www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla dostala za svůj nebezpečný "stan" pokutu téměř 30.000 USD

Tesla dostala za svůj nebezpečný "stan" pokutu téměř 30.000 USD
, , aktualita
Aby se automobilce Tesla podařilo navýšit výrobu Modelu 3 a dostát tak svým slibům, nechal Elon Musk postavit jakýsi stan místo klasické výrobní haly. Ten ale úřady vyhodnotily jako nebezpečný a Tesle napařily pokutu 30 tisíc USD.
reklama
Výroba elektromobilu Model 3 se v minulém roce rozbíhala jen velmi pomalu. Na vůz se extrémně dlouho čekalo, slíbené počty vyrobených kusů byly v nedohlednu a totéž platilo o ziskovosti společnosti. Aby se Tesla konečně vzchopila, bylo potřeba urychleně navýšit výrobní kapacity. Elon Musk tak nechal postavit “stan” (s označením GA4), který byl velmi rychle hotov, výroba zde byla záhy spuštěna a byl to krok, který Teslu nejenže pomohl zachránit, ale také jí pomohl dostat se do kladných čísel. Bohužel Cal-OSHA, agentura pro kontrolu bezpečnosti práce, shledala na stanu šest pochybení a společnosti uložila pokutu ve výši 29.365 USD. Ta se může zdát být dosti symbolická např. ve srovnání s Muskovým tweetem, který stál Teslu 20 milionů dolarů, každopádně ani tak nepotěší.
 
 
A co se Cal-OSHA nelíbilo? Tvrdí, že Tesla na stavbu nezískala oprávnění a neprošla kontrolou pro potenciální rizika bezpečnosti práce. Dále prý pak selhala v tom, že zde nikdo neopravil velkou díru v "podlaze" dlouhou asi 56 cm, širokou 36 cm a hlubokou okolo 20 cm. Onu podlahu je třeba brát trochu s rezervou, protože "stan" byl postaven nad původním parkovištěm.
 
Tesla také měla problém v tom, že neproškolila pracovníky v evakuačních postupech ani zdravotnických procedurách (zejména v souvislosti s horkem). Jako poslední tu bylo riziko od vyčuhujících železných tyčí. Laurie Shelby z Tesly se už vyjádřila, že se proti pokutě odvolá. Podle ní se ve stanu nikdy nic vážného nestalo a kontrola prý proběhla ještě v době, kdy byl stan teprve ve výstavbě, což má “ospravedlnit” alespoň některé nalezené chyby.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik