Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Video: iPhone X v drop testu neuspěl

7.11.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Hned po uvedení iPhonu X na trh se objevila řada tzv. drop testů, které mají vyzkoušet jeho odolnost. Společnost SquareTrade došla k závěru, že je novinka nejméně odolným iPhonem, který testovala.
iPhone X je nedostatkovým zbožím, čehož samozřejmě využívají různí překupníci a mnohdy nabízejí telefon za znatelně vyšší částku, než činí maloobchodní cena. Dalo by se tedy čekat, že pokud se někdo dostane k novému iPhonu X, bude jej střežit jako oko v hlavě. Neplatí to ovšem zcela vždy, stačí se podívat na množství videí, ve kterých je testována odolnost tohoto nového modelu. A tuto možnost si nenechala ujít ani americká společnost SquareTrade, která je poskytovatelem rozšířené záruky, jako jednu ze svých doplňkových činností však pouští na zem drahé smartphony a hodnotí jejich rozbitelnost na stupnici od 0 do 100.
 
 
Už od představení iPhonu X se spekuluje o tom, že půjde o velmi křehké zařízení a testy to bohužel potvrdily. V hodnocení rozbitelnosti získala novinka 90 bodů a jedná se tedy o nejméně odolný iPhone, jaký společnost SquareTrade testovala. Displej přestal fungovat hned při prvním člením pádu na zem, kdy se na něm objevil bílý pruh. Došlo také k prasknutí skla a p Face ID nezvládlo správně rozpoznat obličej. O moc lépe nedopadl ani pád na boční stranu, který kromě kosmetických vad způsobil poškození interních komponentů, takže přestala fungovat část displeje a kvůli potížím s dotykem nebylo ani možné telefon odemknout na domovskou obrazovku.
 
A nevyplatí se pouštět iPhone X na zem ani zadní stranou dolů. V testu totiž popraskalo kompletně celé sklo na zadní straně, takže nebylo možné telefon ani držet v ruce. A jednoduchá není oprava iPhonu X, kterou znesnadňuje větší množství těžce odpojitelných kabelů, těžko vyjímatelná baterie rozdělená na dvě části a především OLED panel, který je velmi drahý. Připomeňme, že podle ceníku německého zastoupení Applu bude stát výměna displeje 611 eur (v přepočtu asi 15 600 Kč), tedy přibližně polovinu pořizovací ceny iPhonu X.
Stejným testem od SquareTrade prošly také dvě další mobilní novinky od Applu – iPhone 8 Plus dostal hodnocení rozbitelnosti 74 bodů, menší iPhone 8 si potom odnesl 67 bodů. Nabízí se také srovnání s vlajkovou lodí Galaxy Note 8 od Samsungu, která získala 80 bodů, takže je o něco odolnější než iPhone X, ale snáze rozbitelná ve srovnání s iPhony 8.
 
 


reklama