Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tesla se dostala z produkčního pekla do logistického

19.9.2018, Milan Šurkala, aktualita
Tesla měla velké problémy vyrobit dostatečné množství elektromobilů Model 3, což Elon Musk popisoval jako “produkční peklo”. Auta se ale k zákazníkům stále nedostávají. Nyní totiž nastupuje “peklo logistické”.
Model 3 je pro automobilku Tesla zatím docela prokletý. Nástup jeho výroby na sebe nechal nějakou dobu čekat a ačkoli má statisíce objednávek, je problém tyto vozy vyrobit. Výroba už naštěstí není takový problém jako v minulosti, plány se už daří plnit a Tesla chrlí vozy v tempu přes 5 tisíc kusů týdně. To umožnila např. i výstavba "stanu", další výrobní linky. Nicméně zdaleka není vyhráno.
 
Tesla Model 3
 
Vozy jsou sice vyrobeny, ale tentokrát zase dlouho trvá, než se dostanou k zákazníkům. Elon Musk to na Twitteru popsal jako přechod z produkčního pekla do logistického. Jedna z majitelek totiž zveřejnila fotografii železničního překladiště, kde byla i její Tesla, ale ne a ne ji dostat. Původní termín doručení byl z 8. přeložen na 15., 20. a dokonce i 22. září s tím, že nyní už není vůbec stanoveno, kdy bude vůz dodán.
 
 
Společnost Tesla dle Muska a jeho odpovědi na Twitteru problém řeší a brzy by údajně mělo být vše v pořádku. Nicméně, podle mnoha zdrojů jsou zpožďující se dodávky vozů vleklým problémem netýkající se pouze Modelu 3 a sahají až do roku 2016.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama