www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Trh s tablety výrazně roste, dominuje mu základní Apple iPad

Trh s tablety výrazně roste, dominuje mu základní Apple iPad
, , aktualita
Trh s tablety už nějakou dobu roste a podle firmy Counterpoint se daří zejména iPadům od společnosti Apple. Ty totiž významně navýšily svůj tržní podíl a jedničkou je pak základní varianta, iPad 8. generace.
K oblíbeným
reklama
Společnost Counterpoint přišla se statistikami prodejů tabletů a máme zde několik zajímavých poznatků. Už nějakou dobu totiž trh s tablety roste a v minulém čtvrtletí (Q4/2020) dosáhl pětiletého maxima. Pokud jde o poslední čtvrtletí (Q1/2021), tak v něm se meziročně (proti Q1/2020) zvýšily prodeje o 53 %. Dařilo se společnostem Apple i Samsung, nicméně své zastoupení znatelně zvýšilo i Lenovo, zatímco Huawei kvůli americkému banu padá dolů.
 
Apple iPad 8. generace
 
Applu dokázal meziročně zvýšit svůj podíl ze 30 % na velmi pěkných 37 % (nicméně např. Strategy Analytics iPadům už loni připisovala 44% zastoupení) a také Samsung si polepšil. Z loňských 16 % se dostal nově na 20 %. Pokud jde o již zmíněné Lenovo, to se z 5 % dostalo na mnohem lepších 9 % a mírně se zlepšil také Amazon (z 8 % na 9 %). Naopak Huawei spadl z 11 % na 5 % a ostatní výrobci už na tom také nejsou zrovna nejlépe. Loni měli ještě 30 % trhu, nyní je to už jen 20 %.
 
Pokud jde o tablety Apple iPad, zde jednoznačně vítězí základní varianta, tedy 8. generace. Té se povedlo zabrat 56 % trhu s iPady. Na druhém místě je iPad Air (2020), který je mírně ořezanou verzí iPadu Pro za příznivější cenu. Ten se dostal na 19 %. Nakonec tu máme iPad Pro, který se dostal na 18 %. Zbývajících 7 % pak připadá na iPad mini a starší verze.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Foxconn, výrobce iPhonů, představil 3 nové elektromobily Foxconn, výrobce iPhonů, představil 3 nové elektromobily
Společnost Hon Hai Technology Group (Foxconn) známe jako výrobce elektroniky např. i pro Apple, nicméně v budoucnu chce rozjet i výrobu elektromobilů. Představila hned tři nové modely včetně autobusu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Německá města stahují elektrobusy z provozu po požáru ve Stuttgartu Německá města stahují elektrobusy z provozu po požáru ve Stuttgartu
Dopravní podniky se začínají obávat elektrických autobusů. Byť je ještě nedávno s velkou slávou zaváděly do provozu, kvůli nedávným požárům je některá města v Německu dočasně stáhla z aktivní služby.
16.10.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
V Číně se o svátcích tvoří fronty na nabití EV, NIO díky Battery Swap boduje V Číně se o svátcích tvoří fronty na nabití EV, NIO díky Battery Swap boduje
Jedním z často zmiňovaných argumentů proti elektromobilitě je to, co se stane, když velká část lidí najednou pojede dlouhou trasu (dovolená, svátky). V Číně to nyní zažili a měli problém. Menší byl u společnosti NIO, která má program výměny akumulátorů.
15.10.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Zpoždění Tesly: Semi, Roadster i Cybertruck kvůli čipové krizi až v roce 2023 Zpoždění Tesly: Semi, Roadster i Cybertruck kvůli čipové krizi až v roce 2023
Před měsícem jsme se dozvěděli, že se kvůli čipové krizi odsouvá Roadster až na rok 2023. Vypadá to, že nebude zdaleka jediným modelem, který nabere další zpoždění. Týkat se to má i ostatních připravovaných novinek.
14.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Obyvatelé centra Berlína zde chtějí zakázat provoz aut, a to i těch elektrických Obyvatelé centra Berlína zde chtějí zakázat provoz aut, a to i těch elektrických
Individuální automobilová doprava se postupně stává stále dražší a hůře dostupnou záležitostí. Běžná auta zdražují, elektromobily zlevňují jen pomalu a v Berlíně chtějí zakázat oboje. A tentokrát nejsou to politici, nýbrž sami občané.
12.10.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře