Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tesla vrátila autopilota do ojetého auta, negativní publicita zabrala

17.2.2020, Milan Šurkala, aktualita
Negativní publicita občas přinutí společnosti změnit názor a to se stalo i v případě Tesly. Ta majiteli ojetého vozu Model S 75D odstranila autopilota, za kterého údajně nezaplatil. Teď mu ho vrací zpět.
Před pár dny vypukla aféra společnosti Tesla, která prodala vůz s autopilotem dealerovi, jež ho následně prodal zákazníkovi. Chvíli po prodeji ale automobilka provedla audit, jehož výsledkem bylo, že nový majitel dle automobilky údajně nezaplatil za funkci autopilota a ta byla následně odstraněna. To však nebyla úplně pravda. Přítomnost autopilota totiž byla zahrnuta v ceně, za kterou byl dealer ochoten auto koupit od Tesly (v dražbě) a stejně tak v částce, kterou byl ochoten zaplatit nový majitel (Alec) dealerovi.
 
Tesla Model S
 
Na adresu automobilky se pochopitelně strhla obrovská negativní kritika a společnost na jejím základě kontaktovala nového majitele, omluvila se mu a funkci autopilota vrátila. Prý šlo o nedorozumění. Faktem je, že Tesla obvykle u ojetých vozů odstraňuje příplatkové funkce, takže si je zákazník musí koupit znovu, nicméně v takovém případě o nepřítomnosti funkcí ví už před koupí a cena je i patrně nižší než s nainstalovanou funkcí. Nevýhodou pro zákazníka je to, že v takovém případě později za příplatkovou funkci platí opět plnou cenu, zatímco u ojetého vozu by se už částečně ztratila.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama