www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla dostala za svůj nebezpečný "stan" pokutu téměř 30.000 USD

Tesla dostala za svůj nebezpečný "stan" pokutu téměř 30.000 USD
, , aktualita
Aby se automobilce Tesla podařilo navýšit výrobu Modelu 3 a dostát tak svým slibům, nechal Elon Musk postavit jakýsi stan místo klasické výrobní haly. Ten ale úřady vyhodnotily jako nebezpečný a Tesle napařily pokutu 30 tisíc USD.
K oblíbeným
reklama
Výroba elektromobilu Model 3 se v minulém roce rozbíhala jen velmi pomalu. Na vůz se extrémně dlouho čekalo, slíbené počty vyrobených kusů byly v nedohlednu a totéž platilo o ziskovosti společnosti. Aby se Tesla konečně vzchopila, bylo potřeba urychleně navýšit výrobní kapacity. Elon Musk tak nechal postavit “stan” (s označením GA4), který byl velmi rychle hotov, výroba zde byla záhy spuštěna a byl to krok, který Teslu nejenže pomohl zachránit, ale také jí pomohl dostat se do kladných čísel. Bohužel Cal-OSHA, agentura pro kontrolu bezpečnosti práce, shledala na stanu šest pochybení a společnosti uložila pokutu ve výši 29.365 USD. Ta se může zdát být dosti symbolická např. ve srovnání s Muskovým tweetem, který stál Teslu 20 milionů dolarů, každopádně ani tak nepotěší.
 
 
A co se Cal-OSHA nelíbilo? Tvrdí, že Tesla na stavbu nezískala oprávnění a neprošla kontrolou pro potenciální rizika bezpečnosti práce. Dále prý pak selhala v tom, že zde nikdo neopravil velkou díru v "podlaze" dlouhou asi 56 cm, širokou 36 cm a hlubokou okolo 20 cm. Onu podlahu je třeba brát trochu s rezervou, protože "stan" byl postaven nad původním parkovištěm.
 
Tesla také měla problém v tom, že neproškolila pracovníky v evakuačních postupech ani zdravotnických procedurách (zejména v souvislosti s horkem). Jako poslední tu bylo riziko od vyčuhujících železných tyčí. Laurie Shelby z Tesly se už vyjádřila, že se proti pokutě odvolá. Podle ní se ve stanu nikdy nic vážného nestalo a kontrola prý proběhla ještě v době, kdy byl stan teprve ve výstavbě, což má “ospravedlnit” alespoň některé nalezené chyby.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří
Operační systém Google Android není zrovna synonymem pro vysoké bezpečí. Dost často se i do oficiálního obchodu dostanou závadné aplikace, což chce Google změnit. Vývojářům se ale zvýšená kontrola nelíbí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou
Motorola představila nový smartphone One Action. Jak už název napovídá, je určen pro akční zákazníky. Důvodem je zde širokoúhlý fotoaparát se 117° záznamem s otočeným senzorem pro pohodlné natáčení.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala