Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Trojboj: Samsung Omnia II vs. HTC HD2 vs. Toshiba TG01

15.12.2009, Pavel Koza, recenze
Vybrat si to nejvhodnější zařízení dá občas pořádnou práci. Pokud máte v tomto předvánočním čase zálusk na nějaký nový klasický Windows phone, tedy zařízení se systémem Windows Mobile a dotykovým displejem, máte poměrně slušný výběr.
Kapitoly článku:
  1. Trojboj: Samsung Omnia II vs. HTC HD2 vs. Toshiba TG01
  2. Srovnání displejů, srovnání fotoaparátů, závěr
Výběr se sice výrazně zúží ve chvíli, kdy je objektem vaší touhy výhradně to nejlepší a nejvýkonnější, co je k mání, ale konečný výběr se o moc nezjednodušší, možná právě naopak. Proto jsem připravil toto srovnání tří v tuto chvíli nejvýkonnějších zařízení, kde bok po boku představím HTC HD2, nedávno recenzovaný Samsung Omnia II I8000 a nakonec i Toshibu TG01, která je sice tak trochu do počtu, protože se u nás zatím neprodává, ale celé toto supervýkonné šílenství odstartovala a tak si své místo zaslouží.Srovnání bude založené na ukázkách, porovnám fyzické rozměry a vzhled, displeje a schopnosti integrovaného fotoaparátu. Jako hlavní zdroj informací slouží i nadále recenze, toto je jen bonus navíc:) Podrobnou recenzi HD2 vydám během několika dní, recenze Omnie II už je na světě a Toshibu TG01 vám podrobně představím až ve chvíli, kdy se u nás začne prodávat.


Srovnání vzhledu a rozměrů


Vzhledem k sadě fotografií není nutné plýtvat slovy - Toshiba je plošně největší, ale zároveň nejtenčí (je vážně až neskutečně tenká), HD2 je o něco menší, ale tlustší a Omnie je nejmenší, ale zároveň nejtlustší, i když jen o prsa:)Ikona Odkaz na databázi
Rozměry (mm)
Hmotnost (g)
Úhlopř. displeje
Samsung Omnia II I800060 x 118 x 11,91253,7
HTC HD267 x 120,5 x 111574,3
Toshiba TG0170 x 130 x 9,91294,1

Velmi překvapivá a zároveň potěšující je tloušťka, respektive tenkost všech zařízení. HD2 lehce klame, velmi tenký profil "kazí" dost vyčnívající objektiv fotoaparátu, ale jinak je na všechna tři zařízení z boku radost pohledět.Celkově se samořejmě nejedná ani v jednom případě o nějaké miniaturní zařízení, ale velký displej si žádá odpovídající schránku.
reklama