www.svetmobilne.cz
>
>
>

Německo dotuje elektromobily, Tesla je však na blacklistu

Německo dotuje elektromobily, Tesla je však na blacklistu
, , aktualita
Německo finančně podporuje nákup elektromobilů a plug-in hybridů, nicméně cenovým limitem vyloučilo vozy Tesla. Automobilka sice připravila cenově výhodnější modely, přesto ze seznamu dotovaných vozů opět zmizela.
reklama
V Německu si hrají na ekology a v rámci podpory elektromobility vyčlenili 1 miliardu EUR pro dotace na jejich nákup. Z ceny elektromobilu vám tak v Německu sleví 4000 EUR a také u plug-in hybridu není sleva 3000 EUR zrovna malá. Z dotačního programu jsou ale vyloučeny luxusní automobily díky cenovému limitu 60000 EUR. Tesla to chápe jako záměrné, neboť její vozy zde začínají na zhruba 62 tisících a nemohou být tedy prodávány s dotacemi.
 
Tesla Model S
 
Toto podporuje i ten fakt, že dotace nejdou jen z veřejných peněz, ale také z peněz samotných německých automobilek, které jistě budou nerady podporovat ze svého nákup amerických aut. Aby Tesla i tak mohla dosáhnout na dotace, vytvořila oholený Model S bez takzvaného komfortního balíčku, který snížil cenu pod magickou hranici 60 tisíc. U takových vozů zmizela např. navigace, internetové rádio, asistent hlídání mrtvého úhlu, paměť nastavení sedadel, automaticky sklopná zrcátka, jedna z kamer a podpora Homelink. Tesla tehdy uzavřela s německou vládou dohodu, že tyto vozy budou dotovány, přičemž zákazníci budou mít možnost si vozy zpětně dovybavit.
 
Tato verze přišla na trh v listopadu 2016, nicméně Němci nyní obviňují Teslu, že takové vozy nelze koupit a ze seznamu dotovaných vozů ji vyškrtli. Tesla se brání tím, že několik takových vozů bez komfortního balíčku bylo skutečně objednáno a byly i dodány. Zároveň se vyjádřila, že u svých dealerů přezkoumá, zda zákazníkům neodmítali prodávat tyto oholené modely nebo nikoli.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Palm je zpět! Nový smartphone má rozměry kreditky Palm je zpět! Nový smartphone má rozměry kreditky
Značka Palm se po letech vrací na telefony díky americkému start-upu. První model se nesnaží konkurovat iPhonu, ale přinést miniaturní smartphone s Androidem, který lze používat jako druhý přístroj.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dieselgate pokračuje u Opelu, policie prohledala kanceláře firmy Dieselgate pokračuje u Opelu, policie prohledala kanceláře firmy
Kazdu Dieselgate pokračuje i u dalších automobilek. Nyní se dostalo na Opel, do jehož kanceláří vtrhla policie a prohledala je. Automobilce hrozí svolávací akce na téměř 100 tisíc naftových vozů k opravě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP inovuje řadu ZBook a zavádí předplatné Z Club HP inovuje řadu ZBook a zavádí předplatné Z Club
Společnost HP inovovala řadu svých profesionálních notebooků ZBook. Ty mohou mít nově 6jádrový procesor Intel Core i9 a některé verze i grafiku Quadro P2000. Počítače je možné mít i přes předplatné Z Club.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje
Nový kompaktní model Škody je už za dveřmi a automobilka nám jej postupně odhaluje. Už jsme viděli teaser v podobě siluety vozu, sportovní koncept Vision RS a nyní se dozvídáme i jméno. Bude se jmenovat Škoda Scala.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona
Nejen USA nebo Čína chtějí špehovat své obyvatele. Zadní vrátka do telefonů svých obyvatel by velmi ráda viděla i Austrálie. Společnost Apple se tak už ohradila proti navrhovanému zákonu, který by to chtěl zavést.
Včera, aktualita, Milan Šurkala