www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla odemyká 60kWh baterie na 75 kWh kvůli hurikánu Florence

Tesla odemyká 60kWh baterie na 75 kWh kvůli hurikánu Florence
, , aktualita
Stejně jako před rokem, i letos společnost Tesla dočasně odemyká nevyužitou část 60kWh baterií ve svých vozech na cílových 75 kWh, aby se lidé mohli s větším klidem evakuovat před hurikánem Florence.
reklama
Automobilka Tesla prodávala Model S i ve verzi s menší 60kWh baterií, nicméně ve skutečnosti mají tyto vozy kvůli jednoduchosti výroby 75kWh článek jako tradiční 75kWh verze tohoto elektromobilu. Díky tomuto kroku mohli mít zákazníci vůz o $5000 levněji s tím, že v případě zájmu si mohli doplatit zbytek a odemknout zbývajících 15 kWh. Ne všichni tak ale učinili, takže po amerických silnicích jezdí stále ještě i vozy s "neodemčeným" zbytkem baterie, kdy se majitelé spokojili s kratším dojezdem za nižší cenu. Poněvadž se ale blížil hurikán Florence, který už nyní pustoší Severní Karolínu, společnost Tesla těmto lidem na dálku dočasně odemkla zbytek baterie.
 
Tesla Model S
 
Ti tak mají zhruba do půlky října k dispozici celých 75 kWh včetně rychlého nabíjení na SuperChargerech zdarma. Díky tomu je dojezd jejich Tesly přibližně o 60-80 km delší, takže vůz není třeba při úniku tak často nabíjet a dává lidem větší šanci se včas evakuovat. Automobilka pak bude majitele s předstihem informovat, když se jejich baterie bude vracet k normální kapacitě. Připomeňme ještě, že Tesla provedla podobný záslužný krok i loni před hurikánem Irma.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik