www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

V nadstavbě MIUI byly objeveny vážné bezpečnostní chyby

V nadstavbě MIUI byly objeveny vážné bezpečnostní chyby
, , aktualita
V nadstavbě MIUI našli odborníci několik poměrně závažných chyb, které se týkají odinstalace bezpečnostního softwaru a neoprávněného přenosu dat. Xiaomi se ovšem brání a se závěry zprávy nesouhlasí.reklama
Bezpečnostní skandály se čínským výrobcům smartphonů nevyhýbají a společnost Xiaomi bohužel není výjimkou. Uživatelská nadstavba MIUI od Xiaomi je mezi řadou uživatelů velmi oblíbená, a to především díky své funkční i designové odlišnosti od čistého Androidu. Právě velké úpravy, kvůli kterým někteří dokonce MIUI považují za samostatný operační systém založený na Androidu, však mohou v určitých případech představovat nevýhodu. Vývojáři si musejí více hlídat, zda jejich software neobsahuje chyby. MIUI sice obsahuje řadu nadstandardních bezpečnostních funkcí, odborníci ze společnosti eScan zabývající se softwarovou bezpečností, však našli také poměrně závažné problémy. První větší slabostí je možnost obejít administrátorské heslo při odinstalovávání bezpečnostních aplikací. Například zloděj by se tak pohodlně zbavil nástroje, který by uživateli mohl pomoci dohledat smartphone.

Xiaomi Redmi Note 4
 
Druhý zjištěný problém se týká aplikace Mi Mover, která slouží pro přesun obsahu z předchozího telefonu do nového. K zahájení přenosu není podle zprávy od eScan potřeba znát heslo či jiné potvrzení, což znamená další bezpečnostní riziko. Teoreticky je totiž možné, aby někdo využil nepozornosti a pohodlně si přenesl cizí kontakty, zprávy, fotografie, videa, dokumenty, aplikace a další soubory do svého smartphonu. Ke zjištění společnosti eScan se vyjádřilo samotné Xiaomi, které se závěry nesouhlasí. Aplikace Mi Mover podle čínského výrobce vyžaduje heslo a navíc je nejprve nutné odemknout telefon pomocí kódu PIN, gesta či otisku prstu, a to znamená další úroveň ochrany.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy
WhatsApp vydal na vybraných trzích svou novou aplikaci zaměřenou na menší firmy a podnikatele, kteří jejím prostřednictvím mohou snáze komunikovat se svými zákazníky. V čem se WhatsApp Business liší?
20.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí? MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí?
Okolo nové vlajkové lodi LG se stále něco děje. Výrobce měl vývoj vrátit na začátek, navíc podle nové strategie má být nový model představen až ve chvíli, kdy bude potřeba. Na MWC 2018 bychom se místo toho měli dočkat vylepšeného LG V30.
20.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM
Navigant srovnal technologie autonomních vozidel od 19 různých výrobců. Fanoušky společností Tesla a Apple jistě nepotěší, že řešení těchto dvou firem byla nejhorší. Naopak ti nejlepší předbíhají dobu.
19.1.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena? Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena?
Samsung přináší na český trh před měsícem představený model střední třídy Galaxy A8. Mezi jeho přednosti patří voděodolnost, displej 18,5:9 s tenkými rámečky a duální přední fotoaparát. Zrovna levný však smartphone není.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu
Už delší dobu se mluví o třetím operačním systému od Googlu s názvem Fuchsia. Dosud nebyl oficiálně oznámen ani není jasné jeho určení, redaktor webu Ars Technica však systém spustil na svém Pixelbooku a podělil se s námi o své dojmy.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik