www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

V nadstavbě MIUI byly objeveny vážné bezpečnostní chyby

V nadstavbě MIUI byly objeveny vážné bezpečnostní chyby
, , aktualita
V nadstavbě MIUI našli odborníci několik poměrně závažných chyb, které se týkají odinstalace bezpečnostního softwaru a neoprávněného přenosu dat. Xiaomi se ovšem brání a se závěry zprávy nesouhlasí.reklama
Bezpečnostní skandály se čínským výrobcům smartphonů nevyhýbají a společnost Xiaomi bohužel není výjimkou. Uživatelská nadstavba MIUI od Xiaomi je mezi řadou uživatelů velmi oblíbená, a to především díky své funkční i designové odlišnosti od čistého Androidu. Právě velké úpravy, kvůli kterým někteří dokonce MIUI považují za samostatný operační systém založený na Androidu, však mohou v určitých případech představovat nevýhodu. Vývojáři si musejí více hlídat, zda jejich software neobsahuje chyby. MIUI sice obsahuje řadu nadstandardních bezpečnostních funkcí, odborníci ze společnosti eScan zabývající se softwarovou bezpečností, však našli také poměrně závažné problémy. První větší slabostí je možnost obejít administrátorské heslo při odinstalovávání bezpečnostních aplikací. Například zloděj by se tak pohodlně zbavil nástroje, který by uživateli mohl pomoci dohledat smartphone.

Xiaomi Redmi Note 4
 
Druhý zjištěný problém se týká aplikace Mi Mover, která slouží pro přesun obsahu z předchozího telefonu do nového. K zahájení přenosu není podle zprávy od eScan potřeba znát heslo či jiné potvrzení, což znamená další bezpečnostní riziko. Teoreticky je totiž možné, aby někdo využil nepozornosti a pohodlně si přenesl cizí kontakty, zprávy, fotografie, videa, dokumenty, aplikace a další soubory do svého smartphonu. Ke zjištění společnosti eScan se vyjádřilo samotné Xiaomi, které se závěry nesouhlasí. Aplikace Mi Mover podle čínského výrobce vyžaduje heslo a navíc je nejprve nutné odemknout telefon pomocí kódu PIN, gesta či otisku prstu, a to znamená další úroveň ochrany.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skládacího smartphone od Huawei? Už existuje funkční prototyp Skládacího smartphone od Huawei? Už existuje funkční prototyp
Huawei je dalším výrobcem, který chce v blízké budoucnosti přinést na trh skládací smartphone. Šéf společnosti Richard Yu dokonce potvrdil, že takové zařízení už existuje, ale před uvedením na trh potřebuje vylepšit.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nejekologičtější telefony dělá Apple, čínští výrobci propadli Nejekologičtější telefony dělá Apple, čínští výrobci propadli
Nejšetrnější k životnímu prostředí jsou při výrobě spotřební elektroniky společnosti Fairphone a Apple, naopak příliš dobře nedopadl Google, Samsung ani Huawei. Vůbec nejhorší známku potom získalo několik čínských výrobců včetně Xiaomi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HTC U11 Plus bude mít větší displej, tenčí rámečky a IP67 HTC U11 Plus bude mít větší displej, tenčí rámečky a IP67
HTC letos příliš mnoho nových modelů nepředstavilo, ale vše se bude společnost snažit dohnat koncem roku. Jednou z z očekávaných novinek je HTC U11 Plus, o kterém toho víme už dost a znovu se objevují také spekulace o HTC U11 Life.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG postaví ve Vratislavi největší evropskou továrnu na baterie pro elektromobily LG postaví ve Vratislavi největší evropskou továrnu na baterie pro elektromobily
Jen pár desítek kilometrů od českých hranic vyroste v příštím největší továrna na lithium-iontové články v Evropě. Postará se o ni divize LG Chem a vyrobené baterie zamíří do elektromobilů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Google spouští bug bounty, za nalezení chyby až $1000 Google spouští bug bounty, za nalezení chyby až $1000
Mnoho společností má své bug bounty programy, kdy hackeři, kteří naleznou závažnou bezpečnostní chybu v jejich produktech, dostanou peněžitou odměnu. Google Play nyní spouští pro vybrané aplikace program, kdy můžete dostat až $1000.
Včera, aktualita, Milan Šurkala