www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla má rekordní tržby přes 4 mld. USD, ztráta zůstala

Tesla má rekordní tržby přes 4 mld. USD, ztráta zůstala
, , aktualita
Snad na nic se poslední týdny nečekalo více než na finanční výsledky automobilky Tesla. Produkce Modelu 3 stoupá a za další čtvrtletí jich chce vyrobit přes 50 tisíc. I přes rekordní příjmy to však zdaleka není ideální.
reklama
Na finanční výsledky společnosti Tesla s napjatým očekáváním čekal celý svět. Tak se i včera stalo a dnes se na všechna čísla můžeme podívat. Asi nejdůležitějším faktem je, že se společnosti daří vyrábět přes 5000 vozů Model 3 týdně a pro třetí čtvrtletí se odhaduje výroba přibližně 50 až 55 tisíc kusů. Tento model je stěžejní proto, aby se společnost konečně stala ziskovou. Do konce srpna by Musk chtěl vyrábět 6000 kusů za týden a do konce roku by produkce měla stoupnout na 10 tisíc. Tak uvidíme, zda se mu to podaří. Spolu s vozy Model S a Model X automobilka vyrábí okolo 7000 aut za týden.
 
Tesla Model 3
 
Model 3 se v poslední době setkal s velmi dobrým přijetím nových variant v médiích, které mnozí hateři nemohli rozdýchat. Společnost totiž začala s výrobou vozů se dvěma motory s pohonem všech kol a Performance verzí. Tyto vozy však zatím ještě nebyly dodány zákazníkům a bude se tak dít v nejbližší době. Za poslední čtvrtletí vyrobila automobilka 53339 vozů, přičemž jich dodala 40786. V tomto počtu bylo 22319 Modelů S a X. Menší Model 3 pak byl dodán 18449 zákazníkům.
 
Tesla Model S
 
Automobilka změnila systém prodeje na stejný jako u Modelu S a X (přestala přijímat rezervace). Rovněž začíná být vůz k dispozici pro testovací jízdy a Tesla už zaznamenala 60 tisíc objednávek na zkušební jízdu. Tesla otevřela dalších 8 poboček, takže nyní má celosvětově 347 dealerů (většina v USA). Automobilka dále zmínila, že nepřestává ve svých aktualizacích po internetu, majitelům Modelu 3 např. nedávno po internetu zkrátila brzdnou dráhu a všem majitelům umožnila nastavit si omezovač rychlosti.
 
Tesla Model X
 
Pojďme konečně k financím. Automobilové části Tesly meziročně znatelně narostly příjmy (zejména díky Modelu 3), a to z 2,29 na 3,36 miliardy dolarů (+47 %). Zlepšilo se to i proti minulému čtvrtletí, a to o nezanedbatelných 23 %. Tesla ale nejsou jen auta, ale také solární systémy (po převzetí společnosti SolarCity), tato divize třeba vybudovala australskou 129MWh superbaterii, která zde šetří 90 % nákladů. Zde byly příjmy 374 milionů dolarů, což je meziročně nárůst 31 %, nicméně je to také propad 9 % proti minulému čtvrtletí.
 
Australská superbaterie Tesly
 
Spolu s dalšími službami (270 milionů dolarů) se tak společnosti povedlo trhnout rekord a poprvé v historii příjmy překonaly 4 miliardy dolarů. Bylo to opravdu těsné, kalkulačka se (jistě kreativním) účetním zastavila na hodnotě 4,002 miliardy dolarů. Pokud však jde o zisk, zde to pořád není dobré a ztráta činí stále velmi vysokých 742,7 milionu USD (ve Q1 to bylo 784,6 milionu). Na relativně dobré zprávy už zareagovaly akcie, které v pre-marketu povyskočily z 300,84 dolaru za akcii o 8,5% na 326,5 dolaru (stav k 12:30).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje
Nový kompaktní model Škody je už za dveřmi a automobilka nám jej postupně odhaluje. Už jsme viděli teaser v podobě siluety vozu, sportovní koncept Vision RS a nyní se dozvídáme i jméno. Bude se jmenovat Škoda Scala.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona
Nejen USA nebo Čína chtějí špehovat své obyvatele. Zadní vrátka do telefonů svých obyvatel by velmi ráda viděla i Austrálie. Společnost Apple se tak už ohradila proti navrhovanému zákonu, který by to chtěl zavést.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla vyrobila už 100 tisíc kusů Modelu 3 Tesla vyrobila už 100 tisíc kusů Modelu 3
Tesla Model 3 je jedním z nejúspěšnějších vozů na americkém trhu, ve třídě elektromobilů drtivě vede. Automobilka sice stále zdaleka nepokryla všechny objednávky na vůz, nicméně slaví alespoň milník 100 tisíc vyrobených vozů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Garmin Instinct: chytré hodinky do náročných podmínek Garmin Instinct: chytré hodinky do náročných podmínek
Garmin rozšířil svou nabídku chytrých sportovních hodinek o novou řadu Instinct, která je zaměřena primárně na vysokou odolnost a nabízí měření pohybových aktivit i navigaci v terénu. Cena je přitom příznivější než u modelů Fenix.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Honor 8X a Honor Band 4: ceny i dostupnost na českém trhu Honor 8X a Honor Band 4: ceny i dostupnost na českém trhu
Honor 8X si odbyl svou evropskou premiéru tento týden na Pražském hradě, kde jsme se dozvěděli také českou cenu tohoto velkého smartphonu. Na tuzemský trh míří také chytrý náramek Honor Band 4.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik