www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla pozastavila výrobu Modelu 3, blýská se na lepší časy?

Tesla pozastavila výrobu Modelu 3, blýská se na lepší časy?
, , aktualita
Elektromobil Tesla Model 3 trápí dlouhé dodací lhůty a velmi pomalý nástup produkce. Během února byla jeho výroba dokonce na jeden týden zastavena, přesto to může znamenat zlepšující se situaci.
reklama
Výroba elektromobilu Tesla Model 3 nabíhá jen velmi pomalu a Elon Musk už musel snižovat odhady produkce. Ty nyní činí 2500 vozů týdně ke konci března a 5000 aut za týden ke konci letošního června. Proto může vypadat zastavení výroby elektromobilu v týdnu od 20. února do 24. února jako další problém. Ve skutečnosti to ale může produkci pomoci.
 
Tesla Model 3
 
Výroba totiž nabíhá pomalu zejména kvůli tomu, že se některé součásti montují ručně, což celý proces velmi zpomaluje. Týká se to především součástí baterií, jejichž výroba ale postupně přechází z té manuální na strojovou. A právě únorová odstávka měla znamenat přechod na větší podíl automatizace, kdy se na výrobě zvýší podíl strojové výroby a sníží podíl té manuální. Nevíme ale, které procesy konkrétně byly nahrazeny.
 
Pozastavení produkce by tak ve výsledku mělo znamenat obrat k lepší a navyšování počtu vyrobených kusů (a možná i splnění Muskových plánů). Hovoří se také o tom, že Tesla začíná s produkcí prvních výkonnějších verzí Modelu 3 se dvěma motory.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008 Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008
Peugeot to už v minulosti zkoušel s naftovými hybridy, ty se ale moc neujaly. Tentokrát to zkouší znovu a vypadá to, že i lépe. Peugeot 508 a 3008 dostanou benzinové hybridy s velkým akumulátorem, v druhém případě dokonce i s pohonem všech 4 kol.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor
Automobilka Mercedes-Benz dodá do Brazílie celkem 18 nákladních vozů Axor, které zde pomohou sbírat a odvážet cukrovou třtinu. Aby to měli řidiči jednodušší, vozy se po poli dokáží pohybovat autonomně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde
OnePlus se fanoušků na Twitteru zeptalo, jakou funkci mají nejraději na svém OnePlus 6. Vzhledem k nedávnému prohlášení, že chystané OnePlus 6T nebude mít 3,5mm audio jack, si uživatelé nejvíce cení právě této funkce.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí
Za částku odpovídající 350 dolarům můžete mít už velmi solidně vybavený smartphone. A nebo jednoduchý mobil Punkt, který má malý černobílý displej a umí skoro jen volat a posílat SMS. V čem je tedy zvláštní?
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion
Vedle spousty elektrických dodávek a jejich konceptů představila společnost Volkswagen ještě jednu pozoruhodnou dodávku. Crafter HyMotion je totiž poháněna vodíkem a vychází z elektrického e-Crafteru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala