Velká recenze zařízení Samsung Omnia II I8000

Velká recenze zařízení Samsung Omnia II I8000
, , recenze
Je to přesně rok, co se první generace zařízení Samsung Omnia snažila (a nutno podotknout, že velmi úspěšně) narušit dominanci zařízení s logem HTC, a dnes tu máme jejího nástupce. Snad ve všech ohledech vylepšená Omnie II I8000, kterou si podrobně představíme, hodlá před letošními Vánocemi zaútočit na dvě "dvojky" od HTC a podle papírových parametrů není rozhodně bez šance.
K oblíbeným
reklama
Rychlejší procesor, lepší a větší displej, výrazně vylepšené uživatelské rozhraní včetně mnoha bonusových aplikací, povedený fotoaparát a spousta dalších novinek a vylepšení proti první generaci se tak bude snažit přesvědčit Ježíška, aby vám pod stromeček nadělil právě toto zařízení.Tímto bych chtěl zároveň poděkovat společnosti Sunnysoft, která mi zařízení půjčila k otestování, a kde si můžete Omnii II zakoupit i vy.

Jen pro pořádek bych rád upozornil na to, že jsem se po několika letech rozhodl lehce oživit formát recenzí. Počínaje tímto článkem budou všechny další recenze zařízení rozdělené na dvě logické části. V prvních kapitolách nabídnu především popis vlastností, parametrů či obsahu balení, ve zbývajících se pak budu věnovat reálným zkušenostem, hodnocení zařízení z různých úhlů pohledu a způsobu využití. Podobně jako dosud budu často odkazovat na samostatné články věnující se podrobně jedné z vlastností, jako je například samostatný článek pojednávající o prostředí a uživatelském rozhraní Samsung TouchWiz, protože to je pro všechna nová zařízení skoro stejné a není tedy důvod se v každé recenzi opakovat. Budu rád, pokud mi dáte vědět, jak se vám tato změna líbí.

A na úvod ještě jedna poznámka. Testované zařízení mělo multijazykovou verzi ROM včetně češtiny I8000NXXIJC (ROM) / I8000XXIJ3 (radio), byla v něm použita microSD karta SanDisk 16 GB a 8 GB a bylo připojeno k počítači Asus M50Sv nebo Asus EEE 901. Všechny parametry, benchmarky, aplikace a screenshoty reflektují stav s touto verzí systému a tímto příslušenstvím. Jakákoliv jiná verze nebo kombinace příslušenství může nabízet více či méně odlišné výsledky.


Základní informace


Pokud byla první generace Omnie rázným vstupem do světa dotykových zařízení se systémem Windows Mobile, je druhá generace složená hned z několika Omnií frontálním útokem na pomyslný Olymp a zařízení Samsung Omnia II I8000 hlavní mediální hvězdou Samsungu (nejen proto, že v těchto dnech začala velká předvánoční reklamní kampaň propagující právě toto zařízení). Podle výrobce je přístroj určený pro uživatele, kteří ho chtějí využívat jak pro práci, tak i k zábavě (I v označení I8000 znamená infotaiment). Není to však jediný aktuální model, takže pokud vám z nějakého důvodu nesedne, má pro vás Samsung v rukávu i další trumfy, například OmniiPRO B7610 (recenze) s vysouvací klávesnicí nebo model pro méně náročné nazvaný Samsung OmniaLITE B7300 (preview).Zařízení Omnia II nemá s předchozí Omnií SGH-i900 mnoho společného, téměř v každé položce konfigurace je novinka větší, rychlejší nebo propracovanější, takže není možné tu hned na úvod vyjmenovat úplně všechno. Mezi ta nejzajímavější vylepšení patří špičkový dotykový AMOLED displej s WVGA rozlišením, rychlý procesor taktovaný na 800 MHz, povedený pětimegapixelový digitální fotoaparát nebo výrazně propracovanější druhá generace prostředí a uživatelského rozhraní Samsung TouchWiz; přehledné porovnání obou modelů najdete v našem katalogu. To vše při zachování téměř shodných rozměrů i hmotnosti s první generací.Asi jedinou citelnou redukcí prošlo ovládání, které se nyní spoléhá téměř výhradně na dotykový displej. Poměrně silný "tahák" původní Omnie, optický joystick pod displejem, budeme na nové Omnii II hledat marně; místo něj je k dispozici pouze multifunkční tlačítko.

Na našem trhu je v tuto chvíli v prodeji pouze černá varianta zařízení nazvaná "Rose Black" s 2 GB rozšířenou pamětí, prodej zařízení s vyšší kapacitou se neplánuje. Díky multijazykové verzi ROM je zařízení plně lokalizované již od výrobce a můžete si sami zvolit, jestli chcete českou nebo jinou jazykovou verzi.
reklama
Nejnovější články
Google Pixel 4 a 4 XL přináší odemykání telefonu tváří Google Pixel 4 a 4 XL přináší odemykání telefonu tváří
Google představil dlouho očekávané smartphony Pixel 4 a Pixel 4 XL. Ty dostávají odemykání výhradně rozpoznáním tváře, fotoaparát má pak i modul s teleobjektivem a zvýšil se i výkon nových telefonů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Porsche Taycan 4S: sportovní elektromobil levněji Porsche Taycan 4S: sportovní elektromobil levněji
Porsche nedávno představilo hodně drahý elektrický sedan Taycan Turbo a Turbo S. Nyní se představuje základní verze Taycan 4S, jejiž cena je výrazně nižší proti variantám Turbo, přitom půjde pořád o hodně výkonné auto.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Mapy Google přidávají navigaci pro zrakově postižené Mapy Google přidávají navigaci pro zrakově postižené
Google chce zrakově postiženým usnadnit život a v aplikaci Mapy Google budou moci nyní aktivovat speciální hlasovou navigaci, která přinese detailnější informace pro pohyb v náročném prostředí.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Porsche a Boeing chtějí postavit létající auta Porsche a Boeing chtějí postavit létající auta
Jezdit po zemi za chvíli asi přestane stačit. Máme tu už několik konceptů létajících aut a nyní se chce přidat německá automobilka Porsche a americký Boeing. Společnosti totiž chtějí prozkoumat tento trh.
13.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Dyson končí s projektem elektromobilu, nevyplatí se Dyson končí s projektem elektromobilu, nevyplatí se
Dyson, známý výrobce vysavačů, vysoušečů rukou a dalších zařízení, chtěl proniknout na trh elektromobilů. Jak to tak ale vypadá, situace nebyla tak růžová a společnost celý projekt elektrických aut ukončila.
12.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář