Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Uživatelé Tesly Cybertruck si stěžují na rezavění jeho karoserie z nerezu

19.2.2024, Milan Šurkala, aktualita
Uživatelé Tesly Cybertruck si stěžují na rezavění jeho karoserie z nerezu
Tesla Cybertruck není zrovna autem, které by výrobci dělalo moc radost. Po dlouhých odkladech se konečně začíná vyrábět a reakce na něj nejsou vždy jen pozitivní. Nyní jsou problémem malé tečky rzi.
První zákazníci se už mohou prohánět ve svých vozech Tesla Cybetruck, který se konečně začal dodávat na začátku loňského prosince. Uživatelé začali tato auta houfně testovat a sdílet své poznatky se světem prostřednictvím sociálních sítí. Dozvěděli jsme se tak, že na dálnici nemá zrovna moc dlouhý dojezd, nicméně je třeba současně říci, že se tyto dojezdy porovnávaly se nesprávnou papírovou hodnotou. Kvůli krátkým nabíjecím kabelům starších Superchargerů si ani moc nerozumí s vlastními nabíječkami (je třeba zacouvat téměř až na maximum, aby kabel dosáhl). Nepotěšila ani výrazně vyšší cena, než bylo původně slibováno. Část navýšení sice měla na svědomí vysoká inflace posledních let, ale i tak byl nárůst ceny mnohem vyšší. Nyní se nám objevuje další problém, a to rezavění karoserie.
 
 
Tesly Cybertruck je totiž z nerezové oceli bez jakéhokoli laku. Lze si sice objednat přídavné folie, které budou karoserii lépe chránit (a může mít tak i černou nebo bílou barvu), to je ale příplatek nemalých 5000 USD za čirou variantu a 6000 USD za barevnou. Ne každá nerezová ocel je perfektně odolná vůči rzi, to záleží i na množství a složení příměsí, které se do ní dávají. Ty pak mohou ovlivňovat různé vlastnosti oceli, nejen její odolnost vůči nepříjmeným rezavým skvrnám. A právě na toto si začínají stěžovat někteří majitelé tohoto vozu. Poté, co vůz jel nebo parkoval nějakou dobu v dešti, mohou se začít na povrchu karoserie objevovat malé oranžové tečky. Ostatně i Tesla sama v manuálu (viz video v čase 23:08) nabádá uživatele, aby povrch karoserie pravidelně čistili a okamžitě odstraňovali např. hmyz, ptačí trus a podobné nečistoty, které by mohly způsobit rezavění.
 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama