www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla se stala nejhodnotnější automobilkou, překonala i Toyotu

Tesla se stala nejhodnotnější automobilkou, překonala i Toyotu
, , aktualita
Kolem Tesly se toho děje hodně a nyní tu máme zajímavou zprávu, že hodnota společnosti překonala všechny ostatní automobilky. Tesla totiž hodnotou svých akcií pokořila dokonce i obrovskou Toyotu.
K oblíbeným
reklama
Před 10 lety by asi moc lidí nečekalo, že se Tesla vyhoupne až tak vysoko jako dnes. Především jde o hodnotu akcií společnosti, které jsou nyní za $1120 (rekordně se dostala až na $1134), což znamená, že celá společnost má hodnotu 207,55 mld. USD. Tímto překonala dokonce i takového giganta, jakým byla dosud první Toyota. V jejím případě jde o 22,11 bilionů japonských jenů, což odpovídá 205,6 mld. USD. Hodnota akcií Tesly je považována za výrazně nadhodnocenou, ostatně automobilka vyrábí jen okolo 100 tisíc vozů za čtvrtletí, zatímco Toyota za stejné období zvládne okolo 2,4 milionu a také její příjmy jsou v desetinásobcích proti tomu, co zvládá Tesla.
 
Elon Musk
 
Pro zajímavost, v roce 2010 šla Tesla na trh s akcií za $19,2, takže kdo tehdy investoval, měl by dnes akcie s 58,3× vyšší hodnotou. Jen za poslední týden stoupla cena akcií o 17 %. Zajímavé je i to, o kolik Tesla (s Toyotou) překonávají další velké automobilové výrobce. Takový Volkswagen má nyní hodnotu "pouhých" 80 mld. USD, Honda je na 46,3 mld. USD, Daimler (Mercedes-Benz) 43,9 mld. USD a např. Ford je dokonce jen na 23,8 mld. USD. Přesně tutéž hodnotu (23,8 mld. USD) má překvapivě i startup Nikola, který teprve začíná s výrobou vodíkových a elektrických aut (zejména užitkových).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED
Apple představil novou generaci tabletů iPad Pro. Z již tak hodně svižných tabletů se staly ještě větší rychlíci díky procesoru Apple M1. Máme zde minimálně 8 GB RAM, USB 4 s podporou Thunderboltu a větší verze má i displej s mini-LED.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
19.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře