Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Volkswagen spouští car-sharingovou službu We Share

26.8.2018, Milan Šurkala, aktualita
Budoucnost dopravy je v elektromobilitě a sdílení aut (tzv. car sharingu). V mnoha městech toto už dávno funguje a Volkswagen nechce být pozadu. Nejprve v Berlíně rozjede svou službu sdílení elektromobilů.
Svět se mění a platí to i pro ten automobilový. Ten se v posledních letech úplně převrací. Přechází se na alternativní paliva jako je vodík a především elektřina. Dále automobily získávají autonomní funkce, řídí se v některých přídech samostatně a v neposlední řadě se pracuje na tom, aby člověk ani žádné auto nevlastnil, ale spíše jej sdílel a půjčoval. Mnoho automobilek nebo jiných společností přichází s projekty tzv. car sharingu, neboli sdílení aut. To může mít více podob, ať už jde o sdílení vlastního auta jiným lidem nebo ve formě decentralizované autopůjčovny s vozy rozesetými po celém městě, které se půjčují např. mobilním telefonem. Právě takový projekt pod názvem We Share rozjíždí automobilka Volkswagen.
 
VW e-Golf We Share
 
klikněte pro zvětšení
 
Nejprve bude aktivní v Berlíně, kam bude během jara roku 2019 umístěno 1500 elektrických Golfů (e-Golf), přičemž o něco později bude následovat ještě 500 kusů elektrických Upů (e-Up). Flotila tak bude čítat 2000 vozů, které si bude možné zapůjčit patrně mobilním telefonem jako i u jiných podobných projektů. Od roku 2020 se bude flotila rozrůstat i o novou generaci elektromobilů řady I.D. Volkswagen chce postupně rozšířit projekt i do dalších německých měst, zejména těch s populací přes 1 milion obyvatel. Nemělo by zůstat ale jen u Německa. Počítá se od roku 2020 také s dalšími velkými evropskými městy a také i Severní Amerikou.
 
VW e-Golf We Share
 
klikněte pro zvětšení
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama