www.svetmobilne.cz
>
>
>

Nová aféra Tesly: automobilka odstranila autopilota u ojetých aut

Nová aféra Tesly: automobilka odstranila autopilota u ojetých aut
, , aktualita

Tesla bude mít opět co vysvětlovat. Někteří majitelé totiž zjistili velmi nepříjemnou skutečnost. Poté, co si koupili ojetou Teslu od původního majitele, který si připlatil za autopilota, jim automobilka tuto funkci vypnula a nutí je k opětovné koupi. 

K oblíbeným
reklama
Automobilka Tesla se v posledních týdnech a měsících drží na výsluní, přesto si připsala i jednu aféru. Ta má spojitost s odstraňováním autopilota u ojetých aut. Stalo se tak už několika majitelům. Jeden z případů se stal jistému Alecovi, který od dealera United Traders zakoupil ojetý vůz Tesla Model S 20. prosince 2019. Tento vůz byl dealerem zakoupen v aukci 15. listopadu přímo od Tesly vykoupeném v rámci California Lemon Law, kdy automobilka vykupovala zpět vozy s chybou displeje. Jak dealer, tak i zákazník vůz  koupili s tím, že první majitel zakoupil balíček s autopilotem za $8000. Tato částka byla v podstatě i zohledněna v částce, za kterou se vůz vydražil. Bez autopilota by tato cena byla pravděpodobně nižší.
 
Tesla Model S
 
Tesla už 18. listopadu, tedy tři dny po aukci, provedla jakýsi audit vozu. Výsledek auditu byl ten, že když vůz o měsíc později dostal aktualizaci softwaru, autopilot byl ze systému odstraněn. Automobilka situaci okomentovala tím, že si zákazník funkci autopilota nezakoupil. Je pravda, že tak neučinil přímo u Tesly, ale přítomnost autopilota byla už zahrnuta v ceně, kterou byl ochoten dealer zaplatit Tesle v aukci a kolik byl ochoten zaplatit Alec dealerovi. Automobilka se vyjádřila, že díky auditům už tuto funkci odstranila u více zákazníků, u nichž zjistila, že si nezaplatili danou funkci. Zákazníkům však nabízí možnost si autopilota koupit (v praxi tedy prodat jednu věc k jednomu vozu dvakrát).
 
Podobných případů přibývá a stejný prodejce zažil podobný incident i se svým tchánem, kterému prodal Model X s balíčkem Ludicrous za 20 tisíc dolarů (což ovlivňuje i cenu ojetého vozu). I ten zmizel asi dva měsíce po koupi. Nyní jen můžeme čekat, kdy k podobným krokům začnou přistupovat i další automobilky nabízející příplatkové funkce. 
 
Zdroj: jalopnik.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala