Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tesla pro řidiče připravila vánoční „easter egg“

25.12.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Tesla do svých vozidel s poslední aktualizací ukryla drobný vánoční dárek. Jedná se o režim Santa Clause, po jehož aktivaci se na displeji objeví saně a spustí vánoční hudba. Podívejte se na tento povedený easter egg ve videu.
Tesla je poměrně hravou značkou a čas od času do svých produktů ukryje tzv. easter egg, tedy skrytou funkci, která většinou slouží jen k pobavení. Poslední softwarová aktualizace (2017.50.2) pro elektromobily tohoto amerického výrobce přináší překvapení v podobě vánočního režimu, který může být aktivován na dotykovém displeji v nastavení nebo hlasovým povelem „Ho Ho Ho“. Následně se spustí píseň Run Rudolph Run od Chucka Berryho a na palubním panelu se zobrazí Santa Claus. Během jízdy je obrázek vozidla nahrazen saněmi, silnice před nimi je zobrazována jako zasněžená a ostatní auta jsou ukázána jako sobi. Bonusem navíc jsou rolničky, které nahrazují klasický zvuk směrových světel při odbočování. Design se navíc ještě promění po aktivaci Autopilota.
 
 
Nic nového tedy tento režim neumí, ale pomůže řidiči při jízdě docílit vánoční atmosféry. A také se jedná o důkaz, že Tesla myslí na softwarovou podporu svých elektromobilů a nebrání se ani různým vtípkům. Nejedná se navíc o zdaleka první easter egg této značky, v minulosti se objevil třeba režim Jamesa Bonda, barevné psychedelické silnice nebo roveru pro průzkum Marsu. Během loňských Vánoc se zase mohla Tesla předvést světelnou show doplněnou o hudbu Transsibiřského orchestru. Elon Musk na svém Twitteru oznámil, že aktuální santaclausovský easter egg v sobě obsahuje ještě jeden easter egg, který však podle něj není vtipný. A zdá se, že toto druhé překvapení se zatím ještě nikomu nepodařilo objevit.
Pokud stejně jako my nemáte k dispozici Teslu, na které byste si vyzkoušeli vánoční režim, můžete se podívat alespoň na následující video natočené jedním z řidičů:
 


reklama