www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla dočasně zvýšila dojezd 60kWh vozů, aby snáze ujely hurikánu Irma

Tesla dočasně zvýšila dojezd 60kWh vozů, aby snáze ujely hurikánu Irma
, , aktualita
Na jihovýchod USA se přiřítil hurikán Irma a dochází k evakuaci mnoha milionů lidí. Výrobce elektromobilů Tesla chce tento proces usnadnit a majitelům 60kWh vozů přes internet dočasně navýšil maximální dojezd.reklama
USA a okolní ostrovní státy nyní čelí ničivému hurikánu Irma a dochází k evakuaci mnoha milionů lidí, na které se právě valí tato přírodní pohroma, spousta milionů lidí už své domovy opustila. Aby evakuace byla co nejjednodušší, automobilka Tesla přes internet dočasně navýšila maximální dojezd vozům s 60kWh baterií. Ty totiž ve skutečnosti mají 75kWh akumulátor a kapacita je jen softwarově seškrcena. Zájemce o 60kWh verzi auto získal o $5000 levněji a pokud měl později zájem o větší dojezd, stačilo jen doplatit zbytek (rozdíl mezi cenou 60kWh a 75kW varianty). Výrobce pak pomocí softwarového odemčení povolil nabíjet baterii až na 75 kWh, aniž by byl nutný zásah v podobě výměny baterie.
 
Tesla Model S
 
Vedle této výhody snadného navýšení dojezdu elektromobilu bez nutnosti měnit baterii to má pochopitelně i nevýhodu. Taková baterie je totiž zhruba o 100 kilogramů těžší než by tomu bylo, kdyby měla 60 kWh i "hardwarově". Většina lidí tento upgrade nakonec učinila, a proto už 60kWh varianta nedávno vypadla z nabídky. Pokud tedy někdo tento upgrade neprovedl a bydlí v oblasti, ve které se předpokládá řádění ničivého živlu, bylo mu těchto 15 kWh dočasně odemčeno, aby měl útěk o něco jednodušší.
 
Toto by mělo prodloužit dojezd o téměř 50 mil (okolo 70-80 kilometrů). Příliš velkou změnu ale nelze čekat, neboť nabíjení baterie sice nebude tak časté, ale bude na druhou stranu delší (je potřeba nabít o 15 kWh více, což pochopitelně zabere delší dobu a ve výsledku se mnoho času neušetří).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM
Navigant srovnal technologie autonomních vozidel od 19 různých výrobců. Fanoušky společností Tesla a Apple jistě nepotěší, že řešení těchto dvou firem byla nejhorší. Naopak ti nejlepší předbíhají dobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena? Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena?
Samsung přináší na český trh před měsícem představený model střední třídy Galaxy A8. Mezi jeho přednosti patří voděodolnost, displej 18,5:9 s tenkými rámečky a duální přední fotoaparát. Zrovna levný však smartphone není.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu
Už delší dobu se mluví o třetím operačním systému od Googlu s názvem Fuchsia. Dosud nebyl oficiálně oznámen ani není jasné jeho určení, redaktor webu Ars Technica však systém spustil na svém Pixelbooku a podělil se s námi o své dojmy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Záhadný odkaz dělá neplechu v iOS a macOS, na nápravě už Apple pracuje Záhadný odkaz dělá neplechu v iOS a macOS, na nápravě už Apple pracuje
Především aplikace Zprávy je postižena problémem způsobeným odkazem, který se nyní šíří mezi uživateli iPhonů a dalších zařízení od Applu. Není ani nutné odkaz otevírat, aby způsobil pád aplikace. Co na to Apple?
18.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
T-Mobile nabízí devět nových smartphonů po 1 Kč T-Mobile nabízí devět nových smartphonů po 1 Kč
Pokud si u T-Mobilu sjednáte nový tarif nebo prodloužíte stávající, můžete si vybrat některý z devíti smartphonů za korunu. Bonus se vztahuje třeba na Nokii 5, Huawei P9 Lite nebo odolný CAT S40.
18.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik