www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Trh s tablety výrazně roste, dominuje mu základní Apple iPad

Trh s tablety výrazně roste, dominuje mu základní Apple iPad
, , aktualita
Trh s tablety už nějakou dobu roste a podle firmy Counterpoint se daří zejména iPadům od společnosti Apple. Ty totiž významně navýšily svůj tržní podíl a jedničkou je pak základní varianta, iPad 8. generace.
K oblíbeným
reklama
Společnost Counterpoint přišla se statistikami prodejů tabletů a máme zde několik zajímavých poznatků. Už nějakou dobu totiž trh s tablety roste a v minulém čtvrtletí (Q4/2020) dosáhl pětiletého maxima. Pokud jde o poslední čtvrtletí (Q1/2021), tak v něm se meziročně (proti Q1/2020) zvýšily prodeje o 53 %. Dařilo se společnostem Apple i Samsung, nicméně své zastoupení znatelně zvýšilo i Lenovo, zatímco Huawei kvůli americkému banu padá dolů.
 
Apple iPad 8. generace
 
Applu dokázal meziročně zvýšit svůj podíl ze 30 % na velmi pěkných 37 % (nicméně např. Strategy Analytics iPadům už loni připisovala 44% zastoupení) a také Samsung si polepšil. Z loňských 16 % se dostal nově na 20 %. Pokud jde o již zmíněné Lenovo, to se z 5 % dostalo na mnohem lepších 9 % a mírně se zlepšil také Amazon (z 8 % na 9 %). Naopak Huawei spadl z 11 % na 5 % a ostatní výrobci už na tom také nejsou zrovna nejlépe. Loni měli ještě 30 % trhu, nyní je to už jen 20 %.
 
Pokud jde o tablety Apple iPad, zde jednoznačně vítězí základní varianta, tedy 8. generace. Té se povedlo zabrat 56 % trhu s iPady. Na druhém místě je iPad Air (2020), který je mírně ořezanou verzí iPadu Pro za příznivější cenu. Ten se dostal na 19 %. Nakonec tu máme iPad Pro, který se dostal na 18 %. Zbývajících 7 % pak připadá na iPad mini a starší verze.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88 MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88
MediaTek přichází s aktualizovanými procesory pro mainstreamové a levnější telefony. Představuje 8jádrové procesory Helio G96 a Helio G88. V obou případech počítejte nanejvýše se 4G LTE připojením.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář