www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla pozastavila výrobu Modelu 3, blýská se na lepší časy?

Tesla pozastavila výrobu Modelu 3, blýská se na lepší časy?
, , aktualita
Elektromobil Tesla Model 3 trápí dlouhé dodací lhůty a velmi pomalý nástup produkce. Během února byla jeho výroba dokonce na jeden týden zastavena, přesto to může znamenat zlepšující se situaci.
reklama
Výroba elektromobilu Tesla Model 3 nabíhá jen velmi pomalu a Elon Musk už musel snižovat odhady produkce. Ty nyní činí 2500 vozů týdně ke konci března a 5000 aut za týden ke konci letošního června. Proto může vypadat zastavení výroby elektromobilu v týdnu od 20. února do 24. února jako další problém. Ve skutečnosti to ale může produkci pomoci.
 
Tesla Model 3
 
Výroba totiž nabíhá pomalu zejména kvůli tomu, že se některé součásti montují ručně, což celý proces velmi zpomaluje. Týká se to především součástí baterií, jejichž výroba ale postupně přechází z té manuální na strojovou. A právě únorová odstávka měla znamenat přechod na větší podíl automatizace, kdy se na výrobě zvýší podíl strojové výroby a sníží podíl té manuální. Nevíme ale, které procesy konkrétně byly nahrazeny.
 
Pozastavení produkce by tak ve výsledku mělo znamenat obrat k lepší a navyšování počtu vyrobených kusů (a možná i splnění Muskových plánů). Hovoří se také o tom, že Tesla začíná s produkcí prvních výkonnějších verzí Modelu 3 se dvěma motory.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu" Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu"
Elon Musk slíbil, že do konce června chce vyrábět 5000 vozů Model 3 týdně. Po několika odkladech to chce už konečně splnit, a tak nechal postavit jakýsi "stan". Tvrdí dokonce, že toto provizorní řešení je lepší než klasická továrna.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ZTE to má zase nahnuté, Senát ruší Trumpovu dohodu ZTE to má zase nahnuté, Senát ruší Trumpovu dohodu
ZTE a Trumpovy zákazy a dohody jsou docela pěkná komedie. Poslední Trumpova dohoda s Čínou se totiž z bezpečnostního hlediska nelíbí Senátu, a tak to vypadá, že naděje pro ZTE opět pohasíná.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy Note 9 asi získá 4000mAh baterii a až 512GB paměť Samsung Galaxy Note 9 asi získá 4000mAh baterii a až 512GB paměť
Uvedení nového telefonu Samsung Galaxy Note 9 se pomalu blíží a s tím se objevuje i více a více uniklých informací. Ty poslední hovoří např. o 4000 mAh baterii a možnosti jej sehnat i s obrovskou 512GB vnitřní pamětí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Audi A1 představeno v nové generaci, nyní už bez dieselu Audi A1 představeno v nové generaci, nyní už bez dieselu
Automobilka Audi dnes představila svůj nový malý hatchback A1. Dostal agresivnější design, naopak nedostal do nabídky žádný naftový motor. K dispozici budou jen tři přeplňované benzinové motory ve čtyřech verzích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk objevil špionáž v Tesle, rozsah se vyšetřuje Elon Musk objevil špionáž v Tesle, rozsah se vyšetřuje
Elon Musk v neděli večer rozeslal všem zaměstnancům Tesly e-mail o tom, že ve společnosti byl nalezen sabotér. Ten dělal změny v operačním systému firmy a také kradl interní data pro třetí strany.
Včera, aktualita, Milan Šurkala