www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla Model 3 s autopilotem vrazila do policejního auta

Tesla Model 3 s autopilotem vrazila do policejního auta
, , aktualita
Autopilot ve vozech Tesla má možná další průšvih během posledních pár dnů. Pokud je výpověď řidiče pravdivá, pak autopilot nepoznal odstavené policejní auto a vrazil to přímo do něj. Přední část Tesly je napadrť.
K oblíbeným
reklama
S autonomními technologiemi v autech to není jednoduché a Tesla se o tom v krátké době přesvědčila hned dvakrát. Jednak se ukázalo, že jej dokážou oblbnout dehtové čáry na silnici v protisvětle, nyní měl údajně stát za nehodou, kdy to napálil do policejního auta. Policie u Norwalku přistavila u nepojízdného auta se zapnutými výstražnými majáky, když se přiřítil muž v Tesle Model 3 a napálil to do policejního vozu. Obě auta jsou značně poškozená, nikomu se ale naštěstí nic vážného nestalo.
 
 
Muž vypověděl, že Tesla měla aktivovaného autopilota, přičemž ho zapnul proto, aby zkontroloval psa na zadních sedadlech. To, zda říká pravdu, a za nehodu skutečně mohou nedostatky systému autopilota, ukážou záznamy z vozu, nicméně ať tak či onak, bude mít problém. Použití autopilota totiž nezbavuje řidiče povinnosti sledovat silnici a v případě nutnosti zakročit, což muž neučinil. Autopilot v Tesle totiž ani zdaleka neodpovídá 5. úrovni autonomie, takže řidič musí být ve střehu. Řidič vozu je tak obviněn z bezohledné jízdy a ohrožení.
 
Zdroj: bbc.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Registrační značky ve Vermontu bude nejspíš možné mít i s emoji Registrační značky ve Vermontu bude nejspíš možné mít i s emoji
Některé státy umožňují řidičům si zvolit pro svého plechového miláčka registrační značky na přání. V americkém Vermontu míří ke schválení návrh zákona, který má dovolit dokonce i nejrůznější smajlíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple iOS 14 má běžet i na iPhonech 6S a iPhone SE Apple iOS 14 má běžet i na iPhonech 6S a iPhone SE
Produkty Apple jsou známy dlouhodobou podporou a vypadá to, že v případě iPhonů 6S a SE na tom budou telefony opravdu hodně dobře. I ty by totiž měly dostat připravovaný operační systém iOS 14, tedy už šestou verzi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m. Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m.
Speciální nákladní vozy Mercedes-Benz Unimog U5023 pomohly s instalací čtyř rádiových stanic v Chile v nadmořské výšce přes 6000 m.n.m. a stihly také trhnout výškový rekord. Dojely až do 6694 m.n.m.
26.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen
Automobilka Tesla míří stále vzhůru. Hodnota akcií nadále výrazně stoupá a nyní má celá společnost hodnotu vyšší než 100 miliard USD. Tím se jí podařilo z druhého místa sesadit takového giganta, jakým je Volkswagen.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6 Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6
Společnost Qualcomm rozšířila nabídku mobilních procesorů o nové modely Snapdragon 720G, 662 a 460. Všechny podporují Wi-Fi 6 i indický polohový systém NavIC. Nezájem ale panuje v oblasti 5G.
23.1.2020, aktualita, Milan Šurkala