www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla Model Y se blíží, SUV bude sdílet 75 % techniky s Modelem 3

Tesla Model Y se blíží, SUV bude sdílet 75 % techniky s Modelem 3
, , aktualita
Dalším modelem, který si Tesla chystá pro blízkou budoucnost, je menší SUV Model Y. To má být dle posledních slov Elona Muska postaveno na základě Modelu 3 a bude s ním sdílet 75 % techniky, díky čemuž bude relativně levné.
K oblíbeným
reklama
Ve zprávě o financích za poslední čtvrtletí zmínila Tesla také připravovaný Model Y. O tom se rozhovořil Elon Musk i jinde a střípky skládačky se postupně dávají dohromady. Model Y by měl být menším SUV v nabídce automobilky a měl by tak mířit do extrémně populární kategorie vozů. Musk dokonce zmínil, že vzhledem ke klesající popularitě sedanů (kam patří i Model 3) a vysoké popularitě SUV čeká znatelně větší prodeje právě u Modelu Y. Údajně by mělo jít až o 50 % vyšší prodeje.
 
Tesla Model Y teaser
 
Model Y má být postaven na platformě Modelu 3 a sdílet s ním má až 75 % techniky, díky čemuž si budou tato dvě auta technicky velmi podobná, což znatelně umožní snížit náklady na vývoj i výrobu. Také by měl být mnohem rychlejší náběh výroby po jejím spuštění, otázkou je ale doba mezi uvedením a samotným spuštěním výroby. S touto prodlevou to asi až  tak slavné nebude. Více informací o Modelu Y bychom se totiž měli dozvědět v polovině letošního března, možná půjde i o finální uvedení, nicméně spuštění výroby je plánováno až na konec roku 2020. Předpokládá se, že se nebude vyrábět tradičně ve Fremontu, ale v Gigafactory 1 v Nevadě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD
České dráhy spustily nový portál Vlakem na výlet, který zahrnuje i mobilní aplikaci pro Android a iOS. Obsahuje bohatou databázi výletů po ČR, které lze filtrovat podle regionu nebo cílové skupiny. Zajímavostí jsou interaktivní výlety nejen pro děti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Asus ZenFone Live (L2): levný smartphone v nových barvách Asus ZenFone Live (L2): levný smartphone v nových barvách
Asus v tichosti představil nástupce loňského modelu ZenFone Live (L1), který přináší několik drobných vylepšení výbavy. A z hlediska designu si zákazníci mohou vybrat z nových dvoubarevných variant. Hlavní zbraní by ovšem měla zůstat cena.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Huawei prozradil, pro které modely vydá EMUI 9.1 Huawei prozradil, pro které modely vydá EMUI 9.1
Huawei vydal dlouhý seznam smartphonů a tabletů, které na čínském trhu obdrží aktualizaci na EMUI 9.1, nejčerstvější verzi uživatelské nadstavby. V seznamu nalezneme také modely od dceřiné značky Honor.
20.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Redmi 6 ani Redmi 6A neobdrží aktualizaci na Android Pie Xiaomi Redmi 6 ani Redmi 6A neobdrží aktualizaci na Android Pie
Xiaomi nemá dobrou zprávu pro majitele dvou levných a velmi populárních smartphonů Redmi. Ani přes předchozí sliby totiž tyto modely nejspíš neobdrží aktualizaci na Android 9.0 Pie. Nasvědčují tomu informace na fóru MIUI.
20.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře