Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Tesla zvyšuje produkci Modelu 3, problémy ale trvají

, , aktualita
Tesla zvyšuje produkci Modelu 3, problémy ale trvají
Nový sedan Tesla Model 3 má ve výrobě nemalé zpoždění, které se daří řešit jen pomalu. Produkce se v posledních dnech skutečně navyšuje, stále je ale za původními plány. Někteří se navíc obávají o kvalitu baterií.
Tesla zvyšuje produkci Modelu 3, problémy ale trvají
Tesla Model 3 to nemá jednoduché. Jde o nový elektrický sedan společnosti Tesla, který Elona Muska jistě potěšil počtem předobjednávek, ale rozhodně nepotěšil problémy, které vystávají při náběhu výroby. Nejhorší je to s počty vyrobených kusů. V roce 2017 to bylo jen okolo 1550 vozů. Pro konec tohoto čtvrtletí už bylo v plánu vyrábět 5000 aut týdně, nicméně tento plán byl posunut na konec druhé čtvrtletí a pro to první je stanoven nový nižší cíl 2500 aut za týden.
 
Tesla Model 3 modrá
 
Hlavním problémem jsou baterie a jejich částečná ruční výroba. Pro tu si Tesla dokonce musela vypůjčit spoustu zaměstnanců společnosti Panasonic, kteří ručně připevňují některé ze součástek baterií (obaly kolem chladících trubic, které ukrývají články). Proto se také objevují informace o nekvalitně vyrobených bateriích u prvních kusů, kde prý nezkušení pracovníci občas dělali chyby při montáži. Problém byl ale i v tom, že stroje to nedělaly o nic kvalitněji. Mluvčí Tesly popřel, že by tyto baterie byly vyrobeny nekvalitně a řekl, že upřednostnili ruční výrobu před strojovou právě kvůli vyšší kvalitě.
 
Tesla Model 3 stříbrná
 
Tesle se nicméně už podařilo zautomatizovat tento krok a měla by již být schopna tento proces provádět roboticky s vysokou kvalitou, které původně nebyla schopna dosáhnout a kvůli které byly baterie montovány zčásti ručně. S tím, jak se daří nasazovat automatizovanou výrobu, pracovníci míří postupně zpět do Panasonicu a výroba baterií (s tím i Modelu 3) začíná růst. Pořád ale nedosahuje původně zamýšlených hodnot a problémy s dodávkami trvají i nadále. Potrvá tak ještě opravdu hodně dlouho, než stačí uspokojit více než 400 tisíc objednávek na tento vůz.
 


reklama