www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla odemyká 60kWh baterie na 75 kWh kvůli hurikánu Florence

Tesla odemyká 60kWh baterie na 75 kWh kvůli hurikánu Florence
, , aktualita
Stejně jako před rokem, i letos společnost Tesla dočasně odemyká nevyužitou část 60kWh baterií ve svých vozech na cílových 75 kWh, aby se lidé mohli s větším klidem evakuovat před hurikánem Florence.
reklama
Automobilka Tesla prodávala Model S i ve verzi s menší 60kWh baterií, nicméně ve skutečnosti mají tyto vozy kvůli jednoduchosti výroby 75kWh článek jako tradiční 75kWh verze tohoto elektromobilu. Díky tomuto kroku mohli mít zákazníci vůz o $5000 levněji s tím, že v případě zájmu si mohli doplatit zbytek a odemknout zbývajících 15 kWh. Ne všichni tak ale učinili, takže po amerických silnicích jezdí stále ještě i vozy s "neodemčeným" zbytkem baterie, kdy se majitelé spokojili s kratším dojezdem za nižší cenu. Poněvadž se ale blížil hurikán Florence, který už nyní pustoší Severní Karolínu, společnost Tesla těmto lidem na dálku dočasně odemkla zbytek baterie.
 
Tesla Model S
 
Ti tak mají zhruba do půlky října k dispozici celých 75 kWh včetně rychlého nabíjení na SuperChargerech zdarma. Díky tomu je dojezd jejich Tesly přibližně o 60-80 km delší, takže vůz není třeba při úniku tak často nabíjet a dává lidem větší šanci se včas evakuovat. Automobilka pak bude majitele s předstihem informovat, když se jejich baterie bude vracet k normální kapacitě. Připomeňme ještě, že Tesla provedla podobný záslužný krok i loni před hurikánem Irma.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008 Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008
Peugeot to už v minulosti zkoušel s naftovými hybridy, ty se ale moc neujaly. Tentokrát to zkouší znovu a vypadá to, že i lépe. Peugeot 508 a 3008 dostanou benzinové hybridy s velkým akumulátorem, v druhém případě dokonce i s pohonem všech 4 kol.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor
Automobilka Mercedes-Benz dodá do Brazílie celkem 18 nákladních vozů Axor, které zde pomohou sbírat a odvážet cukrovou třtinu. Aby to měli řidiči jednodušší, vozy se po poli dokáží pohybovat autonomně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde
OnePlus se fanoušků na Twitteru zeptalo, jakou funkci mají nejraději na svém OnePlus 6. Vzhledem k nedávnému prohlášení, že chystané OnePlus 6T nebude mít 3,5mm audio jack, si uživatelé nejvíce cení právě této funkce.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí
Za částku odpovídající 350 dolarům můžete mít už velmi solidně vybavený smartphone. A nebo jednoduchý mobil Punkt, který má malý černobílý displej a umí skoro jen volat a posílat SMS. V čem je tedy zvláštní?
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion
Vedle spousty elektrických dodávek a jejich konceptů představila společnost Volkswagen ještě jednu pozoruhodnou dodávku. Crafter HyMotion je totiž poháněna vodíkem a vychází z elektrického e-Crafteru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala