www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla má rekordní tržby přes 4 mld. USD, ztráta zůstala

Tesla má rekordní tržby přes 4 mld. USD, ztráta zůstala
, , aktualita
Snad na nic se poslední týdny nečekalo více než na finanční výsledky automobilky Tesla. Produkce Modelu 3 stoupá a za další čtvrtletí jich chce vyrobit přes 50 tisíc. I přes rekordní příjmy to však zdaleka není ideální.
reklama
Na finanční výsledky společnosti Tesla s napjatým očekáváním čekal celý svět. Tak se i včera stalo a dnes se na všechna čísla můžeme podívat. Asi nejdůležitějším faktem je, že se společnosti daří vyrábět přes 5000 vozů Model 3 týdně a pro třetí čtvrtletí se odhaduje výroba přibližně 50 až 55 tisíc kusů. Tento model je stěžejní proto, aby se společnost konečně stala ziskovou. Do konce srpna by Musk chtěl vyrábět 6000 kusů za týden a do konce roku by produkce měla stoupnout na 10 tisíc. Tak uvidíme, zda se mu to podaří. Spolu s vozy Model S a Model X automobilka vyrábí okolo 7000 aut za týden.
 
Tesla Model 3
 
Model 3 se v poslední době setkal s velmi dobrým přijetím nových variant v médiích, které mnozí hateři nemohli rozdýchat. Společnost totiž začala s výrobou vozů se dvěma motory s pohonem všech kol a Performance verzí. Tyto vozy však zatím ještě nebyly dodány zákazníkům a bude se tak dít v nejbližší době. Za poslední čtvrtletí vyrobila automobilka 53339 vozů, přičemž jich dodala 40786. V tomto počtu bylo 22319 Modelů S a X. Menší Model 3 pak byl dodán 18449 zákazníkům.
 
Tesla Model S
 
Automobilka změnila systém prodeje na stejný jako u Modelu S a X (přestala přijímat rezervace). Rovněž začíná být vůz k dispozici pro testovací jízdy a Tesla už zaznamenala 60 tisíc objednávek na zkušební jízdu. Tesla otevřela dalších 8 poboček, takže nyní má celosvětově 347 dealerů (většina v USA). Automobilka dále zmínila, že nepřestává ve svých aktualizacích po internetu, majitelům Modelu 3 např. nedávno po internetu zkrátila brzdnou dráhu a všem majitelům umožnila nastavit si omezovač rychlosti.
 
Tesla Model X
 
Pojďme konečně k financím. Automobilové části Tesly meziročně znatelně narostly příjmy (zejména díky Modelu 3), a to z 2,29 na 3,36 miliardy dolarů (+47 %). Zlepšilo se to i proti minulému čtvrtletí, a to o nezanedbatelných 23 %. Tesla ale nejsou jen auta, ale také solární systémy (po převzetí společnosti SolarCity), tato divize třeba vybudovala australskou 129MWh superbaterii, která zde šetří 90 % nákladů. Zde byly příjmy 374 milionů dolarů, což je meziročně nárůst 31 %, nicméně je to také propad 9 % proti minulému čtvrtletí.
 
Australská superbaterie Tesly
 
Spolu s dalšími službami (270 milionů dolarů) se tak společnosti povedlo trhnout rekord a poprvé v historii příjmy překonaly 4 miliardy dolarů. Bylo to opravdu těsné, kalkulačka se (jistě kreativním) účetním zastavila na hodnotě 4,002 miliardy dolarů. Pokud však jde o zisk, zde to pořád není dobré a ztráta činí stále velmi vysokých 742,7 milionu USD (ve Q1 to bylo 784,6 milionu). Na relativně dobré zprávy už zareagovaly akcie, které v pre-marketu povyskočily z 300,84 dolaru za akcii o 8,5% na 326,5 dolaru (stav k 12:30).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Honor View 20 bude mít díru v displeji a 48MPx foťák Honor View 20 bude mít díru v displeji a 48MPx foťák
Připravovaná vlajková loď Honor View 20 by měla následovat nový trend bezrámečkových telefonů. A dosáhne toho otvorem pro čelní kamerku. Na zadní straně překvapivě nalezneme pouze jeden fotoaparát, ale s extrémně vysokým rozlišením.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
iPhone XR má nejlepší fotoaparát mezi „jednookými“ iPhone XR má nejlepší fotoaparát mezi „jednookými“
Testem fotoaparátu DxOMark nedávno prošel iPhone XR a odnesl si odtamtud výborné hodnocení. Dokonce nejlepší mezi smartphony s jedním zadním fotoaparátem. Přemožitelem by se ovšem mohl stát Pixel 3 XL, jehož výsledek dosud nebyl zveřejněn.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Superlehký notebook LG Gram nyní také jako hybrid Superlehký notebook LG Gram nyní také jako hybrid
LG oznámilo nové přírůstky do své rodiny tenkých a lehkých notebooků Gram. Nabídku doplní sedmnáctipalcová varianta i model s konstrukcí 2 v 1. Novinky se ukážou na veletrhu CES, ale představeny byly už nyní.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi
Britský výrobce sportovních vozů Lotus se rovněž připravuje na elektrickou éru, která se nezadržitelně blíží. V jeho podání to bude hypersportovní automobil, jehož výkon má dosahovat minimálně 1000 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
OnePlus 6T McLaren Edition: více výkonu a rychlejší nabíjení OnePlus 6T McLaren Edition: více výkonu a rychlejší nabíjení
OnePlus spojilo síly s automobilovou značkou McLaren a výsledkem je speciální edice vlajkové lodi 6T. Změny ovšem nejsou pouze designové, telefon také dostal do vínku 10GB RAM a superrychlé nabíjení baterie.
11.12.2018, aktualita, Jáchym Šlik