www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla zahájí produkci elektrického trucku Semi

Tesla zahájí produkci elektrického trucku Semi
, , aktualita
O elektrickém nákladním voze Tesla Semi se hovoří už mnoho let. Nyní to ale konečně vypadá, že světlo světa spatří první prodejně dostupné kusy. Elon Musk totiž tvrdí, že je právě čas rozjet plnou výrobu.
K oblíbeným
reklama
Elektrický nákladní vůz Tesla Semi byl představen na konci roku 2017, ale už tehdy bylo jasně řečeno, že si na něj ještě počkáme nějaký ten pátek. Původně se předpokládal konec roku 2019, později však Musk hovořil spíše až o roku 2021. V nedávno uniklém e-mailu zaměstnancům Tesly nicméně Musk řekl, že je pravý čas zahájit plnou výrobu trucku Semi. Tuto informaci přinesl server Reuters a Elon Musk na dotaz, zda jde o pravdivý únik, odpověděl ano, čímž vše potvrdil.
 
Tesla Semi
 
Nicméně to, že je čas ke spuštění výroby, ještě neříká, kdy přesně bude spuštěna. Není tedy ani jasné, kdy se prvních vozů dočkají skuteční zákazníci. Další informací, která ještě byla zveřejněna, je to, že akumulátor a pohonný systém se bude vyrábět v Gigafactory v Nevadě, ale další práce na voze budou pravděpodobně probíhat jinde (spekuluje se o Texasu nebo Oklahomě). Toto "pravděpodobně" dává tušit, že výroba nepřijde v řádu dnů nebo týdnů, ale spíše většího počtu měsíců. Všichni víme, že Tesla dokáže postavit novou továrnu velmi rychle, ale byrokracie dokáže přistřihnout křídla i Muskovi. Podotkněme ještě, že hodnota akcií společnosti Tesla vzrostla už na $1025.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G
Huawei představilo nové telefony řady Mate 40 a s tím také nové high-endové procesory Kirin 9000. Ty přináší moderní 5nm technologii výroby, podporu připojení 5G a slibují vysoký výkon překonávající Snapdragon 865+.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod
Legendární Hummer se vrací s novým pikupem EV. Jak už napovídá název, půjde tentokrát o elektromobil. Bude mít nové akumulátory Ultium, maximální výkon 1000 koní, vzduchové odpružení i možnost krabího chodu.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
18 let internetu zdarma: stačí jen pojmenovat dítě po operátorovi 18 let internetu zdarma: stačí jen pojmenovat dítě po operátorovi
Švýcarský telekomunikační operátor Twifi zvolil opravdu netradiční způsob propagace. Uživatelům nabízí internetové připojení zdarma po dobu 18 let, když po něm pojmenují své dítě. A první takové dítě už existuje.
22.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla uznala chybu, odlétávající nárazníky Modelu 3 jsou minulostí Tesla uznala chybu, odlétávající nárazníky Modelu 3 jsou minulostí
Není to tak dávno, co další Tesle Model 3 uletěl zadní nárazník při jízdě v dešti. Reklamace tohoto problému byly dosud velmi problematické, ale to se nyní změní. Automobilka uznala chybu a uzná záruční opravy.
22.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
SSC Tuatara: nový supersport hravě překonal magických 500 km/h SSC Tuatara: nový supersport hravě překonal magických 500 km/h
Společnost SSC připravila nový supersport Tuatara, který překonal hned několik rychlostních rekordů. To nejzásadnější je, že překonal magickou hranici 500 km/h a neměl s tím zrovna nějaké velké problémy.
21.10.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře