Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Video: Nádherný koncept Xiaomi Mi Mix 2 přímo od zdroje

20.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Francouzský designér Philippe Starck, autor designu první generace Xiaomi Mi Mix, zveřejnil na svém Facebooku video ukazující koncept Mi Mix 2. Pokud budou tyto návrhy realizovány, můžeme se těšit na smartphone s jěště tenčími rámečky.
Philippe Starck je známý franouzský designér, kterého si Xiaomi přizvalo k návrhu první generace bezrámečkového smartphonu Mi Mix. A stejný autor by měl mít na svědomí také design nástupce. Xiaomi Mi Mix 2 se nejspíš představí letos na podzim a mělo by mít displej zabírající ještě větší část čelní plochy zařízení, což znamená ještě tenčí rámečky. Philippe Starck zveřejnil na svém oficiálním facebookovém účtu video, které nese název „Mi Mix 2: Conceptual Product Design WIP v3“. Můžeme na něm vidět krásný telefon se zahnutým displejem na bocích, který prakticky postrádá rámečky s výjimkou malé „brady“ ve spodní části. Leckomu se při pohledu na tento model i celkové grafické zpracování videa jistě vybaví Samsung Galaxy S8 a S8+, případně připravovaný Galaxy Note 8.
 


Video patrně ukazuje jen koncept, který se liší od finální podoby modelu Mi Mix 2. Otázkou však zůstává, zda se bude jednat jen o menší designové rozdíly, nebo bude smartphone vypadat zcela jinak. Dodejme, že podle dříve uniklých informací by měla novinka disponovat AMOLED displejem o neupřesněné úhlopříčce. Pohon by měl zajišťovat osmijádrový procesor Qualcomm Snapdagon 835 v kombinaci s 6GB RAM a 128GB/256GB interním úložištěm. V neposlední řadě se spekuluje o 19MPx zadním fotaparátu a baterii o kapacitě 4 500 mAh. Odvážnější dohady potom zmiňují také funkci 3D rozpoznávání obličeje, která by mohla doplnit nebo nahradit čtečku otisků prstů.

Xiaomi Mi Mix 2 nebude podle očekávání levný smartphone. Jeho cena je odhadována na 5 000 juanů, v přepočtu 16 600 Kč bez DPH a další příplatků. Naštěstí jsou na trhu také cenově dostupnější modely s velmi tenkými rámečky, jako je například Bluboo S1.

Zdroj: Facebook.com (Stackr) via Gsmarena.comreklama