www.svetmobilne.cz
>
>

Toyota přichází s RAV4 Plug-in Hybrid, má více než 300 koní

Toyota přichází s RAV4 Plug-in Hybrid, má více než 300 koní
, , aktualita
Zatímco hybridní pohon mají Toyoty už přes 20 let, nabíjení z elektrické sítě u nich až tak běžné nebylo. Velmi oblíbené SUV RAV4 ale nyní dostane verzi Plug-in Hybrid, které na elektřinu ujede až 60 km.
K oblíbeným
reklama
Je několik typů hybridů a ačkoli mnozí argumentují tím, že využívají elektřinu ze zásuvky, faktem je, že toto je pravdou pro plug-in hybridy. Běžné hybridy však využívají jen energii vzniklou rekuperací. Takové hybridy byly typické pro Toyotu, která měla jen málo nabíjecích variant. Jejich počet nyní rozšiřuje SUV RAV4 Plug-in Hybrid. Nyní tak i toto SUV bude možné nabíjet ze zásuvky a díky mnohem většímu lithiovému akumulátoru slibuje dojezd až 60 km čistě na elektřinu, takže pro denní dojíždění do práce může pro mnohé fungovat v podstatě jako elektromobil (evropský průměr pro dojíždění je pod 50 km denně).
 
Toyota RAV4 Plug-in Hybrid
 
I když je hybrid zejména o ekologii, v případě RAV4 Plug-in Hybrid rozhodně nepůjde o žádného lenocha. Má i nadále benzínový motor Hybrid Dynamic Force o objemu 2,5litru s Atkinsonovým cyklem s maximálním výkonem 131 kW. Jeho točivý moment ale vzrostl z 221 Nm na 228 Nm. Silnější elektromotor pohánějící zadní nápravu ale dokáže přidat mnohem více než v případě klasického hybridu a celkový výkon soustavy nyní dosahuje 225 kW (306 koní). To už je výkon z říše hot hatchů. Ostatně i akcelerace z 0 na 100 km/h zabere pouhých 6,2 sekundy, což je vynikající výsledek.
 
Toyota RAV4 Plug-in Hybrid
 
Emise CO2 dle normy WLTP jsou jen 30 g/km, což odpovídá spotřebě 1,3 l/100 km. Jak jsme si už říkali v jiném článku, tímto číslem se vůbec nelze řídit, protože nikdo neví (a WLTP norma už vůbec ne), jak často se bude hybrid u konkrétního řidiče nabíjet. Někteří lidé tak mohou jezdit za mnohonásobky tohoto čísla a jiní se ani nemusí moc snažit a mohou jezdit ještě za méně. Novinka bude v prodeji od druhé poloviny roku 2020.
 
Toyota dále nezapomněla ani zmínit své úspěchy. RAV4 si jen v Evropě letos objednalo 120 tisíc lidí a Západní Evropa má pak na kontě také 105 tisíc hybridů Toyota (i jiných modelů).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Redmi K30 5G: Snapdragon 765G i 120Hz displej za solidní cenu Redmi K30 5G: Snapdragon 765G i 120Hz displej za solidní cenu
Od společnosti Xiaomi a její podznačky Redmi jsme se dočkali nového smartphonu střední třídy Redmi K30 5G. Ten má 120Hz displej, podporuje 5G připojení a má i 6 fotoaparátů včetně dvou hloubkových senzorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Harbour Air vzlétli s prvním komerčním elektrickým letadlem Harbour Air vzlétli s prvním komerčním elektrickým letadlem
Také letectví chce přecházet na elektrický pohon, pro které ale v nynější podobě není vůbec vhodný zejména kvůli těžkým akumulátorům. Společnost Habrour Air nicméně spouští první komerční lety s elektrickými letadly.
12.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Tesla zavádí prémiovou konektivitu za $9,99 měsíčně Tesla zavádí prémiovou konektivitu za $9,99 měsíčně
Ať se nám to líbí nebo ne, automobily pomalu přechází na model "auto jako služba". Vedle operativního leasingu to začíná být i pravidelné placení za některé funkce vozu. Tesla takto zavádí prémiovou konektivitu.
11.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Model 3 s autopilotem vrazila do policejního auta Tesla Model 3 s autopilotem vrazila do policejního auta
Autopilot ve vozech Tesla má možná další průšvih během posledních pár dnů. Pokud je výpověď řidiče pravdivá, pak autopilot nepoznal odstavené policejní auto a vrazil to přímo do něj. Přední část Tesly je napadrť.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk se proháněl s Cybertruckem u LA, srazil při tom sloupek Elon Musk se proháněl s Cybertruckem u LA, srazil při tom sloupek
Kontroverzní Tesla Cybertruck Elona Muska se opět objevila v reálném provozu. Tentokrát vůz řídil sám Musk na večeři v Malibu. Vyvolal velký zájem veřejnosti, nicméně ještě více zaujal tím, že se mu při výjezdu z parkoviště povedlo převrhnout patník.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala