www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla Model Y bude představen 14. března

Tesla Model Y bude představen 14. března
, , aktualita
Tesla připravuje další novinku do výrobního programu, menší SUV s názvem Model Y. Ten bude odvozen od Modelu 3 a má být menší a levnější než velké SUV Model X. Podle Elona Muska bude ukázán světu už 14. března.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Tesla připravuje rozšíření výrobního programu o další nový vůz, tentokrát to bude Model Y. Doplní tak stávající vozy a vytvoří základní čtveřici výrobního programu automobilky, které měly spolu vytvořit slovo SEXY. Bohužel pro Teslu si Ford zaregistroval značku Model E dříve, takže Muskovi nezbývalo, než "E" nahradit číslem "3", a proto má Model 3 jako jediný číselné označení.
 
Tesla Model Y
 
Nový Model Y bude menším SUV, které půjde velikostně pod Model X. Vycházet však má z Modelu 3, se kterým má sdílet zhruba 75 % jeho techniky. Elon Musk v dalším jeho tweetu potvrdil, že vůz bude zhruba o 10 % větší než Model 3 a i jeho cena bude zhruba o 10 % vyšší. Se stejným akumulátorem by pak kvůli vyšší hmotnosti i horší aerodynamice měl mít o trochu kratší dojezd.
 
Tento nový vůz se představí ve středu ráno v LA Design Studio (u nás tedy pozdě odpoledne). Tehdy budou zveřejněny i další technické detaily a návštěvníci akce se budou moci i projet. Hlavní otázkou tak nyní zůstává, kdy se podaří Tesle rozjet výrobu tohoto modelu. V plánu má totiž i spoustu dalších aut, na které se už roky čeká (pickup, truck, nový Roadster) a jak víme už z Modelu 3, s dostatečným pokrytím dodávek má Tesla často velký problém.
 
Další novinkou z dílen Tesly je to, že nová generace rychlonabíječek Supercharger v3.0 je už velmi blízko a první z nich bude spuštěna tuto středu ve 20 hodin (tedy v průběhu našich velmi brzkých ranních čtvrtečních hodin).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom
Oslavy 10letého výročí Xiaomi se nesou ve znamení nových produktů. Jedním z nich je i smartphone Mi 10 Ultra, který přináší tři "120". Má 120Hz displej, fotoaparáty se 120× zoomem a ultra rychlé 120W nabíjení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou
Elektromobily jsou mnohými považovány za velmi nebezpečné zejména kvůli akumulátoru, jehož případný požár je v podstatě neuhasitelný. Jeden z řidičů Tesly Model S ale naopak byl rád, že při nehodě seděl v Tesle Model S s vysokým pětihvězdičkovým hodnocením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA
Lucid Motors chce už za pár týdnů představit svůj elektromobil Air EV. Ten má být doslova rekordmanem v dojezdu, který má překonat i Teslu Model S. Hovoří se totiž o 517 mílích, tedy 832 kilometrech.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12 Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12
Na letošní podzim si Apple chystá čtyři nové telefony řady iPhone 12. Půjde o iPhone 12 a 12 Pro, přičemž ke každému z nich bude k dispozici i zvětšená varianta Max. Zatímco tyto modely mají mít podporu 5G, údajně se má chystat i 4G/LTE verze.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13 CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13
Už za pár týdnů by se měly představit nové telefony Apple iPhone 12 a s nimi i nové procesory Apple A14 Bionic. Podle nových úniků by tyto 5nm procesory měly nabídnout výrazně vyšší výkon, hovoří se až o 40 %.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala