www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla odmítá, že by vozy samy zrychlovaly, jde prý o manipulaci shorterů

Tesla odmítá, že by vozy samy zrychlovaly, jde prý o manipulaci shorterů
, , aktualita
Podle nejnovější petice má mít Tesla další problém. Její vozy mají údajně samy neočekávaně zrychlovat, což mělo v minulosti vyústit ve 110 nehod. Automobilka se ale brání a dle jejích slov jde o zoufalou snahu shorterů poškodit ji.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Tesla má hodně nepřejících. Vedle lidí, kteří prostě nenávidí elektromobily nebo vše, co udělá Elon Musk, to jsou především investoři, kteří shortují akcie. Ti si tedy sází na pokles hodnoty a v takovém případě mohou vydělat vysoké částky. A podle společnosti Tesla je i poslední petice vyžadující svolání více než půl milionu vozů vyrobených mezi roky 2012 až 2019 jen zoufalým krokem shorterů záměrně poškodit automobilku, aby nepřišli o peníze, ideálně pak něco i vydělali. Hodnota akcií totiž strmě roste (Tesla je nejhodnotnější americkou automobilkou všech dob), nyní dosahuje $510 a shorteři tak přicházejí o opravdu vysoké částky.
 
Tesla Model S
 
Ti si totiž akcie "půjčují" pro prodej s tím, že je po čase vrátí, tedy ji pro vrácení musí nakoupit. Pokud by cena akcií opravdu klesla, koupili by ji později za účelem vrácení levněji, než za kolik půjčenou akcii původně prodali a vydělali by. Velmi nepříjemné je to ale opačně. V takovém případě musí pro vrácení koupit akcii s vyšší hodnotou než původně. Zatímco při investici na růst je možné přijít jen o vloženou částku, při shortování je možnost prodělku v podstatě neomezená. Koupil-li ji někdo v minulém roce za $190, nyní by ji musel vracet za $510, tedy 2,7krát dráž. Není divu, že je tu tolik snah o záměrné poškození automobilky.
 
A právě tato petice má být jedním z takových pokusů. Tvrdí totiž, že vozy Tesla občas samy akcelerují, což už vedlo ke 110 nehodám a 52 zraněním. Týkat se má vozů Model S, X i 3 a údajné incidenty už má vyšetřovat i NHTSA. Tesla ale tvrdí, že se nic z toho nezakládá na pravdě. Podle ní mají vozy dva senzory pedálu akcelerátoru a pokud je něco špatně, vůz naopak se zrychlováním přestane. Podobně tak má prioritu brzda při zmáčknutí obou pedálů najednou a o nehodách má díky připojení vozů na internet všechny potřebné údaje, které nenaznačují, že by se dělo něco z toho, co uvádí petice. Dále uvádí, že s peticí přišel jeden ze shorterů Tesly (podle CNBC jím má být Brian Sparks), což dále napovídá tomu, že jde jen o falešné obvinění se záměrem srazit cenu akcií níže. Jak tomu ale bylo ve skutečnosti, to ukáže až oficiální vyšetřování.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple varuje před poklesem příjmů, viníkem je koronavirus Covid-19 Apple varuje před poklesem příjmů, viníkem je koronavirus Covid-19
Koronavirus COVID-19 ovlivňuje i samotný průmysl, odkládají se veletrhy, uvádění nových produktů a klesají i příjmy. Právě před tím varuje své investory společnost Apple a je jen otázkou, nakolik se odsune uvedení nových iPhonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla vrátila autopilota do ojetého auta, negativní publicita zabrala Tesla vrátila autopilota do ojetého auta, negativní publicita zabrala
Negativní publicita občas přinutí společnosti změnit názor a to se stalo i v případě Tesly. Ta majiteli ojetého vozu Model S 75D odstranila autopilota, za kterého údajně nezaplatil. Teď mu ho vrací zpět.
17.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
Nová aféra Tesly: automobilka odstranila autopilota u ojetých aut Nová aféra Tesly: automobilka odstranila autopilota u ojetých aut

Tesla bude mít opět co vysvětlovat. Někteří majitelé totiž zjistili velmi nepříjemnou skutečnost. Poté, co si koupili ojetou Teslu od původního majitele, který si připlatil za autopilota, jim automobilka tuto funkci vypnula a nutí je k opětovné koupi. 

9.2.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
MediaTek uvedl procesory střední třídy Helio G70 a G80 MediaTek uvedl procesory střední třídy Helio G70 a G80
Společnost MediaTek představila nové mobilní procesory pro telefony střední třídy. Jde o modely Helio G70 a G80, které se liší svými takty CPU i GPU. I tak by měly dostačovat na slušné mobilní hraní.
6.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
Brexit může vrátit do hry dražší roaming Brexit může vrátit do hry dražší roaming
Odchod Velké Británie z EU může mít další nepříjemný dopad pro cestování a pobyt v této zemi. Hrozí totiž, že bude zrušena dohoda o roamingu, která zajišťovala absenci zvýšených roamingových poplatků. V Británii tak možná budeme volat dráž než teď.
4.2.2020, aktualita, Milan Šurkala