www.svetmobilne.cz
>
>
>

Autopilot Tesly zmaten asfaltovými čarami, měl je za vodorovné značení

Autopilot Tesly zmaten asfaltovými čarami, měl je za vodorovné značení
, , aktualita
Autonomní řízení automobilů ještě zdaleka není připraveno na všechny možné situace a autopilot Tesly není výjimkou. Jeden z dalších problémů ukazuje chování systému na silnicích s asfaltovými čarami, které si plete s vodorovným značením.
K oblíbeným
reklama
I když se nás automobilky snaží přesvědčit, že tu budeme mít autonomní auta už za pár let, ta mají nadále nemálo problémů se speciálními případy, které nejsou zas až tak zřídkavé, a navíc jsou mnohdy složité k vyřešení. Jeden ze zajímavých úkazů byl zveřejněn na Redditu, kde si autopilot Tesly nevěděl rady s dehtovými čarami na silnici. Ty se v protisvětle hodně leskly a kamera je tak viděla bílé a ne černě, jak ve skutečnosti.
 
 
Autopilot byl zmaten, když se mu najednou uprostřed silnice objevily bílé čáry, a protože byly výraznější než skutečné vodorovné značení, sjel doleva a jel prostředkem silnice. Štěstím bylo, že vedle automobilu nic nejelo a nedošlo ke kritické situaci. Řidič pak musel vůz manuálně vrátit do příslušného pruhu. Stále tedy vidíme, že autonomní řízení může mít nemalé mezery.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla chce otevřít designérské centrum v Číně Tesla chce otevřít designérské centrum v Číně
Z bran nově otevřené čínské továrny Tesly začaly před pár týdny sjíždět první vozy a nyní zde chce automobilka otevřít i designérské centrum. Alespoň tak napovídá jeden z příspěvků na sociální síti WeChat.
18.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Bentley Mulsanne 6.75 Edition posílá ikonickou V8 po 60 letech do důchodu Bentley Mulsanne 6.75 Edition posílá ikonickou V8 po 60 letech do důchodu
Automobilka Bentley dá sbohem více než 60 let starému motoru V8 z konce 50. let, který dodnes používá. Využije ho limitovaná edice luxusního sedanu Mulsanne 6.75 Edition, který bude posledním vozem s tímto motorem.
18.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Nottingham vyzkouší bezdrátové nabíjení elektrických taxíků Nottingham vyzkouší bezdrátové nabíjení elektrických taxíků
Elektromobily jsou pro některá použití velmi vhodným dopravním prostředkem, pro jiná naopak. Výborné mohou být pro vozy taxislužby a město Nottingham v Británii tak nyní díky grantu vyzkouší elektrické taxíky s bezdrátovým nabíjením.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Britové vyzkoušeli reálný dojezd elektromobilů, vyhrála Kia a Tesla Britové vyzkoušeli reálný dojezd elektromobilů, vyhrála Kia a Tesla
Na britském YouTube kanálu carwow vyzkoušeli reálný dojezd šesti různých elektromobilů a jak moc se liší od udávaných hodnot. Výsledky dosahovaly 75 až 90 % a tvůrci i sledovali, co dělají jednotlivá auta při vybití jejich akumulátoru.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple iPhone 12 má mít sub-6Ghz i mmWave 5G, ale jen někde Apple iPhone 12 má mít sub-6Ghz i mmWave 5G, ale jen někde
Na podzim bychom se měli dočkat další generace smartphonů Apple iPhone 12. Ačkoli to vypadalo, že Apple bude s 5G několik let pozadu, nakonec to nebude tak špatné a 5G by měly dostat už letošní modely.
15.1.2020, aktualita, Milan Šurkala