www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla se stala nejhodnotnější automobilkou, překonala i Toyotu

Tesla se stala nejhodnotnější automobilkou, překonala i Toyotu
, , aktualita
Kolem Tesly se toho děje hodně a nyní tu máme zajímavou zprávu, že hodnota společnosti překonala všechny ostatní automobilky. Tesla totiž hodnotou svých akcií pokořila dokonce i obrovskou Toyotu.
K oblíbeným
reklama
Před 10 lety by asi moc lidí nečekalo, že se Tesla vyhoupne až tak vysoko jako dnes. Především jde o hodnotu akcií společnosti, které jsou nyní za $1120 (rekordně se dostala až na $1134), což znamená, že celá společnost má hodnotu 207,55 mld. USD. Tímto překonala dokonce i takového giganta, jakým byla dosud první Toyota. V jejím případě jde o 22,11 bilionů japonských jenů, což odpovídá 205,6 mld. USD. Hodnota akcií Tesly je považována za výrazně nadhodnocenou, ostatně automobilka vyrábí jen okolo 100 tisíc vozů za čtvrtletí, zatímco Toyota za stejné období zvládne okolo 2,4 milionu a také její příjmy jsou v desetinásobcích proti tomu, co zvládá Tesla.
 
Elon Musk
 
Pro zajímavost, v roce 2010 šla Tesla na trh s akcií za $19,2, takže kdo tehdy investoval, měl by dnes akcie s 58,3× vyšší hodnotou. Jen za poslední týden stoupla cena akcií o 17 %. Zajímavé je i to, o kolik Tesla (s Toyotou) překonávají další velké automobilové výrobce. Takový Volkswagen má nyní hodnotu "pouhých" 80 mld. USD, Honda je na 46,3 mld. USD, Daimler (Mercedes-Benz) 43,9 mld. USD a např. Ford je dokonce jen na 23,8 mld. USD. Přesně tutéž hodnotu (23,8 mld. USD) má překvapivě i startup Nikola, který teprve začíná s výrobou vodíkových a elektrických aut (zejména užitkových).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA
Lucid Motors chce už za pár týdnů představit svůj elektromobil Air EV. Ten má být doslova rekordmanem v dojezdu, který má překonat i Teslu Model S. Hovoří se totiž o 517 mílích, tedy 832 kilometrech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12 Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12
Na letošní podzim si Apple chystá čtyři nové telefony řady iPhone 12. Půjde o iPhone 12 a 12 Pro, přičemž ke každému z nich bude k dispozici i zvětšená varianta Max. Zatímco tyto modely mají mít podporu 5G, údajně se má chystat i 4G/LTE verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13 CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13
Už za pár týdnů by se měly představit nové telefony Apple iPhone 12 a s nimi i nové procesory Apple A14 Bionic. Podle nových úniků by tyto 5nm procesory měly nabídnout výrazně vyšší výkon, hovoří se až o 40 %.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení
Pomalu se nám blíží doba masivního nástupu technologie 5G. Český telekomunikační úřad tak nyní vyhlásil výběrové řízení, které má přidělit rádiové frekvence pro 5G sítě a počítá i s novými operátory, což se těm starým ani trochu nelíbí.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny
Huawei má čím dál tím těžší pozici. I když je největším producentem telefonů na světě, brzy nebude mít k dispozici nové procesory. Zásoby se tenčí a TSMC pro něj ani nebude vyrábět nové, takže hrozí konec i jeho vlastním procesorům Kirin.
9.8.2020, aktualita, Milan Šurkala