www.svetmobilne.cz
>
>

Trinity: podivný hybrid Android smartphonu a Windows PC

Trinity: podivný hybrid Android smartphonu a Windows PC
, , aktualita
Zařízení, které by nahrazovalo smartphone a stolní počítač, je snem mnoha uživatelů i výrobců. Nový projekt na Indiegogo se snaží vybrat peníze na takový produkt, jen to má jeden háček – na poměry telefonů je Trinity příliš velké a nevzhledné zařízení.
K oblíbeným
reklama
Dosud jsme mohli vidět mnoho experimentů, které se snaží zkombinovat smartphone a stolní počítač v jednom zařízení. Poměrně elegantně to vyřešil Microsoft u své funkce Windows Continuum, kdy stačí telefon vložit do speciálního doku a připojit obrazovku, klávesnici a myš. Něco podobného nabízí v rámci Androidu také nové Galaxy S8, stačí dokoupit dok Samsung DeX. Shane Lewis se vydal trochu jiným směrem, když se pokusil do jednoho obalu vměstnat smartphone i tablet. Výsledkem je zařízení Trinity, které má dva procesory, operační paměti a další komponenty. Jak asi tušíte, dost se to podepsalo na jeho rozměrech a hmotnosti. Ani po designové stránce se nejedná o žádný skvost, funkčnost byla patrně při návrhu na prvním místě.

Jako běžný smartphone tedy Trinity příliš neobstojí, těžkou cihlu o tloušťce až 19 mm by si příliš lidí do kapsy dobrovolně nevzalo. Naprostou většinu by nejspíš nezlákala ani možnost vybíhat si mezi dvěma operačními systémy, Androidem a Windows 10. Přesto ovšem nemůžeme mluvit o dualbootu, neboť každá z platforem využívá své vlastní komponenty. Společný je například pětipalcový dotykový displej s rozlišením 1280 x 800 pixelů, 13MPx a 5MPx přední fotoaparát, stereo reproduktory a většina výbavy v oblasti konektivity – z bezdrátových technologií se jedná o LTE (4G), Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.1 nebo GPS. Z portů je USB 2.0 a HDMI využitelné pro obě platformy, zatímco USB 3.0 a druhé HDMI funguje jen na Intelu.

Android běží na čtyřjádrovém ARM procesoru Freescale i.MX6, který je kombinován se 2GB RAM, k ukládání souborů potom slouží především micro SD karta. Co se týče Windows, mohou zájemci vybírat mezi několika konfiguracemi:
  • Trinity One: Intel Atom E8000, 4GB RAM, 128GB SSD
  • Trinity Turbo: Intel Pentium N3710, 4GB RAM, 128GB SSD
  • Trinity Ultimate: Intel Pentium N3710, 8GB RAM, 256GB SSD

Výhodou tohoto neobvyklého řešení je možnost spustit oba systémy zároveň, přičemž každý z nich může být přenášen na jiný monitor. Trinity ovšem nebude zrovna levnou záležitostí, ceny v předprodeji startují na 699 dolarech (17 500 Kč bez DPH). Kampaň na Indiegogo prozatím nedosahuje znatelnějších úspěchů, na projekt v době psaní článku přispěli jen tři lidé. Už nyní je tedy velmi pravděpodobné, že se nepovede vybrat požadovanou částku a autor se bude muset pokusit svůj nápad realizovat jinou cestou.


Zdroj: Liliputing.com
reklama
Nejnovější články
Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé
Rok po uvedení elektrického SUV e-tron přichází Audi s jeho sportovněji tvarovanou variantou e-tron Sportback. Toto 5dvéřové kupé může nabídnout výkon až 300 kW, má i solidní dojezd hodně přes 400 km.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Litrový výkon: jak změnil downsizing objem motoru? Litrový výkon: jak změnil downsizing objem motoru?
Navzdory všem novým emisním normám se výrobcům nadále daří zvyšovat výkon motoru, přestože sám motor má obvykle menší objem. Dnešní době vládne downsizing a my se podíváme, jak se v průběhu 20 let změnily objemy motorů.
Včera, článek, Milan Šurkala2 komentáře
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
19.11.2019, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů
Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT
Jak naznačovaly úniky, tak se i stalo. Ford skutečně představil nové SUV Mustang Mach-E, které dává tušit větší oddělení značky Mustang od Fordu. Ta by mohla mít ve výsledku mnohem větší počet modelů.
18.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní
Tesla Model 3 by mohla mít dalšího významného konkurenta. BMW si totiž chystá nový elektromobil BMW i4, který má přinést variantu s pohonem všech 4 kol a maximálním výkonem dosahujícím až 530 koní.
18.11.2019, aktualita, Milan Šurkala