www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla Model S Plaid+ s 840km dojezdem nebude, základ musí dle Muska stačit

Tesla Model S Plaid+ s 840km dojezdem nebude, základ musí dle Muska stačit
, , aktualita
Elon Musk na svém Twitteru prozradil, že zruší připravovanou verzi Model S Plaid+. Ten měl lákat nejen extrémním výkonem, ale také extrémním dojezdem na poměry elektromobilů. Toho se ale už nedočkáme.
K oblíbeným
reklama
Když byla v letošním lednu oznámena faceliftovaná verze Modelu S s futuristickým volantem, současně vyšlo najevo, že budou dvě verze extrémní řady Plaid. Při prvních zmínkách se totiž mluvilo o extrémním výkonu i dojezdu, jenže ten nakonec měla dostat verze Plaid+, zatímco normální Plaid měla sice zachovat extrémní výkon (byť trochu nižší, 762 kW proti 820 kW), ale jen standardní dojezd (628 km proti 840 km). Nyní to vypadá, že se verze Plaid+ se zvýšeným dojezdem nedočkáme a objeví se jen základní Plaid. Oznámil to Elon Musk na svém Twitteru.
 
Tesla Model S Plaid
 
Tam řekl, že Plaid+ je zrušen, protože není potřeba, základní model je prý i tak moc dobrý. Konfigurátory ale změnu zatím nereflektují. Dle české stránky Tesly má základní Plaid nabídnout 628km dojezd, maximální rychlost 322 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h pod 2,1 sekundy (0-60 mph, resp. 0-96 km/h má zvládnout za 1,99 sekundy dle americké verze). Česká cena je nyní stanovena na 3.304.900 Kč, nicméně na stránkách je pořád zmíněná i varianta Plaid+, i když je stále zašedlá bez možnosti objednání. Její cena mezitím povyskočila z 3,789 na 3,999 milionu Kč a údajně má být k dispozici v roce 2022. Nyní je tak jen otázkou, kdy odtud zmizí.
 
 
Pokud jde o oficiální zahájení dodávek, velká zahajovací akce je plánována na 10. června (je otázkou, zda se mezitím nějak nezlepší specifikace standardní verze Plaid). Lidé už pochopitelně vyjadřují svou nespokojenost s krokem Tesly na Twitteru.
 
Tesla Model S Plaid
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač
Elektrický pickup Tesla Cybertruck se jen pomalu blíží k sériové výrobě. Ta už měla začít, ale budeme si muset počkat ještě rok. Prototyp vozu se ukázal na dráze a ukázal např. obří stěrač nebo povinná zrcátka.
13.12.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů
Šanghajská továrna Tesly automobilce výrazně umožnila navýšit výrobní kapacitu a podle posledních zpráv za prvních 11 měsíců poslala do světa přes 413 vozů. A zdaleka nešlo jen o vozy pro Čínu.
12.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky
Elektromobil Renault Zoe si před 8 lety odnesl z testů Euro NCAP excelentní 5hvězdičkové hodnocení. Poslední test však vozu nepřinesl ani jednu hvězdičku. Změny na voze i metodice si vybraly svou daň.
10.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní
Policejní vozy Tesla dnes nejsou už ničím až tak výjimečným. V Británii vytvořila policejní variantu Modelu 3 přímo sama Tesla a nabídla ji zdejší policii k dlouhodobějšímu testování. Výsledky jsou poměrně pozitivní.
8.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV
Čínská elektromobilka NIO provozuje netradiční projekt Power Swap, kdy si uživatelé mohou místo nabíjení akumulátorů zajet rovnou pro jeho rychlou výměnu. Nově se rozšiřují možnosti volby jiných kapacit pro výměnu.
6.12.2021, aktualita, Milan Šurkala