Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tesla Model Y se blíží, SUV bude sdílet 75 % techniky s Modelem 3

2.2.2019, Milan Šurkala, aktualita
Dalším modelem, který si Tesla chystá pro blízkou budoucnost, je menší SUV Model Y. To má být dle posledních slov Elona Muska postaveno na základě Modelu 3 a bude s ním sdílet 75 % techniky, díky čemuž bude relativně levné.
Ve zprávě o financích za poslední čtvrtletí zmínila Tesla také připravovaný Model Y. O tom se rozhovořil Elon Musk i jinde a střípky skládačky se postupně dávají dohromady. Model Y by měl být menším SUV v nabídce automobilky a měl by tak mířit do extrémně populární kategorie vozů. Musk dokonce zmínil, že vzhledem ke klesající popularitě sedanů (kam patří i Model 3) a vysoké popularitě SUV čeká znatelně větší prodeje právě u Modelu Y. Údajně by mělo jít až o 50 % vyšší prodeje.
 
Tesla Model Y teaser
 
Model Y má být postaven na platformě Modelu 3 a sdílet s ním má až 75 % techniky, díky čemuž si budou tato dvě auta technicky velmi podobná, což znatelně umožní snížit náklady na vývoj i výrobu. Také by měl být mnohem rychlejší náběh výroby po jejím spuštění, otázkou je ale doba mezi uvedením a samotným spuštěním výroby. S touto prodlevou to asi až  tak slavné nebude. Více informací o Modelu Y bychom se totiž měli dozvědět v polovině letošního března, možná půjde i o finální uvedení, nicméně spuštění výroby je plánováno až na konec roku 2020. Předpokládá se, že se nebude vyrábět tradičně ve Fremontu, ale v Gigafactory 1 v Nevadě.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama