Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Trinity: podivný hybrid Android smartphonu a Windows PC

16.4.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Zařízení, které by nahrazovalo smartphone a stolní počítač, je snem mnoha uživatelů i výrobců. Nový projekt na Indiegogo se snaží vybrat peníze na takový produkt, jen to má jeden háček – na poměry telefonů je Trinity příliš velké a nevzhledné zařízení.
Dosud jsme mohli vidět mnoho experimentů, které se snaží zkombinovat smartphone a stolní počítač v jednom zařízení. Poměrně elegantně to vyřešil Microsoft u své funkce Windows Continuum, kdy stačí telefon vložit do speciálního doku a připojit obrazovku, klávesnici a myš. Něco podobného nabízí v rámci Androidu také nové Galaxy S8, stačí dokoupit dok Samsung DeX. Shane Lewis se vydal trochu jiným směrem, když se pokusil do jednoho obalu vměstnat smartphone i tablet. Výsledkem je zařízení Trinity, které má dva procesory, operační paměti a další komponenty. Jak asi tušíte, dost se to podepsalo na jeho rozměrech a hmotnosti. Ani po designové stránce se nejedná o žádný skvost, funkčnost byla patrně při návrhu na prvním místě.

Jako běžný smartphone tedy Trinity příliš neobstojí, těžkou cihlu o tloušťce až 19 mm by si příliš lidí do kapsy dobrovolně nevzalo. Naprostou většinu by nejspíš nezlákala ani možnost vybíhat si mezi dvěma operačními systémy, Androidem a Windows 10. Přesto ovšem nemůžeme mluvit o dualbootu, neboť každá z platforem využívá své vlastní komponenty. Společný je například pětipalcový dotykový displej s rozlišením 1280 x 800 pixelů, 13MPx a 5MPx přední fotoaparát, stereo reproduktory a většina výbavy v oblasti konektivity – z bezdrátových technologií se jedná o LTE (4G), Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.1 nebo GPS. Z portů je USB 2.0 a HDMI využitelné pro obě platformy, zatímco USB 3.0 a druhé HDMI funguje jen na Intelu.

Android běží na čtyřjádrovém ARM procesoru Freescale i.MX6, který je kombinován se 2GB RAM, k ukládání souborů potom slouží především micro SD karta. Co se týče Windows, mohou zájemci vybírat mezi několika konfiguracemi:
  • Trinity One: Intel Atom E8000, 4GB RAM, 128GB SSD
  • Trinity Turbo: Intel Pentium N3710, 4GB RAM, 128GB SSD
  • Trinity Ultimate: Intel Pentium N3710, 8GB RAM, 256GB SSD

Výhodou tohoto neobvyklého řešení je možnost spustit oba systémy zároveň, přičemž každý z nich může být přenášen na jiný monitor. Trinity ovšem nebude zrovna levnou záležitostí, ceny v předprodeji startují na 699 dolarech (17 500 Kč bez DPH). Kampaň na Indiegogo prozatím nedosahuje znatelnějších úspěchů, na projekt v době psaní článku přispěli jen tři lidé. Už nyní je tedy velmi pravděpodobné, že se nepovede vybrat požadovanou částku a autor se bude muset pokusit svůj nápad realizovat jinou cestou.


Zdroj: Liliputing.com
reklama