www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla Model 3 s autopilotem vrazila do policejního auta

Tesla Model 3 s autopilotem vrazila do policejního auta
, , aktualita
Autopilot ve vozech Tesla má možná další průšvih během posledních pár dnů. Pokud je výpověď řidiče pravdivá, pak autopilot nepoznal odstavené policejní auto a vrazil to přímo do něj. Přední část Tesly je napadrť.
K oblíbeným
reklama
S autonomními technologiemi v autech to není jednoduché a Tesla se o tom v krátké době přesvědčila hned dvakrát. Jednak se ukázalo, že jej dokážou oblbnout dehtové čáry na silnici v protisvětle, nyní měl údajně stát za nehodou, kdy to napálil do policejního auta. Policie u Norwalku přistavila u nepojízdného auta se zapnutými výstražnými majáky, když se přiřítil muž v Tesle Model 3 a napálil to do policejního vozu. Obě auta jsou značně poškozená, nikomu se ale naštěstí nic vážného nestalo.
 
 
Muž vypověděl, že Tesla měla aktivovaného autopilota, přičemž ho zapnul proto, aby zkontroloval psa na zadních sedadlech. To, zda říká pravdu, a za nehodu skutečně mohou nedostatky systému autopilota, ukážou záznamy z vozu, nicméně ať tak či onak, bude mít problém. Použití autopilota totiž nezbavuje řidiče povinnosti sledovat silnici a v případě nutnosti zakročit, což muž neučinil. Autopilot v Tesle totiž ani zdaleka neodpovídá 5. úrovni autonomie, takže řidič musí být ve střehu. Řidič vozu je tak obviněn z bezohledné jízdy a ohrožení.
 
Zdroj: bbc.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala