www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla vrátila autopilota do ojetého auta, negativní publicita zabrala

Tesla vrátila autopilota do ojetého auta, negativní publicita zabrala
, , aktualita
Negativní publicita občas přinutí společnosti změnit názor a to se stalo i v případě Tesly. Ta majiteli ojetého vozu Model S 75D odstranila autopilota, za kterého údajně nezaplatil. Teď mu ho vrací zpět.
K oblíbeným
reklama
Před pár dny vypukla aféra společnosti Tesla, která prodala vůz s autopilotem dealerovi, jež ho následně prodal zákazníkovi. Chvíli po prodeji ale automobilka provedla audit, jehož výsledkem bylo, že nový majitel dle automobilky údajně nezaplatil za funkci autopilota a ta byla následně odstraněna. To však nebyla úplně pravda. Přítomnost autopilota totiž byla zahrnuta v ceně, za kterou byl dealer ochoten auto koupit od Tesly (v dražbě) a stejně tak v částce, kterou byl ochoten zaplatit nový majitel (Alec) dealerovi.
 
Tesla Model S
 
Na adresu automobilky se pochopitelně strhla obrovská negativní kritika a společnost na jejím základě kontaktovala nového majitele, omluvila se mu a funkci autopilota vrátila. Prý šlo o nedorozumění. Faktem je, že Tesla obvykle u ojetých vozů odstraňuje příplatkové funkce, takže si je zákazník musí koupit znovu, nicméně v takovém případě o nepřítomnosti funkcí ví už před koupí a cena je i patrně nižší než s nainstalovanou funkcí. Nevýhodou pro zákazníka je to, že v takovém případě později za příplatkovou funkci platí opět plnou cenu, zatímco u ojetého vozu by se už částečně ztratila.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Telefony Apple iPhone dle analytika aktivně používá miliarda lidí Telefony Apple iPhone dle analytika aktivně používá miliarda lidí
Analytik Neil Cybart z Above Avalon tvrdí, že mobilní telefony Apple iPhone jsou ve světě tak moc úspěšné, že je aktivně používá už více než miliarda lidí. To je zhruba každý osmý člověk na planetě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone SE: 22 % prodejů iPhonů v USA, vede však řada iPhone 11 Apple iPhone SE: 22 % prodejů iPhonů v USA, vede však řada iPhone 11
Malým telefonem Apple iPhone SE (2020) se kalifornská firma trefila do černého. Menší a na poměry Applu dost levný telefon s výkonným hardwarem zaznamenal prodejní úspěchy a v USA tvoří 22 % prodejů všech iPhonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G
Huawei představilo nové telefony řady Mate 40 a s tím také nové high-endové procesory Kirin 9000. Ty přináší moderní 5nm technologii výroby, podporu připojení 5G a slibují vysoký výkon překonávající Snapdragon 865+.
26.10.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod
Legendární Hummer se vrací s novým pikupem EV. Jak už napovídá název, půjde tentokrát o elektromobil. Bude mít nové akumulátory Ultium, maximální výkon 1000 koní, vzduchové odpružení i možnost krabího chodu.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
18 let internetu zdarma: stačí jen pojmenovat dítě po operátorovi 18 let internetu zdarma: stačí jen pojmenovat dítě po operátorovi
Švýcarský telekomunikační operátor Twifi zvolil opravdu netradiční způsob propagace. Uživatelům nabízí internetové připojení zdarma po dobu 18 let, když po něm pojmenují své dítě. A první takové dítě už existuje.
22.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář