www.svetmobilne.cz
>
>
>

Toyota dává 500 mil. USD do Uberu a společné platformy

Toyota dává 500 mil. USD do Uberu a společné platformy
, , aktualita
Automobilka Toyota investuje 500 milionů USD do Uberu a také znatelně tak rozšíří již existující spolupráci mezi těmito dvěma společnostmi. Výsledkem bude platforma pro "taxislužbu" využívající autonomního řízení obou společnosti.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Toyota Motor Corporation (TMC) a Uber chtějí prohloubit svou spolupráci na poli autonomních aut a taxislužby, pokud služby Uberu budeme za takové považovat (ta se považuje spíše za spolujízdu, ride-sharing). Výsledkem spolupráce bude to, že Uber poskytne technologie pro autonomní řízení, Toyota zas dodá automobily Sienna Minivan.
 
Toyota Sienna Minivan
 
Automobilka Toyota se tak chce trochu odvrátit od toho, že je výrobcem automobilů, ale chce nabízet také dopravní služby podobně jako i spousta dalších automobilek, které v ride-sharingu a car-sharingu vidí budoucnost dopravy. Posledně to byl např. Volkswagen, který oznámil iniciativu We Share. Toyota a Uber nazývají svůj projekt "Autono-MaaS" (Autonomous-Mobility as a Service). Přestože  v projektu spolupracuje Toyota a Uber, vozidla budou ve skutečnosti vlastněna a spravována jinou společností (ostatně ani dnes Uber obvykle nevlastní vozidla řidičů, kteří pro něj jezdí).
 
Toyota také zabuduje platformu Mobility Services Platform (MSPF) pro vytvoření infrastruktury vzájemně propojených komunikujících vozidel. Ta budou navíc využívat nejen autonomních technologií Uberu, ale nezávisle také systém Guardian od Toyoty. Rozjetí projektu si vyžádá ještě dost času, hovoří se až o roce 2021. Současně také hodlá do Uberu investovat 500 milionů dolarů, nyní se čeká na schválení investice od regulačních úřadů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88 MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88
MediaTek přichází s aktualizovanými procesory pro mainstreamové a levnější telefony. Představuje 8jádrové procesory Helio G96 a Helio G88. V obou případech počítejte nanejvýše se 4G LTE připojením.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář