www.svetmobilne.cz
>
>
>

Extrémní Tesla Model S Plaid představena na Delivery Event

Extrémní Tesla Model S Plaid představena na Delivery Event
, , aktualita
Včera proběhla Delivery Event, kde Elon Musk představil novou extrémní verzi Tesly Model S Plaid. Ta nabídne přes 1000 koní, maximální rychlost 322 km/h, zrychlení na 96 km/h pod 2 sekundy a mnoho dalšího.
K oblíbeným
reklama
Elon Musk včera představil a celému světu ukázal novou Teslu Model S Plaid. Na své Delivery Event také oznámil, že dodá prvních 25 kusů tohoto vozů, který láme hned několik rekordů (je ale potřeba je brát trochu s rezervou). Podle Muska bude Model S Plaid nejrychlejším vozem, který byl kdy vyroben. Zde je třeba říci, že to bylo myšleno v kontextu zrychlení (nejrychleji z 0 na 60 mph), kdy se podařilo dostat se s produkčním autem z 0 na 60 mph (96 km/h) pod 2 sekundy. Konkrétně má jít o 1,99 sekundy a v případě našich tradičních 0 až 100 km/h to je pak 2,1 sekundy. Na čtvrt míle potřebuje 9,23 sekundy, což je excelentní výsledek, byť je to více, než bylo slibováno před představením vozu (tehdy se říkalo, že to bude "pod 9 sekund").
 
Tesla Model S Plaid
 
Pokud bychom totiž hovořili nejrychlejším v kontextu maximální rychlosti, tak tam existuje spousta aut, která dokážou jet rychleji než 200 mph, resp. 322 km/h, což je maximální rychlost Modelu S Plaid. Zde je jeden malý háček. Toto platí pro speciální kola, která ještě nejsou v nabídce. Pokud jde o aerodynamiku, Model S Plaid dosahuje rekordních Cd 0,208, což navíc podle Muska platí pro auto v pohybu a nikoli stojícího. Zde by bylo ale dobré podotknout, že byla sériově vyráběna i aerodynamičtější auta a toto tvrzení bude patrně platit o aktuálně vyráběném autě nebo o nejaerodymičtějším 4/5dvéřovém autě, ale ne celkově.
 
Auto dosahuje maximálního výkonu 1020 koní (cca 760 kW), dojezd činí 628 km, bohužel však byla verze Plaid+ s delším cca 840km dojezdem zrušena. Také už zmizela z ceníku, kde byla ještě před pár dny. Těžko říci, kde přesně je problém, ale je možné, že se u Plaid+ počítalo s novými články 4860, které se ale nepovedlo dokončit tak, aby byly vhodné pro komerční nasazení. To pak přináší i otázku, zda se dalšího zpoždění nedočkají i jiné modely, které potřebují obří akumulátory jako Roadster nebo tahač Semi.
 
 
Musk zmínil několik vylepšení nové verze, mezi které patří např. lepší tepelné čerpadlo, jiné ovládání klimatizace bez viditelných výdechů. Také řekl, že je Model S Plaid rychlejší než Porsche, ale také současně bezpečnější než jakékoli Volvo. Nezapomnělo se také na využití umělé inteligence, která se postupně učí řidičovy návyky, čehož může využít např. při navigaci. Lepší je i audio systém s 22 reproduktory, výkonem 920 W a Tesla Acoustic Glass pro lepší odhlučnění od okolí. Systém se také dynamicky přizpůsobuje různému bitrate audia, aby zvuk zněl vždycky co nejlépe. Pokud jde o infotainment, má výkon na úrovni PlayStationu 5 a demonstrován byl na hraní Cyberpunku 2077. Displej je nyní také horizontálně a nikoli vertikálně.
 
Nepříjemnou zprávou je zvýšení ceny. V USA se zvýšila o 10 tisíc USD proti původní hodnotě, u nás je to pak z 3,304 na 3,499 mil. Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google Pixel 6 přijde s procesorem Tensor Google Pixel 6 přijde s procesorem Tensor
Google představuje novou generaci svých telefonů Pixel 6. Ty dostávají nový procesor Tensor, který má přinést vylepšenou AI. K dispozici budou dva modely, Pixel 6 se 2 fotoaparáty a Pixel 6 Pro se třemi.
3.8.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala