www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Trh s tablety výrazně roste, dominuje mu základní Apple iPad

Trh s tablety výrazně roste, dominuje mu základní Apple iPad
, , aktualita
Trh s tablety už nějakou dobu roste a podle firmy Counterpoint se daří zejména iPadům od společnosti Apple. Ty totiž významně navýšily svůj tržní podíl a jedničkou je pak základní varianta, iPad 8. generace.
K oblíbeným
reklama
Společnost Counterpoint přišla se statistikami prodejů tabletů a máme zde několik zajímavých poznatků. Už nějakou dobu totiž trh s tablety roste a v minulém čtvrtletí (Q4/2020) dosáhl pětiletého maxima. Pokud jde o poslední čtvrtletí (Q1/2021), tak v něm se meziročně (proti Q1/2020) zvýšily prodeje o 53 %. Dařilo se společnostem Apple i Samsung, nicméně své zastoupení znatelně zvýšilo i Lenovo, zatímco Huawei kvůli americkému banu padá dolů.
 
Apple iPad 8. generace
 
Applu dokázal meziročně zvýšit svůj podíl ze 30 % na velmi pěkných 37 % (nicméně např. Strategy Analytics iPadům už loni připisovala 44% zastoupení) a také Samsung si polepšil. Z loňských 16 % se dostal nově na 20 %. Pokud jde o již zmíněné Lenovo, to se z 5 % dostalo na mnohem lepších 9 % a mírně se zlepšil také Amazon (z 8 % na 9 %). Naopak Huawei spadl z 11 % na 5 % a ostatní výrobci už na tom také nejsou zrovna nejlépe. Loni měli ještě 30 % trhu, nyní je to už jen 20 %.
 
Pokud jde o tablety Apple iPad, zde jednoznačně vítězí základní varianta, tedy 8. generace. Té se povedlo zabrat 56 % trhu s iPady. Na druhém místě je iPad Air (2020), který je mírně ořezanou verzí iPadu Pro za příznivější cenu. Ten se dostal na 19 %. Nakonec tu máme iPad Pro, který se dostal na 18 %. Zbývajících 7 % pak připadá na iPad mini a starší verze.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač
Elektrický pickup Tesla Cybertruck se jen pomalu blíží k sériové výrobě. Ta už měla začít, ale budeme si muset počkat ještě rok. Prototyp vozu se ukázal na dráze a ukázal např. obří stěrač nebo povinná zrcátka.
13.12.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů
Šanghajská továrna Tesly automobilce výrazně umožnila navýšit výrobní kapacitu a podle posledních zpráv za prvních 11 měsíců poslala do světa přes 413 vozů. A zdaleka nešlo jen o vozy pro Čínu.
12.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky
Elektromobil Renault Zoe si před 8 lety odnesl z testů Euro NCAP excelentní 5hvězdičkové hodnocení. Poslední test však vozu nepřinesl ani jednu hvězdičku. Změny na voze i metodice si vybraly svou daň.
10.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní
Policejní vozy Tesla dnes nejsou už ničím až tak výjimečným. V Británii vytvořila policejní variantu Modelu 3 přímo sama Tesla a nabídla ji zdejší policii k dlouhodobějšímu testování. Výsledky jsou poměrně pozitivní.
8.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV
Čínská elektromobilka NIO provozuje netradiční projekt Power Swap, kdy si uživatelé mohou místo nabíjení akumulátorů zajet rovnou pro jeho rychlou výměnu. Nově se rozšiřují možnosti volby jiných kapacit pro výměnu.
6.12.2021, aktualita, Milan Šurkala