www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

V nadstavbě MIUI byly objeveny vážné bezpečnostní chyby

V nadstavbě MIUI byly objeveny vážné bezpečnostní chyby
, , aktualita
V nadstavbě MIUI našli odborníci několik poměrně závažných chyb, které se týkají odinstalace bezpečnostního softwaru a neoprávněného přenosu dat. Xiaomi se ovšem brání a se závěry zprávy nesouhlasí.
reklama
Bezpečnostní skandály se čínským výrobcům smartphonů nevyhýbají a společnost Xiaomi bohužel není výjimkou. Uživatelská nadstavba MIUI od Xiaomi je mezi řadou uživatelů velmi oblíbená, a to především díky své funkční i designové odlišnosti od čistého Androidu. Právě velké úpravy, kvůli kterým někteří dokonce MIUI považují za samostatný operační systém založený na Androidu, však mohou v určitých případech představovat nevýhodu. Vývojáři si musejí více hlídat, zda jejich software neobsahuje chyby. MIUI sice obsahuje řadu nadstandardních bezpečnostních funkcí, odborníci ze společnosti eScan zabývající se softwarovou bezpečností, však našli také poměrně závažné problémy. První větší slabostí je možnost obejít administrátorské heslo při odinstalovávání bezpečnostních aplikací. Například zloděj by se tak pohodlně zbavil nástroje, který by uživateli mohl pomoci dohledat smartphone.

Xiaomi Redmi Note 4
 
Druhý zjištěný problém se týká aplikace Mi Mover, která slouží pro přesun obsahu z předchozího telefonu do nového. K zahájení přenosu není podle zprávy od eScan potřeba znát heslo či jiné potvrzení, což znamená další bezpečnostní riziko. Teoreticky je totiž možné, aby někdo využil nepozornosti a pohodlně si přenesl cizí kontakty, zprávy, fotografie, videa, dokumenty, aplikace a další soubory do svého smartphonu. Ke zjištění společnosti eScan se vyjádřilo samotné Xiaomi, které se závěry nesouhlasí. Aplikace Mi Mover podle čínského výrobce vyžaduje heslo a navíc je nejprve nutné odemknout telefon pomocí kódu PIN, gesta či otisku prstu, a to znamená další úroveň ochrany.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab S4 bude větší a výkonnější Samsung Galaxy Tab S4 bude větší a výkonnější
Benchmark nám prozradil, že Samsung připravuje další high-endový tablet s Androidem. Galaxy Tab S4 bude mít o necelý palec větší úhlopříčku než aktuální Tab S3, ale to není jediná očekávaná změna.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
HTC U12+ oficiálně: nejlepší duálního foťák světa v průsvitném těle HTC U12+ oficiálně: nejlepší duálního foťák světa v průsvitném těle
HTC právě oficiálně představilo svou jedinou letošní vlajkovou loď, která se jmenuje U12+. Přichází se skleněným tělem, které mírně mění barvy a dokonce může být průsvitné. Po stránce výbavy potěší návrat k duálnímu fotoaparátu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mobilní aplikace s AI nejen pro hluché rodiče pozná důvod pláče miminka Mobilní aplikace s AI nejen pro hluché rodiče pozná důvod pláče miminka
Zejména neslyšící rodiče mají velký problém s pláčem svých dětí. Neslyší jej a pokud jej i rozpoznají např. s pomocí technologií detekce hluku, mají potíže rozpoznat důvod pláče. Nová aplikace z Kalifornské univerzity to díky AI pozná.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby
Výrobce HUD systémů DigiLens a Sena, producent Bluetooth zařízení, se dali dohromady a vyvíjí MonoHUD, systém rozšířené reality např. pro motorkářské přilby. Ta využije nejnovější technologie a přinese HUD zobrazení v malém balení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května
Xiaomi zveřejnilo teaser na svou dlouho očekávanou vlajkovou loď. V něm potvrzuje předchozí spekulace, že novinka se bude jmenovat Mi 8 a nikoliv MI 7. K oficiálnímu představení dojde v poslední květnový den.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik