www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla Model S už brzy ujede 400 mil (644 km)

Tesla Model S už brzy ujede 400 mil (644 km)
, , aktualita
Automobilka Tesla neustále vylepšuje vlastnosti svých vozů a jednou z těch ostře sledovaných vlastností je i dojezd. Ten by se díky pokrokům v technologii akumulátorů měl u Modelu S už brzy dostat na hodnotu přes 400 mil (644 km) na jedno nabití.
K oblíbeným
reklama
I když se to mnohým nezdá, kapacity lithiových akumulátorů se za poslední dobu nemálo zvětšily. Spolu s tím se prodlužuje i dojezd mnoha elektromobilů. Nejlépe je na tom Tesla, přičemž např. její Model S Long Range papírově ujede na jedno nabití dle normy EPA 373 mil (600 km). Elon Musk se ale nechal slyšet, že inženýři Tesly dělají pokroky v akumulátorech, které by měly už v brzké době dovolit dojezd přes 400 mil (644 km). Pro zajímavost, konkurenční Taycan Turbo a Taycan Turbo S mají dle stejné normy dojezd jen 192 až 201 mil (309 až 323 km). A nepůjde o větší počet článků, nýbrž o zlepšení jejich chemických vlastností.
 
Tesla Model S
 
Zajímavostí je to, že Modely S a X mají nadále zůstat u typu akumulátorů 18650, zatímco Modely 3 a Y mají typy 2170. To také současně znamená, že ačkoli jsou to články stejného typu, jako se používají i jinde (18650 se používají např. i u některých notebooků), nejde díky vlastnímu vývoji o úplně stejné akumulátory. To spolu s pokročilým systémem chlazení vysvětluje i fakt, proč v noteboocích jsou takové články výrazně opotřebované už po nějakých dvou třech letech, zatímco v Teslách vesele drží většinu kapacity i po mnohem delší době.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala