www.svetmobilne.cz
>
>
>

Nová aféra Tesly: automobilka odstranila autopilota u ojetých aut

Nová aféra Tesly: automobilka odstranila autopilota u ojetých aut
, , aktualita

Tesla bude mít opět co vysvětlovat. Někteří majitelé totiž zjistili velmi nepříjemnou skutečnost. Poté, co si koupili ojetou Teslu od původního majitele, který si připlatil za autopilota, jim automobilka tuto funkci vypnula a nutí je k opětovné koupi. 

K oblíbeným
reklama
Automobilka Tesla se v posledních týdnech a měsících drží na výsluní, přesto si připsala i jednu aféru. Ta má spojitost s odstraňováním autopilota u ojetých aut. Stalo se tak už několika majitelům. Jeden z případů se stal jistému Alecovi, který od dealera United Traders zakoupil ojetý vůz Tesla Model S 20. prosince 2019. Tento vůz byl dealerem zakoupen v aukci 15. listopadu přímo od Tesly vykoupeném v rámci California Lemon Law, kdy automobilka vykupovala zpět vozy s chybou displeje. Jak dealer, tak i zákazník vůz  koupili s tím, že první majitel zakoupil balíček s autopilotem za $8000. Tato částka byla v podstatě i zohledněna v částce, za kterou se vůz vydražil. Bez autopilota by tato cena byla pravděpodobně nižší.
 
Tesla Model S
 
Tesla už 18. listopadu, tedy tři dny po aukci, provedla jakýsi audit vozu. Výsledek auditu byl ten, že když vůz o měsíc později dostal aktualizaci softwaru, autopilot byl ze systému odstraněn. Automobilka situaci okomentovala tím, že si zákazník funkci autopilota nezakoupil. Je pravda, že tak neučinil přímo u Tesly, ale přítomnost autopilota byla už zahrnuta v ceně, kterou byl ochoten dealer zaplatit Tesle v aukci a kolik byl ochoten zaplatit Alec dealerovi. Automobilka se vyjádřila, že díky auditům už tuto funkci odstranila u více zákazníků, u nichž zjistila, že si nezaplatili danou funkci. Zákazníkům však nabízí možnost si autopilota koupit (v praxi tedy prodat jednu věc k jednomu vozu dvakrát).
 
Podobných případů přibývá a stejný prodejce zažil podobný incident i se svým tchánem, kterému prodal Model X s balíčkem Ludicrous za 20 tisíc dolarů (což ovlivňuje i cenu ojetého vozu). I ten zmizel asi dva měsíce po koupi. Nyní jen můžeme čekat, kdy k podobným krokům začnou přistupovat i další automobilky nabízející příplatkové funkce. 
 
Zdroj: jalopnik.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple varuje před poklesem příjmů, viníkem je koronavirus Covid-19 Apple varuje před poklesem příjmů, viníkem je koronavirus Covid-19
Koronavirus COVID-19 ovlivňuje i samotný průmysl, odkládají se veletrhy, uvádění nových produktů a klesají i příjmy. Právě před tím varuje své investory společnost Apple a je jen otázkou, nakolik se odsune uvedení nových iPhonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla vrátila autopilota do ojetého auta, negativní publicita zabrala Tesla vrátila autopilota do ojetého auta, negativní publicita zabrala
Negativní publicita občas přinutí společnosti změnit názor a to se stalo i v případě Tesly. Ta majiteli ojetého vozu Model S 75D odstranila autopilota, za kterého údajně nezaplatil. Teď mu ho vrací zpět.
17.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvedl procesory střední třídy Helio G70 a G80 MediaTek uvedl procesory střední třídy Helio G70 a G80
Společnost MediaTek představila nové mobilní procesory pro telefony střední třídy. Jde o modely Helio G70 a G80, které se liší svými takty CPU i GPU. I tak by měly dostačovat na slušné mobilní hraní.
6.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
Brexit může vrátit do hry dražší roaming Brexit může vrátit do hry dražší roaming
Odchod Velké Británie z EU může mít další nepříjemný dopad pro cestování a pobyt v této zemi. Hrozí totiž, že bude zrušena dohoda o roamingu, která zajišťovala absenci zvýšených roamingových poplatků. V Británii tak možná budeme volat dráž než teď.
4.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
TCL přestane vyrábět telefony Blackberry, značka pomalu zaniká TCL přestane vyrábět telefony Blackberry, značka pomalu zaniká
Už od roku 2016 Blackberry nevyrábí své telefony, ale licencuje jen svou značku. Jediným globálním partnerem byla společnost TCL, ta je ale bzry přestane také vyrábět. Spolu s tím může Blackberry postupně úplně zaniknout.
4.2.2020, aktualita, Milan Šurkala