www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla dočasně zvýšila dojezd 60kWh vozů, aby snáze ujely hurikánu Irma

Tesla dočasně zvýšila dojezd 60kWh vozů, aby snáze ujely hurikánu Irma
, , aktualita
Na jihovýchod USA se přiřítil hurikán Irma a dochází k evakuaci mnoha milionů lidí. Výrobce elektromobilů Tesla chce tento proces usnadnit a majitelům 60kWh vozů přes internet dočasně navýšil maximální dojezd.
reklama
USA a okolní ostrovní státy nyní čelí ničivému hurikánu Irma a dochází k evakuaci mnoha milionů lidí, na které se právě valí tato přírodní pohroma, spousta milionů lidí už své domovy opustila. Aby evakuace byla co nejjednodušší, automobilka Tesla přes internet dočasně navýšila maximální dojezd vozům s 60kWh baterií. Ty totiž ve skutečnosti mají 75kWh akumulátor a kapacita je jen softwarově seškrcena. Zájemce o 60kWh verzi auto získal o $5000 levněji a pokud měl později zájem o větší dojezd, stačilo jen doplatit zbytek (rozdíl mezi cenou 60kWh a 75kW varianty). Výrobce pak pomocí softwarového odemčení povolil nabíjet baterii až na 75 kWh, aniž by byl nutný zásah v podobě výměny baterie.
 
Tesla Model S
 
Vedle této výhody snadného navýšení dojezdu elektromobilu bez nutnosti měnit baterii to má pochopitelně i nevýhodu. Taková baterie je totiž zhruba o 100 kilogramů těžší než by tomu bylo, kdyby měla 60 kWh i "hardwarově". Většina lidí tento upgrade nakonec učinila, a proto už 60kWh varianta nedávno vypadla z nabídky. Pokud tedy někdo tento upgrade neprovedl a bydlí v oblasti, ve které se předpokládá řádění ničivého živlu, bylo mu těchto 15 kWh dočasně odemčeno, aby měl útěk o něco jednodušší.
 
Toto by mělo prodloužit dojezd o téměř 50 mil (okolo 70-80 kilometrů). Příliš velkou změnu ale nelze čekat, neboť nabíjení baterie sice nebude tak časté, ale bude na druhou stranu delší (je potřeba nabít o 15 kWh více, což pochopitelně zabere delší dobu a ve výsledku se mnoho času neušetří).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab S4 bude větší a výkonnější Samsung Galaxy Tab S4 bude větší a výkonnější
Benchmark nám prozradil, že Samsung připravuje další high-endový tablet s Androidem. Galaxy Tab S4 bude mít o necelý palec větší úhlopříčku než aktuální Tab S3, ale to není jediná očekávaná změna.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
HTC U12+ oficiálně: nejlepší duálního foťák světa v průsvitném těle HTC U12+ oficiálně: nejlepší duálního foťák světa v průsvitném těle
HTC právě oficiálně představilo svou jedinou letošní vlajkovou loď, která se jmenuje U12+. Přichází se skleněným tělem, které mírně mění barvy a dokonce může být průsvitné. Po stránce výbavy potěší návrat k duálnímu fotoaparátu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mobilní aplikace s AI nejen pro hluché rodiče pozná důvod pláče miminka Mobilní aplikace s AI nejen pro hluché rodiče pozná důvod pláče miminka
Zejména neslyšící rodiče mají velký problém s pláčem svých dětí. Neslyší jej a pokud jej i rozpoznají např. s pomocí technologií detekce hluku, mají potíže rozpoznat důvod pláče. Nová aplikace z Kalifornské univerzity to díky AI pozná.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby
Výrobce HUD systémů DigiLens a Sena, producent Bluetooth zařízení, se dali dohromady a vyvíjí MonoHUD, systém rozšířené reality např. pro motorkářské přilby. Ta využije nejnovější technologie a přinese HUD zobrazení v malém balení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května
Xiaomi zveřejnilo teaser na svou dlouho očekávanou vlajkovou loď. V něm potvrzuje předchozí spekulace, že novinka se bude jmenovat Mi 8 a nikoliv MI 7. K oficiálnímu představení dojde v poslední květnový den.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik