www.svetmobilne.cz
>
>
>

Německo dotuje elektromobily, Tesla je však na blacklistu

Německo dotuje elektromobily, Tesla je však na blacklistu
, , aktualita
Německo finančně podporuje nákup elektromobilů a plug-in hybridů, nicméně cenovým limitem vyloučilo vozy Tesla. Automobilka sice připravila cenově výhodnější modely, přesto ze seznamu dotovaných vozů opět zmizela.
reklama
V Německu si hrají na ekology a v rámci podpory elektromobility vyčlenili 1 miliardu EUR pro dotace na jejich nákup. Z ceny elektromobilu vám tak v Německu sleví 4000 EUR a také u plug-in hybridu není sleva 3000 EUR zrovna malá. Z dotačního programu jsou ale vyloučeny luxusní automobily díky cenovému limitu 60000 EUR. Tesla to chápe jako záměrné, neboť její vozy zde začínají na zhruba 62 tisících a nemohou být tedy prodávány s dotacemi.
 
Tesla Model S
 
Toto podporuje i ten fakt, že dotace nejdou jen z veřejných peněz, ale také z peněz samotných německých automobilek, které jistě budou nerady podporovat ze svého nákup amerických aut. Aby Tesla i tak mohla dosáhnout na dotace, vytvořila oholený Model S bez takzvaného komfortního balíčku, který snížil cenu pod magickou hranici 60 tisíc. U takových vozů zmizela např. navigace, internetové rádio, asistent hlídání mrtvého úhlu, paměť nastavení sedadel, automaticky sklopná zrcátka, jedna z kamer a podpora Homelink. Tesla tehdy uzavřela s německou vládou dohodu, že tyto vozy budou dotovány, přičemž zákazníci budou mít možnost si vozy zpětně dovybavit.
 
Tato verze přišla na trh v listopadu 2016, nicméně Němci nyní obviňují Teslu, že takové vozy nelze koupit a ze seznamu dotovaných vozů ji vyškrtli. Tesla se brání tím, že několik takových vozů bez komfortního balíčku bylo skutečně objednáno a byly i dodány. Zároveň se vyjádřila, že u svých dealerů přezkoumá, zda zákazníkům neodmítali prodávat tyto oholené modely nebo nikoli.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dívka zemřela po explozi staršího telefonu Nokia Dívka zemřela po explozi staršího telefonu Nokia
Indická média informovala o incidentu, při kterém přišla o život osmnáctiletá dívka. Příčinou má být výbuch telefonu Nokia 5233, ke kterému došlo po jeho připojení do nabíječky. Společnost HMD Global se od problému distancovala.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi
Xiaomi začalo vydávat další aktualizaci své uživatelské nadstavby MIUI, která přináší na telefony Xiaomi nové funkce notifikací dostupné na jiných Androidech už dávno. Podívejte se na kompletní seznam aktualizovatelných modelů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HTC Desire 12 a Desire 12+ oficiálně: stylovky za přijatelné ceny HTC Desire 12 a Desire 12+ oficiálně: stylovky za přijatelné ceny
HTC představilo dvojici cenově dostupných smartphonů z řady Desire. Překvapí nepřehlédnutelným designem inspirovaným vlajkovými loděmi, ale o výbavě to samé říct nemůžeme, neboť výrobce šetřil, kde se dalo.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Oppo R15 a Vivo X21: elegantní smartphony s výřezem displeje Oppo R15 a Vivo X21: elegantní smartphony s výřezem displeje
Oppo R15, Oppo R15 Dream Mirror Edition a Vivo X21 je trojice novinek, která byla představena na čínském trhu. Společným znakem všech telefonů je 6,3" OLED displej s výřezem pro umístění předního fotoaparátu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce
Autonomní vozidlo už v minulosti zabilo svou chybou řidiče, nyní došlo k prvnímu usmrcení chodce. Stalo se tak vozidlu společnosti Uber, které v Arizoně najelo do chodkyně, která svým zraněním podlehla.
19.3.2018, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře