www.svetmobilne.cz
>
>

Toyota přichází s RAV4 Plug-in Hybrid, má více než 300 koní

Toyota přichází s RAV4 Plug-in Hybrid, má více než 300 koní
, , aktualita
Zatímco hybridní pohon mají Toyoty už přes 20 let, nabíjení z elektrické sítě u nich až tak běžné nebylo. Velmi oblíbené SUV RAV4 ale nyní dostane verzi Plug-in Hybrid, které na elektřinu ujede až 60 km.
K oblíbeným
reklama
Je několik typů hybridů a ačkoli mnozí argumentují tím, že využívají elektřinu ze zásuvky, faktem je, že toto je pravdou pro plug-in hybridy. Běžné hybridy však využívají jen energii vzniklou rekuperací. Takové hybridy byly typické pro Toyotu, která měla jen málo nabíjecích variant. Jejich počet nyní rozšiřuje SUV RAV4 Plug-in Hybrid. Nyní tak i toto SUV bude možné nabíjet ze zásuvky a díky mnohem většímu lithiovému akumulátoru slibuje dojezd až 60 km čistě na elektřinu, takže pro denní dojíždění do práce může pro mnohé fungovat v podstatě jako elektromobil (evropský průměr pro dojíždění je pod 50 km denně).
 
Toyota RAV4 Plug-in Hybrid
 
I když je hybrid zejména o ekologii, v případě RAV4 Plug-in Hybrid rozhodně nepůjde o žádného lenocha. Má i nadále benzínový motor Hybrid Dynamic Force o objemu 2,5litru s Atkinsonovým cyklem s maximálním výkonem 131 kW. Jeho točivý moment ale vzrostl z 221 Nm na 228 Nm. Silnější elektromotor pohánějící zadní nápravu ale dokáže přidat mnohem více než v případě klasického hybridu a celkový výkon soustavy nyní dosahuje 225 kW (306 koní). To už je výkon z říše hot hatchů. Ostatně i akcelerace z 0 na 100 km/h zabere pouhých 6,2 sekundy, což je vynikající výsledek.
 
Toyota RAV4 Plug-in Hybrid
 
Emise CO2 dle normy WLTP jsou jen 30 g/km, což odpovídá spotřebě 1,3 l/100 km. Jak jsme si už říkali v jiném článku, tímto číslem se vůbec nelze řídit, protože nikdo neví (a WLTP norma už vůbec ne), jak často se bude hybrid u konkrétního řidiče nabíjet. Někteří lidé tak mohou jezdit za mnohonásobky tohoto čísla a jiní se ani nemusí moc snažit a mohou jezdit ještě za méně. Novinka bude v prodeji od druhé poloviny roku 2020.
 
Toyota dále nezapomněla ani zmínit své úspěchy. RAV4 si jen v Evropě letos objednalo 120 tisíc lidí a Západní Evropa má pak na kontě také 105 tisíc hybridů Toyota (i jiných modelů).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala