Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vertu se vrací s luxusním smartphonem Aster P

18.10.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Nečekaný návrat zažívá tradiční výrobce luxusních telefonů Vertu. Po vloni vyhlášeném bankrotu právě oznámil nový model Vertu Aster P, který je ručně vyráběn v Anglii z nejlepších materiálů.
Vertu letos slaví dvacáté výročí. A zdálo se, že na tuto značku, která původně vznikla jako luxusní odnož Nokie a od roku 2012 několikrát změnila vlastníka, už všichni zapomněli. Jenže tento týden se objevila pozvánka, která zvala na potenciální premiéru nového modelu v Pekingu. A opravdu, před malou chvílí spatřil světlo světa telefon Vertu Aster P. Novinka ctí tradici značky, takže je ručně zkompletována v Anglii a především je opravdu drahá. Podle zvolené varianty, která se liší použitými materiály, se cena novinky pohybuje v rozmezí od 35 800 juanů (116 000 Kč bez DPH) až po ještě závratnějších 98 000 juanů (318 000 Kč). Smartphone lze nyní předobjednávat na čínském trhu, ale mezinárodní dostupnost zatím oznámena nebyla.
 
 
Vertu Aster P je tvořen titanovým rámem, safírovým sklíčkem a pravé krokodýlí či ještěří kůže. V nabídce jsou celkem tři barevné varianty, a to černá, stříbrná i zlatá. Telefony Vertu nikdy nebyly o výbavě, ale spíše o nepřehlédnutelném designu, luxusních materiálech a doplňkových službách. Výjimkou není ani poslední model, který bychom podle výbavy zařadili někam do (vyšší) střední třídy. Přístroj dostal do vínku 4,9" AMOLED displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD), který se ještě vyvaruje použití obrovských úhlopříček, nudlovitého poměru stran nebo dokonce výřezu. V luxusním těle tiká obyčejný procesor Qualcomm Snapdragon 660, ale doplněný o velkorysých 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště.
 
Možná se tedy Vertu přece jen poučilo a už na trh neposílá drahé smartphony s vyloženě zastaralými parametry. K dispozici je 12MPx zadní a 20MPx přední fotoaparát, dvoupásmové Wi-Fi, Bluetooth 5.0, NFC, port USB Type-C, podpora Dual SIM nebo baterie o kapacitě 3 200 mAh. Jako operační systém slouží Google Android, ačkoliv konkrétní verze nebyla upřesněna. Marně byste hledali čtečku otisků prstů, kterou výrobce nepoužil – snad proto, aby nenarušovala design telefonu. Malé překvapení na uživatele čeká po vysunutí „šuplíčku“ na SIM karty. Právě tam je totiž ukryto vyleptané jméno osoby, která se postarala o sestavení smartphonu.
 


reklama