www.svetmobilne.cz
>
>
>

Extrémní Tesla Model S Plaid představena na Delivery Event

Extrémní Tesla Model S Plaid představena na Delivery Event
, , aktualita
Včera proběhla Delivery Event, kde Elon Musk představil novou extrémní verzi Tesly Model S Plaid. Ta nabídne přes 1000 koní, maximální rychlost 322 km/h, zrychlení na 96 km/h pod 2 sekundy a mnoho dalšího.
K oblíbeným
reklama
Elon Musk včera představil a celému světu ukázal novou Teslu Model S Plaid. Na své Delivery Event také oznámil, že dodá prvních 25 kusů tohoto vozů, který láme hned několik rekordů (je ale potřeba je brát trochu s rezervou). Podle Muska bude Model S Plaid nejrychlejším vozem, který byl kdy vyroben. Zde je třeba říci, že to bylo myšleno v kontextu zrychlení (nejrychleji z 0 na 60 mph), kdy se podařilo dostat se s produkčním autem z 0 na 60 mph (96 km/h) pod 2 sekundy. Konkrétně má jít o 1,99 sekundy a v případě našich tradičních 0 až 100 km/h to je pak 2,1 sekundy. Na čtvrt míle potřebuje 9,23 sekundy, což je excelentní výsledek, byť je to více, než bylo slibováno před představením vozu (tehdy se říkalo, že to bude "pod 9 sekund").
 
Tesla Model S Plaid
 
Pokud bychom totiž hovořili nejrychlejším v kontextu maximální rychlosti, tak tam existuje spousta aut, která dokážou jet rychleji než 200 mph, resp. 322 km/h, což je maximální rychlost Modelu S Plaid. Zde je jeden malý háček. Toto platí pro speciální kola, která ještě nejsou v nabídce. Pokud jde o aerodynamiku, Model S Plaid dosahuje rekordních Cd 0,208, což navíc podle Muska platí pro auto v pohybu a nikoli stojícího. Zde by bylo ale dobré podotknout, že byla sériově vyráběna i aerodynamičtější auta a toto tvrzení bude patrně platit o aktuálně vyráběném autě nebo o nejaerodymičtějším 4/5dvéřovém autě, ale ne celkově.
 
Auto dosahuje maximálního výkonu 1020 koní (cca 760 kW), dojezd činí 628 km, bohužel však byla verze Plaid+ s delším cca 840km dojezdem zrušena. Také už zmizela z ceníku, kde byla ještě před pár dny. Těžko říci, kde přesně je problém, ale je možné, že se u Plaid+ počítalo s novými články 4860, které se ale nepovedlo dokončit tak, aby byly vhodné pro komerční nasazení. To pak přináší i otázku, zda se dalšího zpoždění nedočkají i jiné modely, které potřebují obří akumulátory jako Roadster nebo tahač Semi.
 
 
Musk zmínil několik vylepšení nové verze, mezi které patří např. lepší tepelné čerpadlo, jiné ovládání klimatizace bez viditelných výdechů. Také řekl, že je Model S Plaid rychlejší než Porsche, ale také současně bezpečnější než jakékoli Volvo. Nezapomnělo se také na využití umělé inteligence, která se postupně učí řidičovy návyky, čehož může využít např. při navigaci. Lepší je i audio systém s 22 reproduktory, výkonem 920 W a Tesla Acoustic Glass pro lepší odhlučnění od okolí. Systém se také dynamicky přizpůsobuje různému bitrate audia, aby zvuk zněl vždycky co nejlépe. Pokud jde o infotainment, má výkon na úrovni PlayStationu 5 a demonstrován byl na hraní Cyberpunku 2077. Displej je nyní také horizontálně a nikoli vertikálně.
 
Nepříjemnou zprávou je zvýšení ceny. V USA se zvýšila o 10 tisíc USD proti původní hodnotě, u nás je to pak z 3,304 na 3,499 mil. Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač
Elektrický pickup Tesla Cybertruck se jen pomalu blíží k sériové výrobě. Ta už měla začít, ale budeme si muset počkat ještě rok. Prototyp vozu se ukázal na dráze a ukázal např. obří stěrač nebo povinná zrcátka.
13.12.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů
Šanghajská továrna Tesly automobilce výrazně umožnila navýšit výrobní kapacitu a podle posledních zpráv za prvních 11 měsíců poslala do světa přes 413 vozů. A zdaleka nešlo jen o vozy pro Čínu.
12.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky
Elektromobil Renault Zoe si před 8 lety odnesl z testů Euro NCAP excelentní 5hvězdičkové hodnocení. Poslední test však vozu nepřinesl ani jednu hvězdičku. Změny na voze i metodice si vybraly svou daň.
10.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní
Policejní vozy Tesla dnes nejsou už ničím až tak výjimečným. V Británii vytvořila policejní variantu Modelu 3 přímo sama Tesla a nabídla ji zdejší policii k dlouhodobějšímu testování. Výsledky jsou poměrně pozitivní.
8.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV
Čínská elektromobilka NIO provozuje netradiční projekt Power Swap, kdy si uživatelé mohou místo nabíjení akumulátorů zajet rovnou pro jeho rychlou výměnu. Nově se rozšiřují možnosti volby jiných kapacit pro výměnu.
6.12.2021, aktualita, Milan Šurkala