Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tesla Model Y bude představen 14. března

4.3.2019, Milan Šurkala, aktualita
Tesla připravuje další novinku do výrobního programu, menší SUV s názvem Model Y. Ten bude odvozen od Modelu 3 a má být menší a levnější než velké SUV Model X. Podle Elona Muska bude ukázán světu už 14. března.
Automobilka Tesla připravuje rozšíření výrobního programu o další nový vůz, tentokrát to bude Model Y. Doplní tak stávající vozy a vytvoří základní čtveřici výrobního programu automobilky, které měly spolu vytvořit slovo SEXY. Bohužel pro Teslu si Ford zaregistroval značku Model E dříve, takže Muskovi nezbývalo, než "E" nahradit číslem "3", a proto má Model 3 jako jediný číselné označení.
 
Tesla Model Y
 
Nový Model Y bude menším SUV, které půjde velikostně pod Model X. Vycházet však má z Modelu 3, se kterým má sdílet zhruba 75 % jeho techniky. Elon Musk v dalším jeho tweetu potvrdil, že vůz bude zhruba o 10 % větší než Model 3 a i jeho cena bude zhruba o 10 % vyšší. Se stejným akumulátorem by pak kvůli vyšší hmotnosti i horší aerodynamice měl mít o trochu kratší dojezd.
 
Tento nový vůz se představí ve středu ráno v LA Design Studio (u nás tedy pozdě odpoledne). Tehdy budou zveřejněny i další technické detaily a návštěvníci akce se budou moci i projet. Hlavní otázkou tak nyní zůstává, kdy se podaří Tesle rozjet výrobu tohoto modelu. V plánu má totiž i spoustu dalších aut, na které se už roky čeká (pickup, truck, nový Roadster) a jak víme už z Modelu 3, s dostatečným pokrytím dodávek má Tesla často velký problém.
 
Další novinkou z dílen Tesly je to, že nová generace rychlonabíječek Supercharger v3.0 je už velmi blízko a první z nich bude spuštěna tuto středu ve 20 hodin (tedy v průběhu našich velmi brzkých ranních čtvrtečních hodin).
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama