Velká recenze zařízení Samsung Omnia II I8000

Velká recenze zařízení Samsung Omnia II I8000
, , recenze
Je to přesně rok, co se první generace zařízení Samsung Omnia snažila (a nutno podotknout, že velmi úspěšně) narušit dominanci zařízení s logem HTC, a dnes tu máme jejího nástupce. Snad ve všech ohledech vylepšená Omnie II I8000, kterou si podrobně představíme, hodlá před letošními Vánocemi zaútočit na dvě "dvojky" od HTC a podle papírových parametrů není rozhodně bez šance.
K oblíbeným
reklama
Rychlejší procesor, lepší a větší displej, výrazně vylepšené uživatelské rozhraní včetně mnoha bonusových aplikací, povedený fotoaparát a spousta dalších novinek a vylepšení proti první generaci se tak bude snažit přesvědčit Ježíška, aby vám pod stromeček nadělil právě toto zařízení.Tímto bych chtěl zároveň poděkovat společnosti Sunnysoft, která mi zařízení půjčila k otestování, a kde si můžete Omnii II zakoupit i vy.

Jen pro pořádek bych rád upozornil na to, že jsem se po několika letech rozhodl lehce oživit formát recenzí. Počínaje tímto článkem budou všechny další recenze zařízení rozdělené na dvě logické části. V prvních kapitolách nabídnu především popis vlastností, parametrů či obsahu balení, ve zbývajících se pak budu věnovat reálným zkušenostem, hodnocení zařízení z různých úhlů pohledu a způsobu využití. Podobně jako dosud budu často odkazovat na samostatné články věnující se podrobně jedné z vlastností, jako je například samostatný článek pojednávající o prostředí a uživatelském rozhraní Samsung TouchWiz, protože to je pro všechna nová zařízení skoro stejné a není tedy důvod se v každé recenzi opakovat. Budu rád, pokud mi dáte vědět, jak se vám tato změna líbí.

A na úvod ještě jedna poznámka. Testované zařízení mělo multijazykovou verzi ROM včetně češtiny I8000NXXIJC (ROM) / I8000XXIJ3 (radio), byla v něm použita microSD karta SanDisk 16 GB a 8 GB a bylo připojeno k počítači Asus M50Sv nebo Asus EEE 901. Všechny parametry, benchmarky, aplikace a screenshoty reflektují stav s touto verzí systému a tímto příslušenstvím. Jakákoliv jiná verze nebo kombinace příslušenství může nabízet více či méně odlišné výsledky.


Základní informace


Pokud byla první generace Omnie rázným vstupem do světa dotykových zařízení se systémem Windows Mobile, je druhá generace složená hned z několika Omnií frontálním útokem na pomyslný Olymp a zařízení Samsung Omnia II I8000 hlavní mediální hvězdou Samsungu (nejen proto, že v těchto dnech začala velká předvánoční reklamní kampaň propagující právě toto zařízení). Podle výrobce je přístroj určený pro uživatele, kteří ho chtějí využívat jak pro práci, tak i k zábavě (I v označení I8000 znamená infotaiment). Není to však jediný aktuální model, takže pokud vám z nějakého důvodu nesedne, má pro vás Samsung v rukávu i další trumfy, například OmniiPRO B7610 (recenze) s vysouvací klávesnicí nebo model pro méně náročné nazvaný Samsung OmniaLITE B7300 (preview).Zařízení Omnia II nemá s předchozí Omnií SGH-i900 mnoho společného, téměř v každé položce konfigurace je novinka větší, rychlejší nebo propracovanější, takže není možné tu hned na úvod vyjmenovat úplně všechno. Mezi ta nejzajímavější vylepšení patří špičkový dotykový AMOLED displej s WVGA rozlišením, rychlý procesor taktovaný na 800 MHz, povedený pětimegapixelový digitální fotoaparát nebo výrazně propracovanější druhá generace prostředí a uživatelského rozhraní Samsung TouchWiz; přehledné porovnání obou modelů najdete v našem katalogu. To vše při zachování téměř shodných rozměrů i hmotnosti s první generací.Asi jedinou citelnou redukcí prošlo ovládání, které se nyní spoléhá téměř výhradně na dotykový displej. Poměrně silný "tahák" původní Omnie, optický joystick pod displejem, budeme na nové Omnii II hledat marně; místo něj je k dispozici pouze multifunkční tlačítko.

Na našem trhu je v tuto chvíli v prodeji pouze černá varianta zařízení nazvaná "Rose Black" s 2 GB rozšířenou pamětí, prodej zařízení s vyšší kapacitou se neplánuje. Díky multijazykové verzi ROM je zařízení plně lokalizované již od výrobce a můžete si sami zvolit, jestli chcete českou nebo jinou jazykovou verzi.
reklama
Nejnovější články
Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3 Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3
Samsung je jednou z mála společností, která nadále aktivně vyvíjí tablety. Novinkou v jejím výrobním programu je nyní Galaxy Tab Active 3. Jak už napovídá název, jde o vysoce odolnou variantu tabletu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI
Mercedes-Benz vyvinul velmi zajímavý elektromobil Vision AVTR na motivy filmu Avatar. Nyní představil i jeho funkční prototyp. Uvidíte způsob jeho ovládání, schopnost krabího pohybu i další detaily.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz
Samsung chystá nové procesory Exynos a nyní se začíná místo modelu 1000 mluvit o verzi 2100. Ta by měla mít 8 jader a to nejrychlejší má běžet až na frekvenci 2,91 GHz. I proto by neměl stačit na Snapdragon 875.
28.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala