www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla Model Y bude představen 14. března

Tesla Model Y bude představen 14. března
, , aktualita
Tesla připravuje další novinku do výrobního programu, menší SUV s názvem Model Y. Ten bude odvozen od Modelu 3 a má být menší a levnější než velké SUV Model X. Podle Elona Muska bude ukázán světu už 14. března.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Tesla připravuje rozšíření výrobního programu o další nový vůz, tentokrát to bude Model Y. Doplní tak stávající vozy a vytvoří základní čtveřici výrobního programu automobilky, které měly spolu vytvořit slovo SEXY. Bohužel pro Teslu si Ford zaregistroval značku Model E dříve, takže Muskovi nezbývalo, než "E" nahradit číslem "3", a proto má Model 3 jako jediný číselné označení.
 
Tesla Model Y
 
Nový Model Y bude menším SUV, které půjde velikostně pod Model X. Vycházet však má z Modelu 3, se kterým má sdílet zhruba 75 % jeho techniky. Elon Musk v dalším jeho tweetu potvrdil, že vůz bude zhruba o 10 % větší než Model 3 a i jeho cena bude zhruba o 10 % vyšší. Se stejným akumulátorem by pak kvůli vyšší hmotnosti i horší aerodynamice měl mít o trochu kratší dojezd.
 
Tento nový vůz se představí ve středu ráno v LA Design Studio (u nás tedy pozdě odpoledne). Tehdy budou zveřejněny i další technické detaily a návštěvníci akce se budou moci i projet. Hlavní otázkou tak nyní zůstává, kdy se podaří Tesle rozjet výrobu tohoto modelu. V plánu má totiž i spoustu dalších aut, na které se už roky čeká (pickup, truck, nový Roadster) a jak víme už z Modelu 3, s dostatečným pokrytím dodávek má Tesla často velký problém.
 
Další novinkou z dílen Tesly je to, že nová generace rychlonabíječek Supercharger v3.0 je už velmi blízko a první z nich bude spuštěna tuto středu ve 20 hodin (tedy v průběhu našich velmi brzkých ranních čtvrtečních hodin).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut
Xiaomi se rozhodlo posunout laťku v rychlosti rychlého nabíjení o pořádný kus nahoru. Nová technologie Super Charge Turbo by měla dobít 4000mAh baterii ve smartphonu za pouhých 17 minut. Má to jen jeden háček.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie
Někteří majitelé Galaxy S10 si stěžují na nezvykle rychlé vybíjení baterie. Týká se pouze verze s procesorem Exynos a příčinou problému by mělo být internetové volání. Před nedávnem zase uživatelé objevili, že se obrazovka telefonu rozsvěcí při nošení v kapse.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala