www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla zahájí produkci elektrického trucku Semi

Tesla zahájí produkci elektrického trucku Semi
, , aktualita
O elektrickém nákladním voze Tesla Semi se hovoří už mnoho let. Nyní to ale konečně vypadá, že světlo světa spatří první prodejně dostupné kusy. Elon Musk totiž tvrdí, že je právě čas rozjet plnou výrobu.
K oblíbeným
reklama
Elektrický nákladní vůz Tesla Semi byl představen na konci roku 2017, ale už tehdy bylo jasně řečeno, že si na něj ještě počkáme nějaký ten pátek. Původně se předpokládal konec roku 2019, později však Musk hovořil spíše až o roku 2021. V nedávno uniklém e-mailu zaměstnancům Tesly nicméně Musk řekl, že je pravý čas zahájit plnou výrobu trucku Semi. Tuto informaci přinesl server Reuters a Elon Musk na dotaz, zda jde o pravdivý únik, odpověděl ano, čímž vše potvrdil.
 
Tesla Semi
 
Nicméně to, že je čas ke spuštění výroby, ještě neříká, kdy přesně bude spuštěna. Není tedy ani jasné, kdy se prvních vozů dočkají skuteční zákazníci. Další informací, která ještě byla zveřejněna, je to, že akumulátor a pohonný systém se bude vyrábět v Gigafactory v Nevadě, ale další práce na voze budou pravděpodobně probíhat jinde (spekuluje se o Texasu nebo Oklahomě). Toto "pravděpodobně" dává tušit, že výroba nepřijde v řádu dnů nebo týdnů, ale spíše většího počtu měsíců. Všichni víme, že Tesla dokáže postavit novou továrnu velmi rychle, ale byrokracie dokáže přistřihnout křídla i Muskovi. Podotkněme ještě, že hodnota akcií společnosti Tesla vzrostla už na $1025.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chcete létat na koštěti jako v Harry Potterovi? Brazilci mají jezdící řešení Chcete létat na koštěti jako v Harry Potterovi? Brazilci mají jezdící řešení
Na světě je mnoho fanoušků Harryho Pottera a nemálo z nich by chtělo, aby se věci z filmů a knih staly realitou. Pokud jde o létající košťata, Brazilci přišli s alternativou. Nabídnou jezdící košťata na základě elektrických jednokolek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Součástky do iPhone 12 Pro vyjdou na 406 USD, nejdražší je 5G modem Součástky do iPhone 12 Pro vyjdou na 406 USD, nejdražší je 5G modem
Nedávno přišly na trh nové telefony Apple iPhone 12 Pro a už tu máme první odhady toho, kolik stojí součástky do něj. iPhone 12 Pro dle nich vyjde na $406 a zdaleka nejdražší je 5G modem od Qualcommu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung uvedl low-endové Galaxy A02s a A12 Samsung uvedl low-endové Galaxy A02s a A12
Samsung přichází na český trh se dvěma novými low-endovými telefony Galaxy A02s a Galaxy A12. Oba dva dostanou 6,5" displej s HD+ rozlišením, 8jádrový procesor, velký 5000mAh akumulátor a slot pro microSD kartu.
26.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Smartphone POCO M3 slibuje 5denní výdrž na baterii Smartphone POCO M3 slibuje 5denní výdrž na baterii
Nový smartphone POCO M3 disponuje Full HD displejem a obřím 6000mAh akumulátorem, který dle výrobce slibuje až 5denní výdrž. Potěší i prodejní cena, která se má pohybovat mezi 4000 až 4500 Kč.
26.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tesla opět připouští hatchback pro Evropu, nejspíš z Modelu 3 Tesla opět připouští hatchback pro Evropu, nejspíš z Modelu 3
Elon Musk při návštěvě Evropy připustil, že by dávalo smysl vyvinout levnější elektrický hatchback. V Evropě jsou hatchbacky úspěšnější než sedany a Tesla by tak mohla mít přímější konkurenci např. Volkswagenu ID.3.
25.11.2020, aktualita, Milan Šurkala