www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce

Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce
, , aktualita
Vypadá to, že nejen Ford Mustang Mach-E je elektromobilem, který může mít problém s vybitým akumulátorem, přestože by k tomu nemělo dojít. James May známý z TopGearu a The Grand Tour kvůli podobnému problému muset rozebrat část své Tesly.
K oblíbeným
reklama
Pokud majitel elektromobilu něco nečeká, tak je to rozhodně to, že u vozu s nabitým akumulátorem bude mít problém dostat se do vozu kvůli vybití. Jak to tak ale vypadá, rozhodně nepůjde o ojedinělé případy. Softwarová chyba takto odstavila nejeden elektrický Ford Mustang Mach-E, ale podobný problém postihl i známého moderátora Jamese Maye. Toho známe např. z TopGearu a The Grand Tour. Se svou Teslou Model S nějakou dobu nejezdil, ale nechal ji připojenou k nabíječce. Když pak po dlouhé době chtěl do vozu, nedostal se. Příčinou byl vybitý akumulátor.
 
 
Stejně jako výše zmíněný Mustang, i Tesla má totiž dva akumulátory. Jeden je určen k pohonu vozu a jde o onu velkou baterku s několika desítkami kWh. Druhý akumulátor je ten standardní 12voltový, který najdeme v každém autě a právě ten se stal zdrojem problému. Ten se běžně nabíjí z velkého akumulátoru, nicméně pokud je ten velký nabitý, nabíjení přestane. James May tak skončil s plně nabitou Teslou připravenou vyrazit co se týče energie určené k pohonu vozu, ale plně vybitým 12V akumulátorem, kvůli čemuž nemohl odemknout vůz, vysunout kliky, a tedy ani otevřít kapotu, aby se dostal k akumulátoru.
 
Naštěstí je zde "hardwarová" pojistka a kapotu lze otevřít pomocí dvou ovladačů, které jsou po stranách předního nárazníku z vnitřní strany. Tedy rozhodně nic, co by bylo jednoduše přístupné. Poté musel demontovat spoustu různých krytů a celá záležitost s připojením 12V akumulátoru k nabíječce mu zabrala hodinu. To nepotěší.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné
Pokud nepotřebujete smartphone, může vám posloužit i jednoduchý mobilní telefon. Nokia pro takové zákazníky připravila novinky v podobě modelů 105 4G a 110G. Ten první dokonce nemá ani fotoaparát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou
Bezdrátové nabíjení více zařízení najednou není jednoduché. V případě nabíječky Zens Magnetic Dual Powerbank se to vyřešilo tak, že plochy pro bezdrátové nabíjení jsou na obou stranách powerbanky.
18.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem
Honda ukončuje prodej dalšího svého vozu na alternativní paliva. Tentokrát je to model Clarity s vodíkovým pohonem. Prodeje byly velmi nízké a firma se chce soustředit především na elektromobily. Paradoxní, že elektrická verze Clarity byla první odepsanou.
17.6.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK
Porsche uvedlo nový model 991 GT3 Touring, která je o trochu civilnější variantou klasické GT3. Přichází tak o obrovské křídlo a dostává i možnost mít 6stupňový manuál. Můžeme se těšit na výkon až 375 kW.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Trh s tablety výrazně roste, dominuje mu základní Apple iPad Trh s tablety výrazně roste, dominuje mu základní Apple iPad
Trh s tablety už nějakou dobu roste a podle firmy Counterpoint se daří zejména iPadům od společnosti Apple. Ty totiž významně navýšily svůj tržní podíl a jedničkou je pak základní varianta, iPad 8. generace.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala