www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla Model S už brzy ujede 400 mil (644 km)

Tesla Model S už brzy ujede 400 mil (644 km)
, , aktualita
Automobilka Tesla neustále vylepšuje vlastnosti svých vozů a jednou z těch ostře sledovaných vlastností je i dojezd. Ten by se díky pokrokům v technologii akumulátorů měl u Modelu S už brzy dostat na hodnotu přes 400 mil (644 km) na jedno nabití.
K oblíbeným
reklama
I když se to mnohým nezdá, kapacity lithiových akumulátorů se za poslední dobu nemálo zvětšily. Spolu s tím se prodlužuje i dojezd mnoha elektromobilů. Nejlépe je na tom Tesla, přičemž např. její Model S Long Range papírově ujede na jedno nabití dle normy EPA 373 mil (600 km). Elon Musk se ale nechal slyšet, že inženýři Tesly dělají pokroky v akumulátorech, které by měly už v brzké době dovolit dojezd přes 400 mil (644 km). Pro zajímavost, konkurenční Taycan Turbo a Taycan Turbo S mají dle stejné normy dojezd jen 192 až 201 mil (309 až 323 km). A nepůjde o větší počet článků, nýbrž o zlepšení jejich chemických vlastností.
 
Tesla Model S
 
Zajímavostí je to, že Modely S a X mají nadále zůstat u typu akumulátorů 18650, zatímco Modely 3 a Y mají typy 2170. To také současně znamená, že ačkoli jsou to články stejného typu, jako se používají i jinde (18650 se používají např. i u některých notebooků), nejde díky vlastnímu vývoji o úplně stejné akumulátory. To spolu s pokročilým systémem chlazení vysvětluje i fakt, proč v noteboocích jsou takové články výrazně opotřebované už po nějakých dvou třech letech, zatímco v Teslách vesele drží většinu kapacity i po mnohem delší době.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple varuje před poklesem příjmů, viníkem je koronavirus Covid-19 Apple varuje před poklesem příjmů, viníkem je koronavirus Covid-19
Koronavirus COVID-19 ovlivňuje i samotný průmysl, odkládají se veletrhy, uvádění nových produktů a klesají i příjmy. Právě před tím varuje své investory společnost Apple a je jen otázkou, nakolik se odsune uvedení nových iPhonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla vrátila autopilota do ojetého auta, negativní publicita zabrala Tesla vrátila autopilota do ojetého auta, negativní publicita zabrala
Negativní publicita občas přinutí společnosti změnit názor a to se stalo i v případě Tesly. Ta majiteli ojetého vozu Model S 75D odstranila autopilota, za kterého údajně nezaplatil. Teď mu ho vrací zpět.
17.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
Nová aféra Tesly: automobilka odstranila autopilota u ojetých aut Nová aféra Tesly: automobilka odstranila autopilota u ojetých aut

Tesla bude mít opět co vysvětlovat. Někteří majitelé totiž zjistili velmi nepříjemnou skutečnost. Poté, co si koupili ojetou Teslu od původního majitele, který si připlatil za autopilota, jim automobilka tuto funkci vypnula a nutí je k opětovné koupi. 

9.2.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
MediaTek uvedl procesory střední třídy Helio G70 a G80 MediaTek uvedl procesory střední třídy Helio G70 a G80
Společnost MediaTek představila nové mobilní procesory pro telefony střední třídy. Jde o modely Helio G70 a G80, které se liší svými takty CPU i GPU. I tak by měly dostačovat na slušné mobilní hraní.
6.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
Brexit může vrátit do hry dražší roaming Brexit může vrátit do hry dražší roaming
Odchod Velké Británie z EU může mít další nepříjemný dopad pro cestování a pobyt v této zemi. Hrozí totiž, že bude zrušena dohoda o roamingu, která zajišťovala absenci zvýšených roamingových poplatků. V Británii tak možná budeme volat dráž než teď.
4.2.2020, aktualita, Milan Šurkala