Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pryč s výřezem. Nové Vivo NEX místo něj má dva displeje

11.12.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Smartphone Vivo NEX Dual Display Edition řeší problém s umístěním předního fotoaparátu po svém – žádný totiž nemá. O selfie ovšem nepřijdete, stačí telefon otočit a použít hlavní fotoaparát. Na zádech totiž kromě něj naleznete i druhý AMOLED displej.
Letos v létě byl představen smartphone Vivo NEX, který se stal ukázkou možností a schopností tohoto čínského výrobce. Před konkurencí se mohl pochlubit téměř bezrámečkovým displejem, do kterého navíc byla integrována čtečka otisků prstů. Tím možná nejzajímavějším ovšem bylo umístění čelní kamerky do vysouvací konstrukce. Nyní společnost uvádí nástupce, který se jmenuje Vivo NEX Dual Display Edition. Přichází s jiným konceptem než minulý model, tentokrát totiž byl přední fotoaparát úplně odstraněn. Vivo se tak elegantně zbavilo výřezu (nebo otvoru v displeji), stejně tak chybí i vysouvací konstrukce. Jak se tedy s tímto smartphonem pořizují selfie nebo provádějí videhoovory? Prostřednictvím sekundárního displeje, který se nachází na zádech hned pod duálním fotoaparátem.
 
 
Zdá se vám, že už jste toto řešení někde viděli? Ano, Vivo NEX není první telefon se sekundárním displejem na zádech. O pár měsíců rychlejší byla konkurenční Nubia X. Na čelní straně nalezneme 6,4" Super AMOLED displej s rozlišením 2340 x 1080 pixelů, po otočení telefonu se potom ukáže 5,5" AMOLED displej s 1920 x 1080 pixely. Kromě toho, že funguje jako „zrcátko“ při pořizování selfie, jej lze využít také jako touchpad pro různá dotyková gesta. Při pozornějším pohledu si můžete všimnout, že na zádech nejsou dva, ale vlastně tři fotoaparáty. Kromě 12MPx primárního a 2MPx pomocného snímače k běžnému focení tam nalezneme také 3D kameru, která je určena pro rozpoznání obličeje nebo měření vzdáleností.
 
 
Pokud byste k odemykání nechtěli využívat rozpoznání obličeje, lze využít také čtečku otisků prstů integrovanou v předním displeji. Kromě běžného LED blesku slouží k přisvícení také světlo ve tvaru kruhu, které zároveň nahrazuje notifikační diodu. Ani dalšími parametry výrobce nešetřil. O pohon se stará procesor Qualcomm Snapdragon 845 společně s 10GB operační pamětí, pro data je určeno 128GB interní úložiště (bez možnosti rozšíření). Dále ve výbavě nechybí 3500mAh baterie, Android 9.0 Pie ani sluchátkový konektor. Vivo NEX Dual Display Edition se bude na čínském trhu prodávat za 5 000 juanů, v přepočtu 16 500 Kč bez DPH.
 


reklama