www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla Model S vs Formule 1: jak to dopadne?

Tesla Model S vs Formule 1: jak to dopadne?
, , aktualita
Na YouTube kanálu Driven natočili zajímavé srovnání. Vzali Teslu Model S a postavili ji proti Formuli jedna s motorem V10. Výkony obou vozů se pohybovaly mezi 670 a 770 koňmi, lišily se ale hmotnosti.
K oblíbeným
reklama
Dobře víme, že elektromobily Tesla umí být pěkně rychlé. Pravda je to zejména o nejvýkonnějších verzích Modelu S. A právě jeden z nich vzali na YouTube kanálu Driven na test. Proti Formuli 1. V případě Tesly šlo o verzi Model S P100D, tedy ještě nedávno nejvýkonnější verzi. Od června se ale výkony vrcholného Modelu S výrazně zvedly díky verzi Plaid. Model S P100D měl 671 koní, 950 Nm a na 100 km/h potřebuje 2,7 sekundy.
 
 
Benetton F1 ze svého motoru V10 dokonce dokázal vydolovat 770 koní a 520 Nm. Výhodu výkonu pak umocňuje čtvrtinová hmotnost 525 kg. Jak ale uvidíte ve videu, Model S se drží překvapivě dobře a např. čtvrt míle má formule za 9,6 sekundy, zatímco Model S za 10,8 sekundy. To není až tak výrazně horší čas, uvážíme-li 4násobnou hmotnost a trochu nižší výkon. Připomeňme ještě, že verze Plaid s výkonem 1020 koní by měla mít akceleraci z 0 na 100 km/h za 2,1 sekundy a čtvrt míle má stihnout za 9,23 sekundy, tedy rychleji než F1. Ve videu uvidíte i losí test. Jak velké rozdíly myslíte, že budou?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha
Designér Virgil Abroh vytvořil zajímavé 6metrové elektrické offroad kupé Project Maybach. To bylo nedávno ukázáno světu. Má pohon na elektřinu, solární panely i solidní schopnosti pro jízdu v terénu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí
Automobilka Tesla chce změnit svou strategii. Honění prodejních čísel ke konci čtvrtletí k ničemu nevede a jen zbytečně zvyšuje náklady. Elon Musk tak kdysi používané řešení začíná nyní zatracovat.
30.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu
Společnosti NIO a Shell uzavřely strategické partnerství. Díky němu budou k dispozici výměnné stanice NIO Power Swap i na vybraných čerpacích stanicích společnosti Shell. Půjde i o nabíječky akumulátorů.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR
Síť rychlonabíječek elektromobilů Ionity bude v budoucnu výrazně rozšířena. Společnost chce v Evropě investovat 700 milionů EUR do výstavby dalších a počet nabíjecích stojanů do roku 2025 dostat na čtyřnásobek dnešního stavu.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu
Vědci hledají různé způsoby, jak udělat budoucí dopravu ekologičtější. Velkým otazníkem je letecká doprava, kde to vypadá na výrobu umělého paliva. Na univerzitě ETH v Curychu vyvinuli systém, který ho vytvoří ze vzduchu.
26.11.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů