Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tesla odemyká 60kWh baterie na 75 kWh kvůli hurikánu Florence

14.9.2018, Milan Šurkala, aktualita
Stejně jako před rokem, i letos společnost Tesla dočasně odemyká nevyužitou část 60kWh baterií ve svých vozech na cílových 75 kWh, aby se lidé mohli s větším klidem evakuovat před hurikánem Florence.
Automobilka Tesla prodávala Model S i ve verzi s menší 60kWh baterií, nicméně ve skutečnosti mají tyto vozy kvůli jednoduchosti výroby 75kWh článek jako tradiční 75kWh verze tohoto elektromobilu. Díky tomuto kroku mohli mít zákazníci vůz o $5000 levněji s tím, že v případě zájmu si mohli doplatit zbytek a odemknout zbývajících 15 kWh. Ne všichni tak ale učinili, takže po amerických silnicích jezdí stále ještě i vozy s "neodemčeným" zbytkem baterie, kdy se majitelé spokojili s kratším dojezdem za nižší cenu. Poněvadž se ale blížil hurikán Florence, který už nyní pustoší Severní Karolínu, společnost Tesla těmto lidem na dálku dočasně odemkla zbytek baterie.
 
Tesla Model S
 
Ti tak mají zhruba do půlky října k dispozici celých 75 kWh včetně rychlého nabíjení na SuperChargerech zdarma. Díky tomu je dojezd jejich Tesly přibližně o 60-80 km delší, takže vůz není třeba při úniku tak často nabíjet a dává lidem větší šanci se včas evakuovat. Automobilka pak bude majitele s předstihem informovat, když se jejich baterie bude vracet k normální kapacitě. Připomeňme ještě, že Tesla provedla podobný záslužný krok i loni před hurikánem Irma.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama