www.svetmobilne.cz
>
>

Toyota uvede solid-state baterie už v roce 2020

Toyota uvede solid-state baterie už v roce 2020
, , aktualita
Automobilka Toyota výrazně zrychlí tempo uvádění elektrifikovaných aut. Pětimilionový plán uspíšila o 5 let a především se mnohem dříve dočkáme solid-state akumulátorů. Ty by se měly představit už příští rok.
K oblíbeným
reklama
Ať se nám to líbí nebo ne, doba elektromobilů začala a automobilky se předhání v tom, která jich bude mít co nejvíce s co nejlepšími vlastnostmi za co nejvýhodnější cenu pro zákazníka i automobilku. Toyota chtěla prodávat 5,5 milionu elektrifikovaných aut v roce 2030, nicméně tento cíl výrazně uspíšila a nyní je plánován už na rok 2025. Zatímco dosud prosazovala především hybridní vozy,  hodlá se nově více soustředit i na elektromobily a před pár dny tak ukázala koncept 6 elektrických vozů pro blízkou budoucnost. Stěžejním trhem je zde logicky Čína, která je do elektromobilů totálně zblázněná, jde o zdaleka největší trh s elektromobily a jinými elektrickými dopravními prostředky.
 
Toyota EV koncepty
 
Mnohem zajímavější je ale pokrok v solid-state akumulátorech. Ty byly původně plánovány na rok 2022 (a většina společností tvrdila, že se masově neobjeví dříve než koncem 20. let), nicméně automobilka si je docela sebevědomá a tvrdí, že by se jí to mohlo podařit už v přístím roce před Olympijskými hrami v Tokiu. To alespoň trvdí šéf vývoje Shigeki Terashi. Výhodou solid-state baterií je především to, že nemají tekutý elektrolyt jako běžné Li-Ion články, ale pevný. Díky tomu jsou výrazně odolnější a neměly by hořet. Důležité téma bezpečnosti by tedy bylo vyřešeno a elektromobily by tak mohly být výrazně bezpečnějšími vozidly než klasická spalovací auta.
 
Další výhodou by mohla být větší energetická hustota, akumulátory by tak mohly být o něco menší nebo lehčí (případně oboje, to teprve uvidíme, kterou hustotu se podaří automobilce snížit). Vozy by tak opět mohly mít o něco delší dojezd. Ačkoli solid-state akumulátory měly obvykle problém v pomalém nabíjení, Toyota slibuje opak, a tedy nabíjení v řádu minut. Připomeňme ještě, že Toyota oznámila joint venture se společností Panasonic, která je obrovským výrobcem baterií a vyrábí články i pro elektromobily Tesla. Toyota rovněž začala na vývoji elektromobilů spolupracovat se značkou Subaru.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Harry Potter: Wizards Unite vyjde už 21. června Harry Potter: Wizards Unite vyjde už 21. června
Dlouho očekávaná nová hra od společnosti Niantic, Harry Potter: Wizards Unite, se už blíží. Vývojáři ji po testech v Austrálii a na Novém Zálandu hodlají představit světu už v tento pátek, 21. června.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD
Ban Spojených států na čínskou společnost Huawei je už i vidět. Prodeje smartphonů této společnosti padají o desítky procent a firma také předpokládá snížení příjmů o hrozivých 30 miliard dolarů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Hummer se možná vrátí jako elektromobil Hummer se možná vrátí jako elektromobil
Velká terénní auta Hummer se už nějaký ten pátek nevyrábí, společnost GM nicméně zvažuje, že značku vrátí na světlo tohoto světa. Mohla by totiž vyrábět velké terénní elektromobily a zatopit např. Rivianu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bez turba a s manuálem: nové Porsche 718 GT4 a Spyder Bez turba a s manuálem: nové Porsche 718 GT4 a Spyder
I v dnešní době se najdou auta, která ctí staré hodnoty. I když i Porsche ve velkém přechází na přeplňované motory a automatické převodovky, 718 GT4 a Spyder budou výjimkou. Mají atmosférický šestiválec a manuál.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO
Nianticu se nikdy nelíbilo, že se lidé snažili podvédět v jeho úspěšné hře Pokémon GO. Nyní to zašlo dokonce tak daleko, že skupinu hackerů Global++ chce hnát před soud za upravené verze oblíbené hry.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala