www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla Model Y se blíží, SUV bude sdílet 75 % techniky s Modelem 3

Tesla Model Y se blíží, SUV bude sdílet 75 % techniky s Modelem 3
, , aktualita
Dalším modelem, který si Tesla chystá pro blízkou budoucnost, je menší SUV Model Y. To má být dle posledních slov Elona Muska postaveno na základě Modelu 3 a bude s ním sdílet 75 % techniky, díky čemuž bude relativně levné.
K oblíbeným
reklama
Ve zprávě o financích za poslední čtvrtletí zmínila Tesla také připravovaný Model Y. O tom se rozhovořil Elon Musk i jinde a střípky skládačky se postupně dávají dohromady. Model Y by měl být menším SUV v nabídce automobilky a měl by tak mířit do extrémně populární kategorie vozů. Musk dokonce zmínil, že vzhledem ke klesající popularitě sedanů (kam patří i Model 3) a vysoké popularitě SUV čeká znatelně větší prodeje právě u Modelu Y. Údajně by mělo jít až o 50 % vyšší prodeje.
 
Tesla Model Y teaser
 
Model Y má být postaven na platformě Modelu 3 a sdílet s ním má až 75 % techniky, díky čemuž si budou tato dvě auta technicky velmi podobná, což znatelně umožní snížit náklady na vývoj i výrobu. Také by měl být mnohem rychlejší náběh výroby po jejím spuštění, otázkou je ale doba mezi uvedením a samotným spuštěním výroby. S touto prodlevou to asi až  tak slavné nebude. Více informací o Modelu Y bychom se totiž měli dozvědět v polovině letošního března, možná půjde i o finální uvedení, nicméně spuštění výroby je plánováno až na konec roku 2020. Předpokládá se, že se nebude vyrábět tradičně ve Fremontu, ale v Gigafactory 1 v Nevadě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Škoda Octavia 2020 je tady, přijíždí i v plug-inu Škoda Octavia 2020 je tady, přijíždí i v plug-inu
Česká událost roku je tady. Škodovka totiž představila čtvrtou generaci novodobé Octavie. Ta je opět o trošku větší, opět se zvětšuje objem zavazadlového prostoru a dostává také plug-in hybridní verzi.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem
Manuální řazení nikdy nebylo v USA příliš populární. Poslední dobou ale zájem o něj klesl natolik, že i elektromobily mají větší tržní podíl, a to téměř dvojnásobně. Zájem o ně totiž naopak velmi rychle roste vzhůru.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 13.2.2 opravuje chyby včetně agresivního managementu RAM Apple iOS 13.2.2 opravuje chyby včetně agresivního managementu RAM
Apple pravidelně vydává aktualizace svých operačních systémů. Nový iOS 13.2.2 opravuje zejména velmi nepříjemný bug spojený s příliš agresivním managementem RAW, který významně omezoval multitasking.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi CC9 Pro: 5 zadních fotoaparátů včetně 108MPx modulu Xiaomi Mi CC9 Pro: 5 zadních fotoaparátů včetně 108MPx modulu
Situace s fotoaparáty na zadních stranách telefonů začíná být pěkně komplikovaná. Xiaomi Mi CC9 Pro jich tam má rovnou pět a byl použit i modul s velmi vysokým 108MPx rozlišením a pixel binningem.
7.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Ford Mustang Lithium: elektrický sporťák s 6stupňovým manuálem Ford Mustang Lithium: elektrický sporťák s 6stupňovým manuálem
Zatímco většina elektromobilů má jednostupňovou převodovku, automobilka Ford u prototypu elektrického Mustangu Lithium použila tradiční 6stupňový manuál. Ten bude z elektromotoru přenášet přes 1350 Nm.
7.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář