www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla Model Y se blíží, SUV bude sdílet 75 % techniky s Modelem 3

Tesla Model Y se blíží, SUV bude sdílet 75 % techniky s Modelem 3
, , aktualita
Dalším modelem, který si Tesla chystá pro blízkou budoucnost, je menší SUV Model Y. To má být dle posledních slov Elona Muska postaveno na základě Modelu 3 a bude s ním sdílet 75 % techniky, díky čemuž bude relativně levné.
reklama
Ve zprávě o financích za poslední čtvrtletí zmínila Tesla také připravovaný Model Y. O tom se rozhovořil Elon Musk i jinde a střípky skládačky se postupně dávají dohromady. Model Y by měl být menším SUV v nabídce automobilky a měl by tak mířit do extrémně populární kategorie vozů. Musk dokonce zmínil, že vzhledem ke klesající popularitě sedanů (kam patří i Model 3) a vysoké popularitě SUV čeká znatelně větší prodeje právě u Modelu Y. Údajně by mělo jít až o 50 % vyšší prodeje.
 
Tesla Model Y teaser
 
Model Y má být postaven na platformě Modelu 3 a sdílet s ním má až 75 % techniky, díky čemuž si budou tato dvě auta technicky velmi podobná, což znatelně umožní snížit náklady na vývoj i výrobu. Také by měl být mnohem rychlejší náběh výroby po jejím spuštění, otázkou je ale doba mezi uvedením a samotným spuštěním výroby. S touto prodlevou to asi až  tak slavné nebude. Více informací o Modelu Y bychom se totiž měli dozvědět v polovině letošního března, možná půjde i o finální uvedení, nicméně spuštění výroby je plánováno až na konec roku 2020. Předpokládá se, že se nebude vyrábět tradičně ve Fremontu, ale v Gigafactory 1 v Nevadě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik