Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vernee Thor E slibuje velmi dlouhou výdrž baterie za parádní cenu

9.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Mladá čínská značka Vernee o sobě dává znovu vědět, tentokrát low-endovým modelem Thor E, který má jeden hlavní trumf v rukávu – dlouhou výdrž baterie. Té lze dosáhnout díky kombinace vysoké kapacity baterie a pokročilého úsporného režimu.
Vernee je čínský výrobce, který svůj první smartphone odhalil teprve v loňském roce. A už od počátku míří hodně vysoko, přičemž k tomu využívá nejen atraktivního poměru ceny a výbavy, ale rovněž poměrně agresivní marketing. Novinkou v nabídce je Vernee Thor E mířící spíše do nižší, případně střední třídy. Zaujme především čtenáře, které už nebaví každý den dobíjet smartphone. Ano, hlavním lákadlem tohoto modelu má být dlouhá výdrž. Na jedno nabití lze údajně dosáhnout až tří hodin běžného používání, případně jednoho měsíce v pohotovostním režimu. Samozřejmě, že oficiální údaje musíme brát s trochou nadsázky, ale přesto má telefon ambice excelovat v dlouhé výdrži.

Vernee Thor E totiž disponuje baterií o kapacitě 5 020 mAh, kterou se přitom podařilo výrobci vtěsnat do těla o tloušťce 8,2 mm a hmotnosti 149 g. A díky technologii rychlého nabíjení (9V/2A) by měly k doplnění plné kapacity stačit dvě hodiny. vysoká kapacita baterie je ovšem pouze začátek. Vernee se u své novinky chlubí propracovaným úsporným režimem, po jehož aktivaci by mělo stačit 20 % baterie k celodenní výdrži. V tomto módu dojde ke snížení jasu displeje, podtaktováni procesoru i grafického čipu, omezení vyskakovacích notifikací i optimalizaci aplikací běžících na pozadí.

To jsou všechno změny, které můžeme od úsporného režimu očekávat, ale trochu překvapí přepnutí displeje do černobílé (nebo přesněji monochromatického) zobrazení. Aby takový krok měl smysl, musel by být telefon vybaven OLED displejem, ale typ panelu přitom není v seznamu výbavy specifikován. V opačném případě by se jednalo jen o nesmyslnou kopii obdobné funkce z modelů od Samsungu. Co se týče další výbavy, je Vernee Thor E vybaven 5“ obrazovkou s rozlišením 1280 x 720 pixelů, osmijádrovým procesorem MediaTek MTK6753, 3GB RAM nebo 16GB interním úložištěm rozšiřitelným pomocí micro SD karty.

Fotografie bude možné pořizovat pomocí 13MPx zadního nebo 8MPx předního snímače. Dobrou zprávou je podpora Dual SIM i LTE pásma 800 MHz, na které mnozí čínští výrobci zapomínají. Jako operační systém byl použit Android 7.0 Nougat a na zadní straně je přítomna čtečka otisků prstů. Vernee Thor E se začne prodávat v červnu s cenovkou 110 dolarů, v přepočtu méně než 2 700 Kč bez DPH.

Zdroj: Liliputing.com
reklama