Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vivo V15 Pro: střední třída s vysouvací kamerkou

21.2.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Takřka žádné rámečky okolo displeje, ale ani žádný výřez nebo jiný otvor pro fotoaparát. To jsou vlastnosti, o kterých mohou snít mnohé vlajkové lodě, ale překvapivě je najdeme u telefonu střední třídy Vivo V15 Pro.
Čínská společnost Vivo, která patří stejnému vlastníkovi jako Oppo nebo OnePlus, ráda experimentuje a posouvá hranice. Kromě jiného se snaží přijít na to, kam umístit přední kameru, aby mohly být eliminovány rámečky a zároveň nedošlo k narušení displeje např. výřezem. Loňský model Vivo NEX to vyřešil druhým displejem na zádech telefonu. Nové Vivo V15 Pro, které bylo představeno ve stejný den jako Samsung Galaxy S10 a Xiaomi Mi 9, využívá konstrukci s vysouvací čelní kamerkou o rozlišení 32 MPx.. Díky tomu se podařilo dosáhnout téměř bezrámečkového displeje, který zabírá 91,64 % přední plochy. Nenechte se ovšem zmýlit, novinka značky Vivo není běžnou vlajkovou lodí, ale spíše zástupcem vyšší střední třídy.
 
 
Proto telefon nevyužívá supervýkonný procesor Snapdragon 855 (ani jiný z nejvyšší řady 8xx), ale pouze Snapdragon 675. Na mezinárodních trzích zatím nenajdeme jediný smartphone s tímto osmijádrovým procesorem, takže Vivo V15 Pro bude v tomto ohledu průkopníkem. I vzhledem ke kombinaci s 6GB RAM a 128GB vnitřním úložištěm rozhodně nepůjde o žádné ořezávátko, ale na vlajkové lodě konkurence bude novinka určitě výrazně ztrácet. Naopak na displeji výrobce rozhodně nešetřil, použil totiž 6,39" Super AMOLED panel s rozlišením Full HD+. A nechybí ani další moderní vychytávka – čtečka otisků prstů integrovaná do displeje.
 
 
Na zádech se ukrývá trojice fotoaparátů v čele se 48MPx senzorem od Sony, který při horším osvětlení spojí čtyři snímky do jednoho. K ruce navíc má ještě 8MPx širokoúhlý a 5MPx pomocný snímač, který zaznamenává hloubku ostrosti. Po vyčerpání 3700mAh baterie lze využít 22,5W rychlé nabíjení, ale překvapivě přes port micro USB, který bychom v této cenové kategorii rozhodně nečekali. Na druhou stranu leckoho potěší, že výrobce zůstal věrný i 3,5mm audio jacku pro sluchátka. Na boku telefonu nalezneme dedikované tlačítko pro spuštění virtuálního asistenta. Při jednom stisknutí se probudí Google Assistant, dvojím stisknutím aktivujete Jovi, vlastního asistenta od Vivo.
 
Vivo V15 Pro vstoupí na několik světových trhů včetně indického. Cena byla stanovena na 28 990 rupií (9 200 Kč bez DPH).
 
Zdroj: Vivo.com


reklama