Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

UPS otestuje elektrické dodávky od Thor Trucks

3.8.2018, Milan Šurkala, aktualita
Zásilková společnost UPS chce mít ekologičtější flotilu svých vozů. Vedle aut na CNG, LNG, ethanol, hybridů a dalších rozšiřuje vozový park i o čistě elektrické vozy. Nově bude zkoušet elektromobily od společnosti Thor Trucks.
Zásilkové společnosti a pošty po celém světě se snaží modernizovat svůj vozový park o hybridní nebo elektrická vozidla. Zde nevadí kratší dojezd, neboť vozidla jsou sice dlouho v provozu, ale denně nenajedou příliš velké množství kilometrů. Elektrické vozy tak má např německá DHL, a to rovnou vlastní, protože zavedené automobilky nebyly schopny poskytnout adekvátní elektromobil. Další elektrickou ofenzivu chystá i UPS ve Spojených státech. Společnost začala spolupracovat s Thor Trucks, startupem, který má na svědomí elektrický truck ET-One konkurující Tesle Semi.
 
Dodávka UPS

Thor Trucks tak vyvine class-6 rozvážkový automobil, který bude testován v ulicích Los Angeles. Vůz by měl být připraven k testům do konce letošního roku. Thor Trucks zajistí např. i potřebnou baterii, aby vůz vydržel ujet na jedno nabití alespoň 100 mil (zhruba 160 kilometrů). Test potrvá šest měsíců, během kterých bude UPS vyhodnocovat odolnost, výdrž baterie i kvalitu integrace s dalšími systémy (společnost testuje i elektromobily jiných společností). Pokud test dopadne dobře, UPS zváží nákup dalších vozidel. Thor Trucks si naopak od testu slibuje jasnější představu o tom, co vyžadují skuteční zákazníci od flotily elektrických vozidel.


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama