Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Tesla zahájí produkci elektrického trucku Semi

, , aktualita
Tesla zahájí produkci elektrického trucku Semi
O elektrickém nákladním voze Tesla Semi se hovoří už mnoho let. Nyní to ale konečně vypadá, že světlo světa spatří první prodejně dostupné kusy. Elon Musk totiž tvrdí, že je právě čas rozjet plnou výrobu.
Tesla zahájí produkci elektrického trucku Semi
Elektrický nákladní vůz Tesla Semi byl představen na konci roku 2017, ale už tehdy bylo jasně řečeno, že si na něj ještě počkáme nějaký ten pátek. Původně se předpokládal konec roku 2019, později však Musk hovořil spíše až o roku 2021. V nedávno uniklém e-mailu zaměstnancům Tesly nicméně Musk řekl, že je pravý čas zahájit plnou výrobu trucku Semi. Tuto informaci přinesl server Reuters a Elon Musk na dotaz, zda jde o pravdivý únik, odpověděl ano, čímž vše potvrdil.
 
Tesla Semi
 
Nicméně to, že je čas ke spuštění výroby, ještě neříká, kdy přesně bude spuštěna. Není tedy ani jasné, kdy se prvních vozů dočkají skuteční zákazníci. Další informací, která ještě byla zveřejněna, je to, že akumulátor a pohonný systém se bude vyrábět v Gigafactory v Nevadě, ale další práce na voze budou pravděpodobně probíhat jinde (spekuluje se o Texasu nebo Oklahomě). Toto "pravděpodobně" dává tušit, že výroba nepřijde v řádu dnů nebo týdnů, ale spíše většího počtu měsíců. Všichni víme, že Tesla dokáže postavit novou továrnu velmi rychle, ale byrokracie dokáže přistřihnout křídla i Muskovi. Podotkněme ještě, že hodnota akcií společnosti Tesla vzrostla už na $1025.
 


reklama