www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla pozastavila výrobu Modelu 3, blýská se na lepší časy?

Tesla pozastavila výrobu Modelu 3, blýská se na lepší časy?
, , aktualita
Elektromobil Tesla Model 3 trápí dlouhé dodací lhůty a velmi pomalý nástup produkce. Během února byla jeho výroba dokonce na jeden týden zastavena, přesto to může znamenat zlepšující se situaci.
reklama
Výroba elektromobilu Tesla Model 3 nabíhá jen velmi pomalu a Elon Musk už musel snižovat odhady produkce. Ty nyní činí 2500 vozů týdně ke konci března a 5000 aut za týden ke konci letošního června. Proto může vypadat zastavení výroby elektromobilu v týdnu od 20. února do 24. února jako další problém. Ve skutečnosti to ale může produkci pomoci.
 
Tesla Model 3
 
Výroba totiž nabíhá pomalu zejména kvůli tomu, že se některé součásti montují ručně, což celý proces velmi zpomaluje. Týká se to především součástí baterií, jejichž výroba ale postupně přechází z té manuální na strojovou. A právě únorová odstávka měla znamenat přechod na větší podíl automatizace, kdy se na výrobě zvýší podíl strojové výroby a sníží podíl té manuální. Nevíme ale, které procesy konkrétně byly nahrazeny.
 
Pozastavení produkce by tak ve výsledku mělo znamenat obrat k lepší a navyšování počtu vyrobených kusů (a možná i splnění Muskových plánů). Hovoří se také o tom, že Tesla začíná s produkcí prvních výkonnějších verzí Modelu 3 se dvěma motory.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dívka zemřela po explozi staršího telefonu Nokia Dívka zemřela po explozi staršího telefonu Nokia
Indická média informovala o incidentu, při kterém přišla o život osmnáctiletá dívka. Příčinou má být výbuch telefonu Nokia 5233, ke kterému došlo po jeho připojení do nabíječky. Společnost HMD Global se od problému distancovala.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi
Xiaomi začalo vydávat další aktualizaci své uživatelské nadstavby MIUI, která přináší na telefony Xiaomi nové funkce notifikací dostupné na jiných Androidech už dávno. Podívejte se na kompletní seznam aktualizovatelných modelů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HTC Desire 12 a Desire 12+ oficiálně: stylovky za přijatelné ceny HTC Desire 12 a Desire 12+ oficiálně: stylovky za přijatelné ceny
HTC představilo dvojici cenově dostupných smartphonů z řady Desire. Překvapí nepřehlédnutelným designem inspirovaným vlajkovými loděmi, ale o výbavě to samé říct nemůžeme, neboť výrobce šetřil, kde se dalo.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Oppo R15 a Vivo X21: elegantní smartphony s výřezem displeje Oppo R15 a Vivo X21: elegantní smartphony s výřezem displeje
Oppo R15, Oppo R15 Dream Mirror Edition a Vivo X21 je trojice novinek, která byla představena na čínském trhu. Společným znakem všech telefonů je 6,3" OLED displej s výřezem pro umístění předního fotoaparátu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce
Autonomní vozidlo už v minulosti zabilo svou chybou řidiče, nyní došlo k prvnímu usmrcení chodce. Stalo se tak vozidlu společnosti Uber, které v Arizoně najelo do chodkyně, která svým zraněním podlehla.
19.3.2018, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře