www.svetmobilne.cz
>
>
>

Německo dotuje elektromobily, Tesla je však na blacklistu

Německo dotuje elektromobily, Tesla je však na blacklistu
, , aktualita
Německo finančně podporuje nákup elektromobilů a plug-in hybridů, nicméně cenovým limitem vyloučilo vozy Tesla. Automobilka sice připravila cenově výhodnější modely, přesto ze seznamu dotovaných vozů opět zmizela.reklama
V Německu si hrají na ekology a v rámci podpory elektromobility vyčlenili 1 miliardu EUR pro dotace na jejich nákup. Z ceny elektromobilu vám tak v Německu sleví 4000 EUR a také u plug-in hybridu není sleva 3000 EUR zrovna malá. Z dotačního programu jsou ale vyloučeny luxusní automobily díky cenovému limitu 60000 EUR. Tesla to chápe jako záměrné, neboť její vozy zde začínají na zhruba 62 tisících a nemohou být tedy prodávány s dotacemi.
 
Tesla Model S
 
Toto podporuje i ten fakt, že dotace nejdou jen z veřejných peněz, ale také z peněz samotných německých automobilek, které jistě budou nerady podporovat ze svého nákup amerických aut. Aby Tesla i tak mohla dosáhnout na dotace, vytvořila oholený Model S bez takzvaného komfortního balíčku, který snížil cenu pod magickou hranici 60 tisíc. U takových vozů zmizela např. navigace, internetové rádio, asistent hlídání mrtvého úhlu, paměť nastavení sedadel, automaticky sklopná zrcátka, jedna z kamer a podpora Homelink. Tesla tehdy uzavřela s německou vládou dohodu, že tyto vozy budou dotovány, přičemž zákazníci budou mít možnost si vozy zpětně dovybavit.
 
Tato verze přišla na trh v listopadu 2016, nicméně Němci nyní obviňují Teslu, že takové vozy nelze koupit a ze seznamu dotovaných vozů ji vyškrtli. Tesla se brání tím, že několik takových vozů bez komfortního balíčku bylo skutečně objednáno a byly i dodány. Zároveň se vyjádřila, že u svých dealerů přezkoumá, zda zákazníkům neodmítali prodávat tyto oholené modely nebo nikoli.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Thor ET-One, další konkurence nákladního auta Tesly? Thor ET-One, další konkurence nákladního auta Tesly?
S elektrickými nákladními auty se neobjevují ani tak zavedení výrobci jako především mnoho startupů. Jeden z nich Thor Trucks, právě představil nový ET-One. Ten by měl mít dojezd téměř 500 kilometrů na jedno nabití.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tady jsou první novinky pro CES 2018. Galaxy S9 mezi nimi není Tady jsou první novinky pro CES 2018. Galaxy S9 mezi nimi není
Veletrh CES 2018 začne za pár týdnů a těšit se můžeme na spoustu novinek v oblasti elektroniky. Samsung přiveze obnovenou řadu Galaxy A, v případě LG se můžeme očekávat nástupce modelu K10. Ty největší mobilní trumfy si však výrobce schovají na později.
15.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Prohlédněte si Galaxy S9 a S9+ na zatím nejlepších renderech Prohlédněte si Galaxy S9 a S9+ na zatím nejlepších renderech
Nemusíte čekat na začátek příštího roku, abyste se podívali na design nových vlajkových lodí od Samsungu. Galaxy S9 i Galaxy S9+ se totiž objevují na uniklých renderech. Duálním foťákem podle nich bude vybaven jen jeden model.
14.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Continental na CES 2018 představí bezdrátové nabíjení elektromobilů Continental na CES 2018 představí bezdrátové nabíjení elektromobilů
Jedním z největších problémů elektromobilů je řešení jejich nabíjení. Společnost Continental proto chce na veletrhu představit bezdrátový systém jejich nabíjení a další vysoce univerzální systéme AllCharge.
14.12.2017, aktualita, Milan Šurkala
Nokia 6 (2018) s tenčími rámečky se ukazuje ze všech stran Nokia 6 (2018) s tenčími rámečky se ukazuje ze všech stran
Nokia se opět chystá rozvířit vody střední třídy. Začátkem příštího roku by totiž měla být představena druhá generace telefonu Nokia 6 s tenčími rámečky okolo displeje, přesunutou čtečkou otisků prstů a znatelně silnějším procesorem.
13.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik