Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Unikly parametry Sony Xperia Z2 Tablet

, , aktualita
Unikly parametry Sony Xperia Z2 Tablet
Letošní rok nebude jen o nových telefonech, ale také o tabletech. Sony prý například chystá v Barceloně uvést druhou generaci svého vodotěsného tabletu z řady Xperia. Dle uniklých specifikací se posilovalo především u výkonu.
Unikly parametry Sony Xperia Z2 Tablet
Sony přineslo do světa tabletů v minulém roce poměrně příjemnou inovaci v podobě tabletu, který si s sebou můžete vzít k bazénu či do extrémnějších podmínek. Jeho tělo je totiž patřičně zabezpečeno proti vniknutí kapaliny nebo prachu. Z jinak choulostivého kusu elektroniky se rázem stává společník do nepohody. My jsme Sony Xperia Z Tablet řádně potrápili v naší recenzi.


Vodotěsný tablet v podání Sony (klikněte pro recenzi)

Dle posledních spekulací s sebou Sony přiveze letos na mezinárodní veletrh telefonů ve Španělsku druhou generaci, která si polepší především po stránce výkonu. Současný Snapdragon S4 Pro totiž nahradí Snapdragon 800, tedy 4jádro na frekvenci 2,3 GHz. Vylepšení se dočká i operační paměť RAM, která bude mít 3 GB.

Naopak zůstává uživatelská paměť s kapacitou 16 GB a možností rozšíření skrze MicroSD karty. Změny zřejmě nenastanou ani v oblasti displeje, kde se opět setkáme s 10,1“ panelem o rozlišení 1920 x 1200 pixelů. Sony má s výrobou obrazovek značné zkušenosti a rádo doplňuje displeje o vlastní technologie, v tomto případě o Triluminos.Zlepšení se zřejmě nedočkají ani fotografické senzory na obou stranách přístroje, neboť spekulace zmiňuje 8 MPx vzadu a 2 MPx vpředu. Obměnou neprojde ani akumulátor s kapacitou 6000 mAh. Inženýrům v Sony se však podařilo alespoň změnit o kousek tloušťku přístroje z 6,9 na 6,4 milimetru.

Sony Xperia Z2 Tablet vypadá tedy především na výkonnostní evoluci, kterou výrobce doplní o poslední verzi operačního systému Android Kitkat 4.4.2 a několik vlastních grafických úprav. Představení se odehraje v průběhu veletrhu MWC a předpokládejme, že výrobce v té době upřesní i cenu a datum prodeje.

Zdroj: evleaks, Svět mobilně
reklama