www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla pozastavila výrobu Modelu 3, blýská se na lepší časy?

Tesla pozastavila výrobu Modelu 3, blýská se na lepší časy?
, , aktualita
Elektromobil Tesla Model 3 trápí dlouhé dodací lhůty a velmi pomalý nástup produkce. Během února byla jeho výroba dokonce na jeden týden zastavena, přesto to může znamenat zlepšující se situaci.
reklama
Výroba elektromobilu Tesla Model 3 nabíhá jen velmi pomalu a Elon Musk už musel snižovat odhady produkce. Ty nyní činí 2500 vozů týdně ke konci března a 5000 aut za týden ke konci letošního června. Proto může vypadat zastavení výroby elektromobilu v týdnu od 20. února do 24. února jako další problém. Ve skutečnosti to ale může produkci pomoci.
 
Tesla Model 3
 
Výroba totiž nabíhá pomalu zejména kvůli tomu, že se některé součásti montují ručně, což celý proces velmi zpomaluje. Týká se to především součástí baterií, jejichž výroba ale postupně přechází z té manuální na strojovou. A právě únorová odstávka měla znamenat přechod na větší podíl automatizace, kdy se na výrobě zvýší podíl strojové výroby a sníží podíl té manuální. Nevíme ale, které procesy konkrétně byly nahrazeny.
 
Pozastavení produkce by tak ve výsledku mělo znamenat obrat k lepší a navyšování počtu vyrobených kusů (a možná i splnění Muskových plánů). Hovoří se také o tom, že Tesla začíná s produkcí prvních výkonnějších verzí Modelu 3 se dvěma motory.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Honor View 20 bude mít díru v displeji a 48MPx foťák Honor View 20 bude mít díru v displeji a 48MPx foťák
Připravovaná vlajková loď Honor View 20 by měla následovat nový trend bezrámečkových telefonů. A dosáhne toho otvorem pro čelní kamerku. Na zadní straně překvapivě nalezneme pouze jeden fotoaparát, ale s extrémně vysokým rozlišením.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
iPhone XR má nejlepší fotoaparát mezi „jednookými“ iPhone XR má nejlepší fotoaparát mezi „jednookými“
Testem fotoaparátu DxOMark nedávno prošel iPhone XR a odnesl si odtamtud výborné hodnocení. Dokonce nejlepší mezi smartphony s jedním zadním fotoaparátem. Přemožitelem by se ovšem mohl stát Pixel 3 XL, jehož výsledek dosud nebyl zveřejněn.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Superlehký notebook LG Gram nyní také jako hybrid Superlehký notebook LG Gram nyní také jako hybrid
LG oznámilo nové přírůstky do své rodiny tenkých a lehkých notebooků Gram. Nabídku doplní sedmnáctipalcová varianta i model s konstrukcí 2 v 1. Novinky se ukážou na veletrhu CES, ale představeny byly už nyní.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi
Britský výrobce sportovních vozů Lotus se rovněž připravuje na elektrickou éru, která se nezadržitelně blíží. V jeho podání to bude hypersportovní automobil, jehož výkon má dosahovat minimálně 1000 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
OnePlus 6T McLaren Edition: více výkonu a rychlejší nabíjení OnePlus 6T McLaren Edition: více výkonu a rychlejší nabíjení
OnePlus spojilo síly s automobilovou značkou McLaren a výsledkem je speciální edice vlajkové lodi 6T. Změny ovšem nejsou pouze designové, telefon také dostal do vínku 10GB RAM a superrychlé nabíjení baterie.
11.12.2018, aktualita, Jáchym Šlik