reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Toyota ukázala novou Corollu Touring Sports

4.9.2018, Milan Šurkala, aktualita
Nová Toyota Auris změní jméno a ponese tradiční označení Corolla. Objeví se nejen jako pětidvéřový hatchback, ale také jako kombík Touring Sports, jehož design si už můžete prohlédnout na nejnovějších fotografiích.
V březnu ukázala společnost Toyota novou generaci Aurisu, nicméně od té doby se pár věcí změnilo. I v Evropě se totiž tento vůz vrátí k označení Corolla, které bylo poslední dvě generace vyhrazeno pouze sedanu (Auris se jako Corolla prodával na jiných trzích, jako je např. Austrálie, kde měl atmosférickou osmnáctistovku). Nyní Toyota ukázala fotografie verze kombi s tradičním označením Touring Sports.
 
Toyota Corolla Touring Sports
 
Novinka má tedy podobně tak dynamický design jako výchozí hatchback, dostává však o 60 milimetrů prodloužený rozvor. Ten díky tomu činí 2700 mm a výrobce slibuje nadprůměrnou nabídku prostoru na zadních sedadlech. Také velikost zavazadlového prostoru bude se svými 598 litry patřit k těm nejlepším.
 
Toyota Corolla Touring Sports
 
Pokud jde o motory, ty budou shodné s výchozím hatchbackem. Základem tak bude přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,2 litru s maximálním výkonem 85 kW (115 kon). Další dvě motorizace už budou hybridní, takže na naftový motor nebo čistě atmosférický motor bez elektromotoru se už nedostane.
 
Toyota Corolla Touring Sports
 
Levnější varianta bude vybavena benzinovým motorem o objemu 1,8 litru, který bude s elektromotorem dosahovat kombinovaného výkonu až 90 kW (122 koní). Kdo se bude chtít svézt o něco rychleji, pro toho tu bude hybrid s atmosférickým dvoulitrem, přičemž kombinovaný největší výkon soustavy se vyšplhá na velmi pěkných 132 kW (180 koní). Tohle už bude docela rychlé rodinné vozítko.
 
Toyota Corolla Touring Sports
 
Novinka může mít zadní LED světla, prémiový audio systém JBL, podporu bezdrátového nabíjení telefonů i head-up displej. Výrobce bude také nabízet širokou škálu barev včetně dvoubarevných provedení.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama
reklama