Velká recenze zařízení Samsung Omnia II I8000

Velká recenze zařízení Samsung Omnia II I8000
, , recenze
Je to přesně rok, co se první generace zařízení Samsung Omnia snažila (a nutno podotknout, že velmi úspěšně) narušit dominanci zařízení s logem HTC, a dnes tu máme jejího nástupce. Snad ve všech ohledech vylepšená Omnie II I8000, kterou si podrobně představíme, hodlá před letošními Vánocemi zaútočit na dvě "dvojky" od HTC a podle papírových parametrů není rozhodně bez šance.
K oblíbeným
reklama
Rychlejší procesor, lepší a větší displej, výrazně vylepšené uživatelské rozhraní včetně mnoha bonusových aplikací, povedený fotoaparát a spousta dalších novinek a vylepšení proti první generaci se tak bude snažit přesvědčit Ježíška, aby vám pod stromeček nadělil právě toto zařízení.Tímto bych chtěl zároveň poděkovat společnosti Sunnysoft, která mi zařízení půjčila k otestování, a kde si můžete Omnii II zakoupit i vy.

Jen pro pořádek bych rád upozornil na to, že jsem se po několika letech rozhodl lehce oživit formát recenzí. Počínaje tímto článkem budou všechny další recenze zařízení rozdělené na dvě logické části. V prvních kapitolách nabídnu především popis vlastností, parametrů či obsahu balení, ve zbývajících se pak budu věnovat reálným zkušenostem, hodnocení zařízení z různých úhlů pohledu a způsobu využití. Podobně jako dosud budu často odkazovat na samostatné články věnující se podrobně jedné z vlastností, jako je například samostatný článek pojednávající o prostředí a uživatelském rozhraní Samsung TouchWiz, protože to je pro všechna nová zařízení skoro stejné a není tedy důvod se v každé recenzi opakovat. Budu rád, pokud mi dáte vědět, jak se vám tato změna líbí.

A na úvod ještě jedna poznámka. Testované zařízení mělo multijazykovou verzi ROM včetně češtiny I8000NXXIJC (ROM) / I8000XXIJ3 (radio), byla v něm použita microSD karta SanDisk 16 GB a 8 GB a bylo připojeno k počítači Asus M50Sv nebo Asus EEE 901. Všechny parametry, benchmarky, aplikace a screenshoty reflektují stav s touto verzí systému a tímto příslušenstvím. Jakákoliv jiná verze nebo kombinace příslušenství může nabízet více či méně odlišné výsledky.


Základní informace


Pokud byla první generace Omnie rázným vstupem do světa dotykových zařízení se systémem Windows Mobile, je druhá generace složená hned z několika Omnií frontálním útokem na pomyslný Olymp a zařízení Samsung Omnia II I8000 hlavní mediální hvězdou Samsungu (nejen proto, že v těchto dnech začala velká předvánoční reklamní kampaň propagující právě toto zařízení). Podle výrobce je přístroj určený pro uživatele, kteří ho chtějí využívat jak pro práci, tak i k zábavě (I v označení I8000 znamená infotaiment). Není to však jediný aktuální model, takže pokud vám z nějakého důvodu nesedne, má pro vás Samsung v rukávu i další trumfy, například OmniiPRO B7610 (recenze) s vysouvací klávesnicí nebo model pro méně náročné nazvaný Samsung OmniaLITE B7300 (preview).Zařízení Omnia II nemá s předchozí Omnií SGH-i900 mnoho společného, téměř v každé položce konfigurace je novinka větší, rychlejší nebo propracovanější, takže není možné tu hned na úvod vyjmenovat úplně všechno. Mezi ta nejzajímavější vylepšení patří špičkový dotykový AMOLED displej s WVGA rozlišením, rychlý procesor taktovaný na 800 MHz, povedený pětimegapixelový digitální fotoaparát nebo výrazně propracovanější druhá generace prostředí a uživatelského rozhraní Samsung TouchWiz; přehledné porovnání obou modelů najdete v našem katalogu. To vše při zachování téměř shodných rozměrů i hmotnosti s první generací.Asi jedinou citelnou redukcí prošlo ovládání, které se nyní spoléhá téměř výhradně na dotykový displej. Poměrně silný "tahák" původní Omnie, optický joystick pod displejem, budeme na nové Omnii II hledat marně; místo něj je k dispozici pouze multifunkční tlačítko.

Na našem trhu je v tuto chvíli v prodeji pouze černá varianta zařízení nazvaná "Rose Black" s 2 GB rozšířenou pamětí, prodej zařízení s vyšší kapacitou se neplánuje. Díky multijazykové verzi ROM je zařízení plně lokalizované již od výrobce a můžete si sami zvolit, jestli chcete českou nebo jinou jazykovou verzi.
reklama
Nejnovější články
Vědci vyvinuli odemykání telefonu sluchátky a ušima Vědci vyvinuli odemykání telefonu sluchátky a ušima
Telefony jsme už odemykali otisky prstů nebo tvářemi, tentokrát to chtějí vědci z University at Buffalo provádět pomocí speciálních sluchátek a uší. Biometrickým znakem tu totiž bude tvar ušního kanálku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund
Elon Musk vyhlásil válku elektromobilu Porsche Taycan a rozhodl se ho překonat v času, za který dokáže jeho Model S zajet Severní smyčku Nürburgringu. Prý se to povedlo, a to dokonce o téměř 20 sekund. Což je k nevíře.
18.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

17.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen

Velkým vítězstvím pro AMD by mohl být další velký hráč, který by používal jeho procesory. Podle uniklých zpráv to vypadá, že by se nové mobilní Ryzeny měly objevit v noteboocích Microsoft Surface Laptop 3.

17.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku
Zatímco většina elektromobilů používá 400V systémy, pro rychlejší nabíjení je mnohem vhodnější vyšší napětí 800V. To využívá např. Porsche Taycan a pro něj už v USA stojí první 800V nabíječka od Electrify America.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala