www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla dočasně zvýšila dojezd 60kWh vozů, aby snáze ujely hurikánu Irma

Tesla dočasně zvýšila dojezd 60kWh vozů, aby snáze ujely hurikánu Irma
, , aktualita
Na jihovýchod USA se přiřítil hurikán Irma a dochází k evakuaci mnoha milionů lidí. Výrobce elektromobilů Tesla chce tento proces usnadnit a majitelům 60kWh vozů přes internet dočasně navýšil maximální dojezd.reklama
USA a okolní ostrovní státy nyní čelí ničivému hurikánu Irma a dochází k evakuaci mnoha milionů lidí, na které se právě valí tato přírodní pohroma, spousta milionů lidí už své domovy opustila. Aby evakuace byla co nejjednodušší, automobilka Tesla přes internet dočasně navýšila maximální dojezd vozům s 60kWh baterií. Ty totiž ve skutečnosti mají 75kWh akumulátor a kapacita je jen softwarově seškrcena. Zájemce o 60kWh verzi auto získal o $5000 levněji a pokud měl později zájem o větší dojezd, stačilo jen doplatit zbytek (rozdíl mezi cenou 60kWh a 75kW varianty). Výrobce pak pomocí softwarového odemčení povolil nabíjet baterii až na 75 kWh, aniž by byl nutný zásah v podobě výměny baterie.
 
Tesla Model S
 
Vedle této výhody snadného navýšení dojezdu elektromobilu bez nutnosti měnit baterii to má pochopitelně i nevýhodu. Taková baterie je totiž zhruba o 100 kilogramů těžší než by tomu bylo, kdyby měla 60 kWh i "hardwarově". Většina lidí tento upgrade nakonec učinila, a proto už 60kWh varianta nedávno vypadla z nabídky. Pokud tedy někdo tento upgrade neprovedl a bydlí v oblasti, ve které se předpokládá řádění ničivého živlu, bylo mu těchto 15 kWh dočasně odemčeno, aby měl útěk o něco jednodušší.
 
Toto by mělo prodloužit dojezd o téměř 50 mil (okolo 70-80 kilometrů). Příliš velkou změnu ale nelze čekat, neboť nabíjení baterie sice nebude tak časté, ale bude na druhou stranu delší (je potřeba nabít o 15 kWh více, což pochopitelně zabere delší dobu a ve výsledku se mnoho času neušetří).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Roadster 2 bude nejrychlejším autem světa Tesla Roadster 2 bude nejrychlejším autem světa
Tesla odhalila druhou generaci svého sporťáku Roadster, který se dostane na trh v roce 2020 a ponese astronomickou cenu. Na druhou stranu však zákazníci získají jeden z nejrychlejších automobilů světa.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elektrický kamion Tesla Semi zrychlí na stovku za 5 sekund Elektrický kamion Tesla Semi zrychlí na stovku za 5 sekund
Elon Musk ukázal světu svůj první elektrický tahač Tesla Semi, který poznáte podle futuristického designu i nezvyklého zrychlení. Jaký je jeho dojezd a jakými dalšími technologiemi disponuje?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nejnovější Moto Mod udělá z telefonu Polaroid Nejnovější Moto Mod udělá z telefonu Polaroid
Motorola představila další příslušenství pro smartphony řady Moto Z. Polaroid Insta-Share Printer umožňuje okamžitě vytisknout pořízené fotografie, a to navíc se samolepící zadní stranou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Apple je zpět na trůnu, prodal více wearables než Xiaomi a Fitbit Apple je zpět na trůnu, prodal více wearables než Xiaomi a Fitbit
Apple se ve třetím čtvrtletí 2017 vrátil na první pozici v počtu prodaných nositelných zařízení, jako jsou chytré hodinky a náramky. Rozdíly na prvních třech pozicích jsou však stále velmi těsné, ostatní konkurence sotva drží krok.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Stáhněte si nový Firefox Quantum pro Android a iOS Stáhněte si nový Firefox Quantum pro Android a iOS
Mozilla vydala internetový prohlížeč Firefox Quantum, který se vyznačuje přepracovaným designem, přidanými funkcemi a především vyšší rychlostí, která se však zatím příliš netýká mobilní verze.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik