www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla odemyká 60kWh baterie na 75 kWh kvůli hurikánu Florence

Tesla odemyká 60kWh baterie na 75 kWh kvůli hurikánu Florence
, , aktualita
Stejně jako před rokem, i letos společnost Tesla dočasně odemyká nevyužitou část 60kWh baterií ve svých vozech na cílových 75 kWh, aby se lidé mohli s větším klidem evakuovat před hurikánem Florence.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Tesla prodávala Model S i ve verzi s menší 60kWh baterií, nicméně ve skutečnosti mají tyto vozy kvůli jednoduchosti výroby 75kWh článek jako tradiční 75kWh verze tohoto elektromobilu. Díky tomuto kroku mohli mít zákazníci vůz o $5000 levněji s tím, že v případě zájmu si mohli doplatit zbytek a odemknout zbývajících 15 kWh. Ne všichni tak ale učinili, takže po amerických silnicích jezdí stále ještě i vozy s "neodemčeným" zbytkem baterie, kdy se majitelé spokojili s kratším dojezdem za nižší cenu. Poněvadž se ale blížil hurikán Florence, který už nyní pustoší Severní Karolínu, společnost Tesla těmto lidem na dálku dočasně odemkla zbytek baterie.
 
Tesla Model S
 
Ti tak mají zhruba do půlky října k dispozici celých 75 kWh včetně rychlého nabíjení na SuperChargerech zdarma. Díky tomu je dojezd jejich Tesly přibližně o 60-80 km delší, takže vůz není třeba při úniku tak často nabíjet a dává lidem větší šanci se včas evakuovat. Automobilka pak bude majitele s předstihem informovat, když se jejich baterie bude vracet k normální kapacitě. Připomeňme ještě, že Tesla provedla podobný záslužný krok i loni před hurikánem Irma.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cellebrite: UFED Premium odšifruje cokoli s iOSem Cellebrite: UFED Premium odšifruje cokoli s iOSem
Společnost Cellebrite je jednou ze dvou velkých společností, s jejichž pomocí se bezpečnostní složky prolamují do zašifrovaných telefonů Apple. Nový UFED Premium si má poradit dokonce i s nejnovějším iOSem 12.3.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Huawei odkládá skládací smartphone Mate X Huawei odkládá skládací smartphone Mate X
Vypadá to, že po Samsungu odloží svůj skládací smartphone také společnost Huawei. Její Mate X měl přijít na trh už v těchto dnech, ale budeme si na něj muset ještě pár měsíců určitě počkat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Alpine A110S přiostřuje, dostává 292 koní Alpine A110S přiostřuje, dostává 292 koní
Renault představil vylepšenou variantu svého sportovního kupé Alpine A110S. Dostává mnohem vyšší výkon 292 koní díky vyššímu plnícímu tlaku turbodmychadla. Má i upravený podvozek a nové designové prvky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech
Rychlonabíječky elektromobilů potřebují efektivně skladovat energii, kterou se pak nabíjí automobily. Tesla zvažuje, že pro vykrývání špiček a nabíjení mimo špičku začne využívat moderní olověné akumulátory, což by mělo vše zlevnit.
14.6.2019, aktualita, Milan Šurkala