www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla Model S Plaid+ s 840km dojezdem nebude, základ musí dle Muska stačit

Tesla Model S Plaid+ s 840km dojezdem nebude, základ musí dle Muska stačit
, , aktualita
Elon Musk na svém Twitteru prozradil, že zruší připravovanou verzi Model S Plaid+. Ten měl lákat nejen extrémním výkonem, ale také extrémním dojezdem na poměry elektromobilů. Toho se ale už nedočkáme.
K oblíbeným
reklama
Když byla v letošním lednu oznámena faceliftovaná verze Modelu S s futuristickým volantem, současně vyšlo najevo, že budou dvě verze extrémní řady Plaid. Při prvních zmínkách se totiž mluvilo o extrémním výkonu i dojezdu, jenže ten nakonec měla dostat verze Plaid+, zatímco normální Plaid měla sice zachovat extrémní výkon (byť trochu nižší, 762 kW proti 820 kW), ale jen standardní dojezd (628 km proti 840 km). Nyní to vypadá, že se verze Plaid+ se zvýšeným dojezdem nedočkáme a objeví se jen základní Plaid. Oznámil to Elon Musk na svém Twitteru.
 
Tesla Model S Plaid
 
Tam řekl, že Plaid+ je zrušen, protože není potřeba, základní model je prý i tak moc dobrý. Konfigurátory ale změnu zatím nereflektují. Dle české stránky Tesly má základní Plaid nabídnout 628km dojezd, maximální rychlost 322 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h pod 2,1 sekundy (0-60 mph, resp. 0-96 km/h má zvládnout za 1,99 sekundy dle americké verze). Česká cena je nyní stanovena na 3.304.900 Kč, nicméně na stránkách je pořád zmíněná i varianta Plaid+, i když je stále zašedlá bez možnosti objednání. Její cena mezitím povyskočila z 3,789 na 3,999 milionu Kč a údajně má být k dispozici v roce 2022. Nyní je tak jen otázkou, kdy odtud zmizí.
 
 
Pokud jde o oficiální zahájení dodávek, velká zahajovací akce je plánována na 10. června (je otázkou, zda se mezitím nějak nezlepší specifikace standardní verze Plaid). Lidé už pochopitelně vyjadřují svou nespokojenost s krokem Tesly na Twitteru.
 
Tesla Model S Plaid
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné
Pokud nepotřebujete smartphone, může vám posloužit i jednoduchý mobilní telefon. Nokia pro takové zákazníky připravila novinky v podobě modelů 105 4G a 110G. Ten první dokonce nemá ani fotoaparát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou
Bezdrátové nabíjení více zařízení najednou není jednoduché. V případě nabíječky Zens Magnetic Dual Powerbank se to vyřešilo tak, že plochy pro bezdrátové nabíjení jsou na obou stranách powerbanky.
18.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem
Honda ukončuje prodej dalšího svého vozu na alternativní paliva. Tentokrát je to model Clarity s vodíkovým pohonem. Prodeje byly velmi nízké a firma se chce soustředit především na elektromobily. Paradoxní, že elektrická verze Clarity byla první odepsanou.
17.6.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK
Porsche uvedlo nový model 991 GT3 Touring, která je o trochu civilnější variantou klasické GT3. Přichází tak o obrovské křídlo a dostává i možnost mít 6stupňový manuál. Můžeme se těšit na výkon až 375 kW.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Trh s tablety výrazně roste, dominuje mu základní Apple iPad Trh s tablety výrazně roste, dominuje mu základní Apple iPad
Trh s tablety už nějakou dobu roste a podle firmy Counterpoint se daří zejména iPadům od společnosti Apple. Ty totiž významně navýšily svůj tržní podíl a jedničkou je pak základní varianta, iPad 8. generace.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala