www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla dočasně zvýšila dojezd 60kWh vozů, aby snáze ujely hurikánu Irma

Tesla dočasně zvýšila dojezd 60kWh vozů, aby snáze ujely hurikánu Irma
, , aktualita
Na jihovýchod USA se přiřítil hurikán Irma a dochází k evakuaci mnoha milionů lidí. Výrobce elektromobilů Tesla chce tento proces usnadnit a majitelům 60kWh vozů přes internet dočasně navýšil maximální dojezd.reklama
USA a okolní ostrovní státy nyní čelí ničivému hurikánu Irma a dochází k evakuaci mnoha milionů lidí, na které se právě valí tato přírodní pohroma, spousta milionů lidí už své domovy opustila. Aby evakuace byla co nejjednodušší, automobilka Tesla přes internet dočasně navýšila maximální dojezd vozům s 60kWh baterií. Ty totiž ve skutečnosti mají 75kWh akumulátor a kapacita je jen softwarově seškrcena. Zájemce o 60kWh verzi auto získal o $5000 levněji a pokud měl později zájem o větší dojezd, stačilo jen doplatit zbytek (rozdíl mezi cenou 60kWh a 75kW varianty). Výrobce pak pomocí softwarového odemčení povolil nabíjet baterii až na 75 kWh, aniž by byl nutný zásah v podobě výměny baterie.
 
Tesla Model S
 
Vedle této výhody snadného navýšení dojezdu elektromobilu bez nutnosti měnit baterii to má pochopitelně i nevýhodu. Taková baterie je totiž zhruba o 100 kilogramů těžší než by tomu bylo, kdyby měla 60 kWh i "hardwarově". Většina lidí tento upgrade nakonec učinila, a proto už 60kWh varianta nedávno vypadla z nabídky. Pokud tedy někdo tento upgrade neprovedl a bydlí v oblasti, ve které se předpokládá řádění ničivého živlu, bylo mu těchto 15 kWh dočasně odemčeno, aby měl útěk o něco jednodušší.
 
Toto by mělo prodloužit dojezd o téměř 50 mil (okolo 70-80 kilometrů). Příliš velkou změnu ale nelze čekat, neboť nabíjení baterie sice nebude tak časté, ale bude na druhou stranu delší (je potřeba nabít o 15 kWh více, což pochopitelně zabere delší dobu a ve výsledku se mnoho času neušetří).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chystaný telefon BlackBerry Krypton se ukazuje na fotografiích Chystaný telefon BlackBerry Krypton se ukazuje na fotografiích
BlackBerry v letošním roce nejspíš ještě neřeklo poslední slovo. V nadcházejících týdnech by mohl být představen smartphone Krypton bez hardwarové QWERTY klávesnice, ale zato s tradičním karbonovým vzorem na zadní straně.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Moto X4 Android One je oficiální a míří do USA Moto X4 Android One je oficiální a míří do USA
Motorola a Google odhalují Moto X4, první smartphone z řady Android One, který zamíří na americký trh. Majitelé této novinky se mohou těšit na čistý operační systém se službami od Googlu a pravidelnými bezpečnostními aktualizacemi.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Google chystá Pixelbook, drahý konvertibilní chromebook Google chystá Pixelbook, drahý konvertibilní chromebook
Začátkem letošního roku se objevila spekulace, že Google končí s vlastními chromebooky. Ta se nejspíš nakonec nepotvrdí, neboť začátkem října by měl být představen Pixelbook, drahý konvertibilní notebook s Chrome OS.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Google získal za 1,1 miliardy dolarů část HTC Google získal za 1,1 miliardy dolarů část HTC
Dnes měl podle některých spekulací Google odkoupit mobilní divizi HTC, nakonec však změny nejsou zase tak velké. Google získá část zaměstnanců a duševní vlastnictví, HTC se zase může těšit na potřebnou finanční injekci.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Nové Meizu M6 je menším bratříčkem Meizu M6 Note Nové Meizu M6 je menším bratříčkem Meizu M6 Note
Meizu dnes představil levný smartphone M6, který se chlubí kovovým tělem, vpředu umístěnou čtečkou otisků prstů nebo osmijádrovým procesorem. Novinka v nabídce doplní dříve představený a lépe vybavený model M6 Note.
20.9.2017,  aktualita, Jáchym Šlik