www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla Model Y se blíží, SUV bude sdílet 75 % techniky s Modelem 3

Tesla Model Y se blíží, SUV bude sdílet 75 % techniky s Modelem 3
, , aktualita
Dalším modelem, který si Tesla chystá pro blízkou budoucnost, je menší SUV Model Y. To má být dle posledních slov Elona Muska postaveno na základě Modelu 3 a bude s ním sdílet 75 % techniky, díky čemuž bude relativně levné.
K oblíbeným
reklama
Ve zprávě o financích za poslední čtvrtletí zmínila Tesla také připravovaný Model Y. O tom se rozhovořil Elon Musk i jinde a střípky skládačky se postupně dávají dohromady. Model Y by měl být menším SUV v nabídce automobilky a měl by tak mířit do extrémně populární kategorie vozů. Musk dokonce zmínil, že vzhledem ke klesající popularitě sedanů (kam patří i Model 3) a vysoké popularitě SUV čeká znatelně větší prodeje právě u Modelu Y. Údajně by mělo jít až o 50 % vyšší prodeje.
 
Tesla Model Y teaser
 
Model Y má být postaven na platformě Modelu 3 a sdílet s ním má až 75 % techniky, díky čemuž si budou tato dvě auta technicky velmi podobná, což znatelně umožní snížit náklady na vývoj i výrobu. Také by měl být mnohem rychlejší náběh výroby po jejím spuštění, otázkou je ale doba mezi uvedením a samotným spuštěním výroby. S touto prodlevou to asi až  tak slavné nebude. Více informací o Modelu Y bychom se totiž měli dozvědět v polovině letošního března, možná půjde i o finální uvedení, nicméně spuštění výroby je plánováno až na konec roku 2020. Předpokládá se, že se nebude vyrábět tradičně ve Fremontu, ale v Gigafactory 1 v Nevadě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD
Apple před pár dny inovoval nabídku svých notebooků MacBook Air. Zjistilo se však, že nové verze mají i jednu nepříjemnou vlastnost. Jejich SSD disky jsou ve čtení znatelně pomalejší než v minulosti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej
I když se společnosti Sony na trhu smartphonů poslední roky vůbec nedaří, stále se snaží přicházet s novinkami. Jednou z nich by mohla být připravovaná Xperia 1R s extrémním 5K rozlišením displeje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny
Společnost Qualcomm si vysloužila další nemalou pokutu. Evropská komise na ní uvalila vysokou pokutu ve výši 242 milionů EUR za umělé podsazování cen za účelem eliminace konkurenčních výrobců 3G modemů pro smartphony.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned
Internetem už kolují zprávy o připravované nové generaci chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch Active 2. Ty by měly dostat systém měření EKG jako Apple Watch 4. Bohužel si ale na tuto funkci ještě počkáme.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed
Chevrolet Corvette se po 66 letech výroby dočkal velké změny. Nový model C8 Stingray modelového ročníku 2020 totiž vyjede s motorem uprostřed. A půjde o pořádně velký atmosférický osmiválec.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala