www.svetmobilne.cz
>
>
>

Německo dotuje elektromobily, Tesla je však na blacklistu

Německo dotuje elektromobily, Tesla je však na blacklistu
, , aktualita
Německo finančně podporuje nákup elektromobilů a plug-in hybridů, nicméně cenovým limitem vyloučilo vozy Tesla. Automobilka sice připravila cenově výhodnější modely, přesto ze seznamu dotovaných vozů opět zmizela.
reklama
V Německu si hrají na ekology a v rámci podpory elektromobility vyčlenili 1 miliardu EUR pro dotace na jejich nákup. Z ceny elektromobilu vám tak v Německu sleví 4000 EUR a také u plug-in hybridu není sleva 3000 EUR zrovna malá. Z dotačního programu jsou ale vyloučeny luxusní automobily díky cenovému limitu 60000 EUR. Tesla to chápe jako záměrné, neboť její vozy zde začínají na zhruba 62 tisících a nemohou být tedy prodávány s dotacemi.
 
Tesla Model S
 
Toto podporuje i ten fakt, že dotace nejdou jen z veřejných peněz, ale také z peněz samotných německých automobilek, které jistě budou nerady podporovat ze svého nákup amerických aut. Aby Tesla i tak mohla dosáhnout na dotace, vytvořila oholený Model S bez takzvaného komfortního balíčku, který snížil cenu pod magickou hranici 60 tisíc. U takových vozů zmizela např. navigace, internetové rádio, asistent hlídání mrtvého úhlu, paměť nastavení sedadel, automaticky sklopná zrcátka, jedna z kamer a podpora Homelink. Tesla tehdy uzavřela s německou vládou dohodu, že tyto vozy budou dotovány, přičemž zákazníci budou mít možnost si vozy zpětně dovybavit.
 
Tato verze přišla na trh v listopadu 2016, nicméně Němci nyní obviňují Teslu, že takové vozy nelze koupit a ze seznamu dotovaných vozů ji vyškrtli. Tesla se brání tím, že několik takových vozů bez komfortního balíčku bylo skutečně objednáno a byly i dodány. Zároveň se vyjádřila, že u svých dealerů přezkoumá, zda zákazníkům neodmítali prodávat tyto oholené modely nebo nikoli.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lego uvedlo stavebnici Astonu Martin DB5 Jamese Bonda Lego uvedlo stavebnici Astonu Martin DB5 Jamese Bonda
Pokud máte rádi Jamese Bonda a také stavebnice, má pro vás Lego další zajímavou "hračku". Jde o stavebnici legendárního Astonu Martin DB5, který má i funkční prvky jako otáčecí značku nebo kulomety.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Alcatel 5V: další výrobce se pustil do displejů s výřezem Alcatel 5V: další výrobce se pustil do displejů s výřezem
Alcatel následuje trendy. Tento týden uvedl svůj první smartphone s výřezem displeje, který kombinuje s nízkou cenou. Pro její dosažení se ovšem muselo v lecčems šetřit, přesto se papírově jedná o slušný telefon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi A2 přijde 24. července spolu s Mi A2 Lite Xiaomi Mi A2 přijde 24. července spolu s Mi A2 Lite
Xiaomi příští týden představí nový produkt pro globální trhy a nejspíš půjde o telefon Mi A2 s čistým Androidem. Po jeho boku by mohla být představena ještě jedna novinka v podobě Mi A2 Lite.
16.7.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Volvo M, nová platforma pro car-sharing Volvo M, nová platforma pro car-sharing
Automobilka Volvo rozšiřuje portfolio svých služeb a nechce svá auta jen prodávat, ale i nabídnout majitelům možnost svá auta sdílet s ostatními. Proto spouští novou platformu Volvo M pro stále populárnější car-sharing. 
5.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Aktualizace na Android Oreo: kdy se dočká váš telefon? Aktualizace na Android Oreo: kdy se dočká váš telefon?
Zajímá vás, zda se právě váš smartphone či tablet může těšit na nový Android 8.0 Oreo? Podívejte se do našeho obsáhlého a pravidelně doplňovaného seznamu modelů, který jsme pro vás připravili. Naposledy doplněno 30. 6. 2018.
30.6.2018, článek, Jáchym Šlik7 komentářů