www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

V nadstavbě MIUI byly objeveny vážné bezpečnostní chyby

V nadstavbě MIUI byly objeveny vážné bezpečnostní chyby
, , aktualita
V nadstavbě MIUI našli odborníci několik poměrně závažných chyb, které se týkají odinstalace bezpečnostního softwaru a neoprávněného přenosu dat. Xiaomi se ovšem brání a se závěry zprávy nesouhlasí.reklama
Bezpečnostní skandály se čínským výrobcům smartphonů nevyhýbají a společnost Xiaomi bohužel není výjimkou. Uživatelská nadstavba MIUI od Xiaomi je mezi řadou uživatelů velmi oblíbená, a to především díky své funkční i designové odlišnosti od čistého Androidu. Právě velké úpravy, kvůli kterým někteří dokonce MIUI považují za samostatný operační systém založený na Androidu, však mohou v určitých případech představovat nevýhodu. Vývojáři si musejí více hlídat, zda jejich software neobsahuje chyby. MIUI sice obsahuje řadu nadstandardních bezpečnostních funkcí, odborníci ze společnosti eScan zabývající se softwarovou bezpečností, však našli také poměrně závažné problémy. První větší slabostí je možnost obejít administrátorské heslo při odinstalovávání bezpečnostních aplikací. Například zloděj by se tak pohodlně zbavil nástroje, který by uživateli mohl pomoci dohledat smartphone.

Xiaomi Redmi Note 4
 
Druhý zjištěný problém se týká aplikace Mi Mover, která slouží pro přesun obsahu z předchozího telefonu do nového. K zahájení přenosu není podle zprávy od eScan potřeba znát heslo či jiné potvrzení, což znamená další bezpečnostní riziko. Teoreticky je totiž možné, aby někdo využil nepozornosti a pohodlně si přenesl cizí kontakty, zprávy, fotografie, videa, dokumenty, aplikace a další soubory do svého smartphonu. Ke zjištění společnosti eScan se vyjádřilo samotné Xiaomi, které se závěry nesouhlasí. Aplikace Mi Mover podle čínského výrobce vyžaduje heslo a navíc je nejprve nutné odemknout telefon pomocí kódu PIN, gesta či otisku prstu, a to znamená další úroveň ochrany.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alcatel přiveze na IFA 2017 minimálně čtyři nové smartphony Alcatel přiveze na IFA 2017 minimálně čtyři nové smartphony
Alcatel byl vždy jednou z nejaktivnějších značek na velkých veletrzích, v letošním roce jsme se však mnoha novinek nedočkali. Možná to napraví na blížícím se veletrhu IFA 2017, kde by mohy být představeny minimálně čtyři smartphonové novinky od Alcatelu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Android 8.0 Oreo je na světě, brzy zamíří do prvních telefonů Android 8.0 Oreo je na světě, brzy zamíří do prvních telefonů
Poslední verze operačního systému od Googlu, dosud známá jen jako Android O, nese název Android 8.0 Oreo. Google to oznámil dnes po zatmění slunce a dodal, že již brzy začne být šířena aktualizace pro Pixely a Nexusy.
21.8.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Redmi Note 5A oficiálně: větší displej, nižší cena Xiaomi Redmi Note 5A oficiálně: větší displej, nižší cena
Xiaomi dnes podle předpokladů představilo zatím nejlevnější smartphone z řady Redmi Note. Dostupný bude ve dvou variantách, přičemž vyšší se pochlubí 4GB RAM nebo 16MPx selfie fotoaparátem s LED bleskem.
21.8.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Tyto aplikace nejvíce zatěžují baterii a procesor ve smartphonech Tyto aplikace nejvíce zatěžují baterii a procesor ve smartphonech
Avast přinesl nejaktuálnější přehled aplikací, které mají negativní vliv na smartphony s Androidem. V žebříčkách nalezneme aplikace nejvíce vybíjející baterii, snižující výkon nebo zabírající místo.
21.8.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Huawei předběhl Apple ve střední Evropě, vpřed se dere také Xiaomi Huawei předběhl Apple ve střední Evropě, vpřed se dere také Xiaomi
Nejprodávanější značkou smartphonů ve střední a východní Evropě zůstává Samsung, na druhou příčku se ovšem probojoval Huawei. Překvapí, že se mězi pět nejlepších dostalo také Xiaomi, ačkoliv v tomto regionu nemá oficiální zastoupení.
21.8.2017,  aktualita, Jáchym Šlik