to za to. Podle americké NHTSA totiž vysoká rychlost stojí za 25 % smrtelných úrazů v autech. Volvo má být dle automobilky vůz, který si jeho majitelé cení za jeho bezpečí a ochranu toho, co je v životě důležité a ne pro závodníky.
 
Od poloviny roku 2020 tak budou mít všechny nově vyrobené vozy značky Volvo omezovač na 180 km/h, což znamená, že půjdou do prodeje jako modelový ročník 2021.Navíc nebude možné jej deaktivovat na přání, jedinou výjimkou mohou být speciální automobily, jako jsou ta policejní a podobně. Připomeňme ještě, že limit na 180 km/h je sice u automobilů zejména u nás netradiční, nicméně to neplatí celosvětově. Např. v Japonsku je omezovač na rychlost 180 km/h vynucován dokonce zákonem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Škoda uvádí plug-in hybrid Superb iV s 1.4 TSI Škoda uvádí plug-in hybrid Superb iV s 1.4 TSI
Automobilka Škoda začíná pracovat na elektrifikaci svého portfoila a jedním z prvních počinů je nový plug-in hybrid Superb iV. Novinka má umět jezdit i v čistě elektrickém režimu a ujet vzdálenost až 55 kilometrů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země
Smartphony Sony to mají dnes hodně nahnuté. Divize je hodně ztrátová, prodeje padají neustále níž a Sony se tak rozhodlo, že se bude soustředit už jen na čtyři světové oblasti. Evropa je stále mezi nimi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu
Závody o nejrychlejší předokolku na okruhu Nürburgring pokračují a dosavadní titul musí Honda chtě nechtě předat Renaultu. Jeho nový Mégane RS Trophy-R totiž japonský hot hatch překonal o téměř 4 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple
Další projekt autonomních vozidel má na starosti společnost TuSimple. Ta provede další test na reálných silnicích ve spolupráci s americkou poštou USPS, pro kterou bude vozit balíky mezi dvěma logistickými centry.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě
Mobilní operátor Vodafone ohlásil, že od léta zhoršuje své služby, což se ale tradičně snaží zastřít marketingovými texty o zpřehledňování a zjednodušování služeb. Vrací se totiž k účtování po minutě, tedy 60+60.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala