www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla vrátila autopilota do ojetého auta, negativní publicita zabrala

Tesla vrátila autopilota do ojetého auta, negativní publicita zabrala
, , aktualita
Negativní publicita občas přinutí společnosti změnit názor a to se stalo i v případě Tesly. Ta majiteli ojetého vozu Model S 75D odstranila autopilota, za kterého údajně nezaplatil. Teď mu ho vrací zpět.
K oblíbeným
reklama
Před pár dny vypukla aféra společnosti Tesla, která prodala vůz s autopilotem dealerovi, jež ho následně prodal zákazníkovi. Chvíli po prodeji ale automobilka provedla audit, jehož výsledkem bylo, že nový majitel dle automobilky údajně nezaplatil za funkci autopilota a ta byla následně odstraněna. To však nebyla úplně pravda. Přítomnost autopilota totiž byla zahrnuta v ceně, za kterou byl dealer ochoten auto koupit od Tesly (v dražbě) a stejně tak v částce, kterou byl ochoten zaplatit nový majitel (Alec) dealerovi.
 
Tesla Model S
 
Na adresu automobilky se pochopitelně strhla obrovská negativní kritika a společnost na jejím základě kontaktovala nového majitele, omluvila se mu a funkci autopilota vrátila. Prý šlo o nedorozumění. Faktem je, že Tesla obvykle u ojetých vozů odstraňuje příplatkové funkce, takže si je zákazník musí koupit znovu, nicméně v takovém případě o nepřítomnosti funkcí ví už před koupí a cena je i patrně nižší než s nainstalovanou funkcí. Nevýhodou pro zákazníka je to, že v takovém případě později za příplatkovou funkci platí opět plnou cenu, zatímco u ojetého vozu by se už částečně ztratila.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Pokémon Go dosahuje rekordních zisků i přesto, že hráči sedí doma Pokémon Go dosahuje rekordních zisků i přesto, že hráči sedí doma
Pokémon Go rozhodně nezmizel v propadlišti dějin. Po rekordním roce 2019 hru patrně nezastaví ani pandemie koronaviru, během kterého výdělky vývojářů naopak rostou. Hráči ovšem čím dál častěji porušují vládní nařízení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi 10 Lite: první cenově dostupný 5G smartphone Xiaomi Mi 10 Lite: první cenově dostupný 5G smartphone
Chcete být mezi prvními majiteli 5G smartphonů, ale nechcete za něj utrácet astronomické sumy? Xiaomi představilo novinku Mi 10 Lite 5G, která vám udělá radost. Přinášíme vám její evropskou cenou i srovnání s modely Mi 10 a Mi 10 Pro.
28.3.2020, aktualita, Jáchym Šlik
VPN v novém iOS 13.3.1 a 13.4 trpí na bezpečnostní bug VPN v novém iOS 13.3.1 a 13.4 trpí na bezpečnostní bug
Společnosti Apple se v posledních verzích mobilního operačního systému iOS povedlo vyrobit nepříjemnou chybu. VPN připojení totiž může vykazovat bezpečnostní bug, který nemusí chránit všechna datová spojení.
28.3.2020, aktualita, Milan Šurkala
Externí chladič od Xiaomi zchladí smartphone až na -14 °C Externí chladič od Xiaomi zchladí smartphone až na -14 °C
Přehřívá se vám smartphone během hraní her? Řešením by mohl být externí chladič Xiaomi Black Shark FunCooler Pro, který je kompatibilní i s modely jiných značek. Toto příslušenství zvládne podle videa bleskurychle dosáhnout teploty hluboko pod bodem mrazu.
27.3.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Ford a GM mluví o elektromobilitě: plány ale ukazují, že to nemyslí moc vážně Ford a GM mluví o elektromobilitě: plány ale ukazují, že to nemyslí moc vážně
Mnohé americké automobilky velmi často mluví o tom, jakou vidí elektrickou budoucnost. Podrobnější plány společností Ford a GM nicméně ukazují, že to s těmi elektromobily asi nevidí až tak moc vážně.
27.3.2020, aktualita, Milan Šurkala