www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla Model S Plaid+ s 840km dojezdem nebude, základ musí dle Muska stačit

Tesla Model S Plaid+ s 840km dojezdem nebude, základ musí dle Muska stačit
, , aktualita
Elon Musk na svém Twitteru prozradil, že zruší připravovanou verzi Model S Plaid+. Ten měl lákat nejen extrémním výkonem, ale také extrémním dojezdem na poměry elektromobilů. Toho se ale už nedočkáme.
K oblíbeným
reklama
Když byla v letošním lednu oznámena faceliftovaná verze Modelu S s futuristickým volantem, současně vyšlo najevo, že budou dvě verze extrémní řady Plaid. Při prvních zmínkách se totiž mluvilo o extrémním výkonu i dojezdu, jenže ten nakonec měla dostat verze Plaid+, zatímco normální Plaid měla sice zachovat extrémní výkon (byť trochu nižší, 762 kW proti 820 kW), ale jen standardní dojezd (628 km proti 840 km). Nyní to vypadá, že se verze Plaid+ se zvýšeným dojezdem nedočkáme a objeví se jen základní Plaid. Oznámil to Elon Musk na svém Twitteru.
 
Tesla Model S Plaid
 
Tam řekl, že Plaid+ je zrušen, protože není potřeba, základní model je prý i tak moc dobrý. Konfigurátory ale změnu zatím nereflektují. Dle české stránky Tesly má základní Plaid nabídnout 628km dojezd, maximální rychlost 322 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h pod 2,1 sekundy (0-60 mph, resp. 0-96 km/h má zvládnout za 1,99 sekundy dle americké verze). Česká cena je nyní stanovena na 3.304.900 Kč, nicméně na stránkách je pořád zmíněná i varianta Plaid+, i když je stále zašedlá bez možnosti objednání. Její cena mezitím povyskočila z 3,789 na 3,999 milionu Kč a údajně má být k dispozici v roce 2022. Nyní je tak jen otázkou, kdy odtud zmizí.
 
 
Pokud jde o oficiální zahájení dodávek, velká zahajovací akce je plánována na 10. června (je otázkou, zda se mezitím nějak nezlepší specifikace standardní verze Plaid). Lidé už pochopitelně vyjadřují svou nespokojenost s krokem Tesly na Twitteru.
 
Tesla Model S Plaid
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88 MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88
MediaTek přichází s aktualizovanými procesory pro mainstreamové a levnější telefony. Představuje 8jádrové procesory Helio G96 a Helio G88. V obou případech počítejte nanejvýše se 4G LTE připojením.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář