www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla dostala za svůj nebezpečný "stan" pokutu téměř 30.000 USD

Tesla dostala za svůj nebezpečný "stan" pokutu téměř 30.000 USD
, , aktualita
Aby se automobilce Tesla podařilo navýšit výrobu Modelu 3 a dostát tak svým slibům, nechal Elon Musk postavit jakýsi stan místo klasické výrobní haly. Ten ale úřady vyhodnotily jako nebezpečný a Tesle napařily pokutu 30 tisíc USD.
K oblíbeným
reklama
Výroba elektromobilu Model 3 se v minulém roce rozbíhala jen velmi pomalu. Na vůz se extrémně dlouho čekalo, slíbené počty vyrobených kusů byly v nedohlednu a totéž platilo o ziskovosti společnosti. Aby se Tesla konečně vzchopila, bylo potřeba urychleně navýšit výrobní kapacity. Elon Musk tak nechal postavit “stan” (s označením GA4), který byl velmi rychle hotov, výroba zde byla záhy spuštěna a byl to krok, který Teslu nejenže pomohl zachránit, ale také jí pomohl dostat se do kladných čísel. Bohužel Cal-OSHA, agentura pro kontrolu bezpečnosti práce, shledala na stanu šest pochybení a společnosti uložila pokutu ve výši 29.365 USD. Ta se může zdát být dosti symbolická např. ve srovnání s Muskovým tweetem, který stál Teslu 20 milionů dolarů, každopádně ani tak nepotěší.
 
 
A co se Cal-OSHA nelíbilo? Tvrdí, že Tesla na stavbu nezískala oprávnění a neprošla kontrolou pro potenciální rizika bezpečnosti práce. Dále prý pak selhala v tom, že zde nikdo neopravil velkou díru v "podlaze" dlouhou asi 56 cm, širokou 36 cm a hlubokou okolo 20 cm. Onu podlahu je třeba brát trochu s rezervou, protože "stan" byl postaven nad původním parkovištěm.
 
Tesla také měla problém v tom, že neproškolila pracovníky v evakuačních postupech ani zdravotnických procedurách (zejména v souvislosti s horkem). Jako poslední tu bylo riziko od vyčuhujících železných tyčí. Laurie Shelby z Tesly se už vyjádřila, že se proti pokutě odvolá. Podle ní se ve stanu nikdy nic vážného nestalo a kontrola prý proběhla ještě v době, kdy byl stan teprve ve výstavbě, což má “ospravedlnit” alespoň některé nalezené chyby.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě
Oppo podruhé představilo své smartphony z řady Reno, které zahrnují i modely s periskopickým zoomem nebo podporou 5G sítí. Dostanou se na vybrané evropské trhy, a to už příští měsíc. Na nízké ceny ovšem nespoléhejte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
23.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik