www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla zahájí produkci elektrického trucku Semi

Tesla zahájí produkci elektrického trucku Semi
, , aktualita
O elektrickém nákladním voze Tesla Semi se hovoří už mnoho let. Nyní to ale konečně vypadá, že světlo světa spatří první prodejně dostupné kusy. Elon Musk totiž tvrdí, že je právě čas rozjet plnou výrobu.
K oblíbeným
reklama
Elektrický nákladní vůz Tesla Semi byl představen na konci roku 2017, ale už tehdy bylo jasně řečeno, že si na něj ještě počkáme nějaký ten pátek. Původně se předpokládal konec roku 2019, později však Musk hovořil spíše až o roku 2021. V nedávno uniklém e-mailu zaměstnancům Tesly nicméně Musk řekl, že je pravý čas zahájit plnou výrobu trucku Semi. Tuto informaci přinesl server Reuters a Elon Musk na dotaz, zda jde o pravdivý únik, odpověděl ano, čímž vše potvrdil.
 
Tesla Semi
 
Nicméně to, že je čas ke spuštění výroby, ještě neříká, kdy přesně bude spuštěna. Není tedy ani jasné, kdy se prvních vozů dočkají skuteční zákazníci. Další informací, která ještě byla zveřejněna, je to, že akumulátor a pohonný systém se bude vyrábět v Gigafactory v Nevadě, ale další práce na voze budou pravděpodobně probíhat jinde (spekuluje se o Texasu nebo Oklahomě). Toto "pravděpodobně" dává tušit, že výroba nepřijde v řádu dnů nebo týdnů, ale spíše většího počtu měsíců. Všichni víme, že Tesla dokáže postavit novou továrnu velmi rychle, ale byrokracie dokáže přistřihnout křídla i Muskovi. Podotkněme ještě, že hodnota akcií společnosti Tesla vzrostla už na $1025.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
McDonald's už u svých restaurací postavil 20 nabíječek pro elektromobily McDonald's už u svých restaurací postavil 20 nabíječek pro elektromobily
Řetězec fastfoodových restaurací McDonald's myslí na elektromobilitu a v ČR ve spolupráci s ČEZem postavil už 20 nabíjecích stojanů. Díky tomu si zákazníci mohou během jídla dobít akumulátor svého vozu a prodloužit dojezd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Garmin uvádí solární chytré hodinky, některé mají nekonečnou výdrž Garmin uvádí solární chytré hodinky, některé mají nekonečnou výdrž
V nabídce Garminu se objevily troje nové chytré hodinky se solárním nabíjením, které může prodloužit jejich výdrž. Jde o fenix 6/6S Pro Solar, tactix Delta Solar a Instinct Solar. V případě těch posledních lze dosáhnout na nekonečnou výdrž.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm Snapdragon 865 Plus: nový procesor běží na 3,1 GHz Qualcomm Snapdragon 865 Plus: nový procesor běží na 3,1 GHz
V posledních týdnech se začalo mluvit o tom, že se má přeci jen objevit výše taktovaná verze procesoru Qualcomm Snapdragon 865 Plus. Tak se i skutečně stalo a tento procesor běží na nebývale vysokém taktu 3,1 GHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Audi ukázala elektrické SUV Q4 Sportback Audi ukázala elektrické SUV Q4 Sportback
Automobilka Audi chce dále rozšiřovat nabídku svých elektromobilů a představila koncept nového elektrického SUV. Jde o Q4 Sportback e-tron, které bude sportovnější variantou modelu Q4 e-tron.
8.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
BMW začíná s příplatkovými funkcemi za předplatné BMW začíná s příplatkovými funkcemi za předplatné
Auta se čím dál tím více stávají službou a vidět je to především u výrobců prémiových vozů. Automobilka BMW tak je jednou z těch, která začíná s nabízením funkcí za příplatek ve formě pravidelného předplatného.
7.7.2020, aktualita, Milan Šurkala