Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TP-Link chystá smartphone s bezrámečkovým displejem a Snapdragonem 835

1.11.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Dosavadní smartphony Neffos od TP-Link se dosud zaměřovaly hlavně na nižší a střední třídu, brzy by však tento taiwanský výrobce pronikl také do řad nejvyšších. Unikají totiž podrobnosti o modelu s displejem 18:9 a velmi výkonným procesorem.
Společnost TP-Link se zaměřuje především na síťově prvky, v posledních letech však svou nabídku obohatila o vybavení chytré domácnosti nebo smartphony s Androidem, které prodává pod značkou Neffos. Prozatím se výrobce zaměřoval především na cenově dostupnější modely, ale s rozumnou výbavou a celokovovým tělem. Jak se však zdá, tím si TP-Link jen oťukával trh s mobilními telefony a v blízké budoucnosti patrně plánuje uvést na trh zástupce z nejvyšší řady, který chce konkurovat vlajkovým lodím zavedenějších značek. S informací přišel ukrajinský zdroj, který bohužel neupřesňuje název nového modelu, ale víme, že bude také nabízen pod značkou Neffos.
 
 
Dostupné rendery ukazují, že výrobce se nebude bát bohatě použít sklo, kterým bude nejspíš pokryta také zadní strana smartphonu. Mnohem zajímavější je ovšem přední strana, kde bychom měli najít displej s poměrem stran 18:9 neboli 2:1 a velmi tenkými rámečky okolo. Panel je navíc patrně na bocích mírně zahnutý, což by mohlo napovídat použití technologie OLED. V elegantním těle by se však měly ukrývat velmi výkonné komponenty v čele s procesorem Qualcomm Snapdragon 835, který je typický pro vlajkové lodě z letošního roku. Nesmíme však zapomínat, že velmi brzy by měl být odhalen nástupce Snapdragon 845, bude však patrně pár měsíců trvat, než se dostane do prvních telefonů.
 
K další známé výbavě patří 6GB operační paměť a až 256GB interní úložiště, v nabídce by však měly být také varianty s menším úložištěm. Na zádech si můžeme všimnout duálního fotoaparátu využívajícího 20MPx a 16MPx snímač, kousek pod ním je čtečka otisků prstů. O selfie se podle uniklých informací postará 16MPx přední fotoaparát. Není pochyb o tom, že TP-Link použije operační systém Google Android, a to snad rovnou ve verzi Oreo. Prozatím není jasné, kdy bude smartphone představen, ani zda to TP-Link stihne do konce letošního roku. Z dostupných informací můžeme říct, že vlajková loď Neffos nevypadá vůbec špatně, ale úspěch tohoto modelu bude záviset také na dalších faktorech v čele s cenou.
 
Zdroj: Tehnot.com


reklama