Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung DeX promění Galaxy S8 ve stolní počítač

29.3.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Bezpochyby nejzajímavějším příslušenstvím k nové vlajkové lodi Galaxy S8 je zařízení Samsung DeX. Jedná se vlastně o dok, do kterého se vloží telefon a připojí monitor spolu s myší a klávesnicí. Výsledkem je desktopová verze Androidu, která připomíná Windows.
Microsoft na telefonech s Windows 10 nabízí funkci Continuum, Samsung však přišel s vlastním řešením pro Android. Vyzkouší si jej majitelé nové vlajkové lodi Galaxy S8, ale není vyloučeno, že se v budoucnu podpora rozšíří na další high-endové modely. Uživatelé potřebují příslušenství s názvem Samsung DeX, které se bude na českém trhu prodávat od 28. dubna 2017 za doporučenou cenu 2 890 Kč včetně DPH. Do tohoto doku stačí vložit Galaxy S8 a připojit kompatibilní HDMI monitor, klávesnici a myš. V oblasti konektivity jsou připraveny dva porty USB 2.0, HDMI výstup, USB Type-C a Ethernet. Chladicí ventilátor zabraňuje přehřátí telefonu a technologie Adaptive Fast Charging zase zajistí rychlé dobití jeho baterie.

Samsung DeX zvyšuje produktivitu, neboť uživatel může provádět řadu činností, aniž by potřeboval počítač. Na připojeném monitoru se spustí operační systém Android, ale v upravené verzi optimalizované pro využití s klávesnicí a myší. Uživatel má k dispozici plochu připomínající Windows, stejně tak může využívat více oken s upravitelnou velikostí či kontextové nabídky. Z aplikací je k dispozici stolní verzi internetového prohlížeče, kancelářský balík Microsoft Office nebo mobilní aplikace od Adobe včetně Acrobat Reader a Lightroom Mobile. Profesionálové mohou využít řešení třetích stran jako Citrix, VMware a Amazon Web Services k přístupu k programům z Windows.


Zdroj: Tisková zpráva
reklama