Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Tesla vrátila autopilota do ojetého auta, negativní publicita zabrala

, , aktualita
Tesla vrátila autopilota do ojetého auta, negativní publicita zabrala
Negativní publicita občas přinutí společnosti změnit názor a to se stalo i v případě Tesly. Ta majiteli ojetého vozu Model S 75D odstranila autopilota, za kterého údajně nezaplatil. Teď mu ho vrací zpět.
Tesla vrátila autopilota do ojetého auta, negativní publicita zabrala
Před pár dny vypukla aféra společnosti Tesla, která prodala vůz s autopilotem dealerovi, jež ho následně prodal zákazníkovi. Chvíli po prodeji ale automobilka provedla audit, jehož výsledkem bylo, že nový majitel dle automobilky údajně nezaplatil za funkci autopilota a ta byla následně odstraněna. To však nebyla úplně pravda. Přítomnost autopilota totiž byla zahrnuta v ceně, za kterou byl dealer ochoten auto koupit od Tesly (v dražbě) a stejně tak v částce, kterou byl ochoten zaplatit nový majitel (Alec) dealerovi.
 
Tesla Model S
 
Na adresu automobilky se pochopitelně strhla obrovská negativní kritika a společnost na jejím základě kontaktovala nového majitele, omluvila se mu a funkci autopilota vrátila. Prý šlo o nedorozumění. Faktem je, že Tesla obvykle u ojetých vozů odstraňuje příplatkové funkce, takže si je zákazník musí koupit znovu, nicméně v takovém případě o nepřítomnosti funkcí ví už před koupí a cena je i patrně nižší než s nainstalovanou funkcí. Nevýhodou pro zákazníka je to, že v takovém případě později za příplatkovou funkci platí opět plnou cenu, zatímco u ojetého vozu by se už částečně ztratila.
 


reklama