www.svetmobilne.cz
>
>

Volvo dá omezovač na 180 km/h, bezpečnost především

Volvo dá omezovač na 180 km/h, bezpečnost především
, , aktualita
Volvo je známo vysokou bezpečností svých vozů a chce tento koncept posunout ještě dál. Hlásá, že v budoucnu se už v jeho vozech nikdo nezabije, čemuž má dopomoci i omezovač na netradičních 180 km/h.
K oblíbeným
reklama
Automobily značky Volvo byly vždy synonymem vysoké bezpečnosti. Automobilka tak do svých vozů už dlouhou dobu montuje systémy automatického brzdění před překážkou a dokonce hlásá, že od příštího roku se v jejích nových vozech už nikdo nezabije. To je dosti odvážné tvrzení. Jedním z prostředků, jak toho dosáhnout, je i plán na instalaci omezovače na mnohem nižší rychlost, než je zvykem. Např. u evropských aut je poměrně časté mít omezovač na rychlost 250 km/h, byť je obvykle možnost si ho nechat deaktivovat. Volvo bude ale o něco radikálnější a zastaví svůj rozlet už na 180 km/h.
 
Automobily Volvo
 
Zástupci automobilky tvrdí, že větší rychlost stejně nikdo nepotřebuje a akorát zvyšuje riziko nehody s vážnými následky, a i kdyby to mělo zachránit jen jeden jediný život, stojí to za to. Podle americké NHTSA totiž vysoká rychlost stojí za 25 % smrtelných úrazů v autech. Volvo má být dle automobilky vůz, který si jeho majitelé cení za jeho bezpečí a ochranu toho, co je v životě důležité a ne pro závodníky.
 
Od poloviny roku 2020 tak budou mít všechny nově vyrobené vozy značky Volvo omezovač na 180 km/h, což znamená, že půjdou do prodeje jako modelový ročník 2021.Navíc nebude možné jej deaktivovat na přání, jedinou výjimkou mohou být speciální automobily, jako jsou ta policejní a podobně. Připomeňme ještě, že limit na 180 km/h je sice u automobilů zejména u nás netradiční, nicméně to neplatí celosvětově. Např. v Japonsku je omezovač na rychlost 180 km/h vynucován dokonce zákonem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom
Oslavy 10letého výročí Xiaomi se nesou ve znamení nových produktů. Jedním z nich je i smartphone Mi 10 Ultra, který přináší tři "120". Má 120Hz displej, fotoaparáty se 120× zoomem a ultra rychlé 120W nabíjení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou
Elektromobily jsou mnohými považovány za velmi nebezpečné zejména kvůli akumulátoru, jehož případný požár je v podstatě neuhasitelný. Jeden z řidičů Tesly Model S ale naopak byl rád, že při nehodě seděl v Tesle Model S s vysokým pětihvězdičkovým hodnocením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA
Lucid Motors chce už za pár týdnů představit svůj elektromobil Air EV. Ten má být doslova rekordmanem v dojezdu, který má překonat i Teslu Model S. Hovoří se totiž o 517 mílích, tedy 832 kilometrech.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12 Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12
Na letošní podzim si Apple chystá čtyři nové telefony řady iPhone 12. Půjde o iPhone 12 a 12 Pro, přičemž ke každému z nich bude k dispozici i zvětšená varianta Max. Zatímco tyto modely mají mít podporu 5G, údajně se má chystat i 4G/LTE verze.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13 CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13
Už za pár týdnů by se měly představit nové telefony Apple iPhone 12 a s nimi i nové procesory Apple A14 Bionic. Podle nových úniků by tyto 5nm procesory měly nabídnout výrazně vyšší výkon, hovoří se až o 40 %.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala