www.svetmobilne.cz
>
>
>

Autopilot Tesly zmaten asfaltovými čarami, měl je za vodorovné značení

Autopilot Tesly zmaten asfaltovými čarami, měl je za vodorovné značení
, , aktualita
Autonomní řízení automobilů ještě zdaleka není připraveno na všechny možné situace a autopilot Tesly není výjimkou. Jeden z dalších problémů ukazuje chování systému na silnicích s asfaltovými čarami, které si plete s vodorovným značením.
K oblíbeným
reklama
I když se nás automobilky snaží přesvědčit, že tu budeme mít autonomní auta už za pár let, ta mají nadále nemálo problémů se speciálními případy, které nejsou zas až tak zřídkavé, a navíc jsou mnohdy složité k vyřešení. Jeden ze zajímavých úkazů byl zveřejněn na Redditu, kde si autopilot Tesly nevěděl rady s dehtovými čarami na silnici. Ty se v protisvětle hodně leskly a kamera je tak viděla bílé a ne černě, jak ve skutečnosti.
 
 
Autopilot byl zmaten, když se mu najednou uprostřed silnice objevily bílé čáry, a protože byly výraznější než skutečné vodorovné značení, sjel doleva a jel prostředkem silnice. Štěstím bylo, že vedle automobilu nic nejelo a nedošlo ke kritické situaci. Řidič pak musel vůz manuálně vrátit do příslušného pruhu. Stále tedy vidíme, že autonomní řízení může mít nemalé mezery.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala