Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TP-Link přináší chytré žárovky ovladatelné smartphonem

23.4.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Společnost TP-Link, známá především svými bezdrátovými síťovými produkty, představila na českém trhu řadu chytrých žárovek LB. Uživatel je může ovládat pomocí svého smartphonu, případně digitálního asistenta, jako je Amazon Echo.
Chytré žárovky jsou produktem, který se pomalu dostává do našich domácností. Společnost TP-Link tento týden odhalila celou novou řadu chytrých žárovek LB, které je možné dálkově ovládat odkudkoliv pomocí Wi-Fi připojení. Uživatel k tomuto účelu může použít smartphone s nainstalovanou aplikací Kasa, která je bezplatně dostupná pro Android 4.1 nebo vyšší, respektive iOS 8 a vyšší. Alternativně je možné k ovládání využít domácí digitální asistenty, jako jsou Amazon Echo, Dot či Tap, a řídit tak osvětlení pomocí hlasových povelů.

Žárovku je možné na dálku nejen rozsvěcet a zhasínat, ale v případě modelů LB100 a LB110 rovněž nastavit jas podle aktuální potřeby, jako je čtení, sledování televize, odpočinek nebo společenská zábava. U modelu LB120 lze měnit teplotu světla od měkce bílého (2700 K) až po běžné denní (6500 K), model LB130 potom umožňuje vybrat si konkrétní barevný odstín. Poslední dvě jmenované žárovky nabízejí také tzv. cirkadiánní režim, kdy je charakter světla automaticky přizpůsoben podle denní doby, aby působilo co možná nejpříjemněji a nejpřirozeněji.

Pokud si uživatel pořídí do domácnosti více chytrých žárovek, může je řídit jednotlivě nebo po skupinách. Také je možné uložit si jednotlivá nastavení v aplikaci jako scény, a ty potom přepínat ručně nebo automaticky podle časového rozvrhu. Jelikož jsou jako zdroj světla využívány světelné diody (LED), umožňují žárovky ušetřit až 80 % energie při zachování světelného toku. Společnost má v nabídce žárovky s výkonem od 8 do 11 W, což odpovídá klasickým 50W až 75W žárovkám. Spotřebu energie může uživatel sledovat v reálném čase na displeji smartphonu.

Chytré žárovky navíc nevyžadují žádný dodatečný hardware, šroubují se do standardní patice a připojují se k běžné domácí Wi-Fi síti. Prodej na českém trhu odstartuje v blízké době; některé tuzemské e-shopy už novinky zařadily do své nabídky, a to s cenami v rozmezí od 679 Kč (8W model LB100 se stmíváním) do 1 349 Kč (11W model LB130 s nastavitelnými barvami) včetně DPH.

Zdroj: Tisková zpráva TP-Link
reklama