www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Telefony Xiaomi ukazují reklamy dokonce i v Nastavení

Telefony Xiaomi ukazují reklamy dokonce i v Nastavení
, , aktualita
Jedním z důvodů nízkých cen smartphonů Xiaomi mohou být reklamy, kterou jsou součástí rozhraní MIUI. A jak vyplývá z vyjádření čínského výrobce, nic by se na tom v budoucnu nemělo měnit. 
K oblíbeným
reklama
Proč jsou smartphony Xiaomi ve srovnání s konkurencí tak levné? Je to především díky velmi nízkým maržím, které má společnost z prodaných zařízení – podle nedávného prohlášení šéfa společnosti Lei Juna nepřesahují 5 %. Xiaomi ovšem nevydělává jen hardwarem, ale také prostřednictvím svého uživatelské nadstavby MIUI, která obsahuje reklamy. Uživatelé mohou objevit sponzorované odkazy v různých aplikacích včetně hudebního přehrávače nebo dokonce v menu Nastavení. To je dost nezvyklé, takže někteří uživatelé začali tápat, zda jejich telefon nebyl nakažen nějakým adwarem, nebo se nejedná o chybu ze strany Xiaomi.
 
 
Redaktoři webu The Verge se rozhodli kontaktovat Xiaomi, které reagovalo následujícím prohlášením: „Reklamy byly a budou nedílnou součástí internetových služeb Xiaomi, klíčového komponentu obchodního modelu společnosti. Současně budeme vylepšovat uživatelské zkušenosti nabídnutím možnosti vypnout reklamy a neustálým zlepšováním našeho přístupu k reklamě včetně úpravy toho, kde a kdy se reklamy zobrazují. Naše filozofie spočívá v tom, že reklamy by měly být nenápadné a uživatelé mají vždy možnost získávat méně doporučení.“
 
Jinak řečeno, reklamy jsou v MIUI odjakživa, ale nejspíš dosud nebyly tak nápadné, neboť se o nich tolik nemluvilo. Dobrou zprávou je, že v budoucnu by uživatelé měli mít lepší kontrolu nad reklamami v operačním systému. Dosud ovšem neexistuje oficiální cesta, jak reklamy v MIUI vypnout. Uživatelé si ovšem všimli toho, že v poslední době už reklamy nepřinášejí personalizovaná doporučení. Pokud se vám líbí telefony Xiaomi, ale nedokážete překousnout reklamy v systému, mohou být řešením modely z řady Android One. Ty obsahují čistý Android s aplikacemi od Googlu, namísto nadstavby MIUI s aplikacemi z dílny Xiaomi.
 
Připomeňme, že reklama se v minulosti objevila také v telefonech Samsung či OnePlus. Amazon potom dokonce prodává speciální verze smartphonů s reklamami na uzamčené obrazovce i v jiných částech systému, které jsou o něco levnější než běžné verze bez reklam. K dispozici je také možnost za poplatek tyto reklamy vypnout.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple
Další projekt autonomních vozidel má na starosti společnost TuSimple. Ta provede další test na reálných silnicích ve spolupráci s americkou poštou USPS, pro kterou bude vozit balíky mezi dvěma logistickými centry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě
Mobilní operátor Vodafone ohlásil, že od léta zhoršuje své služby, což se ale tradičně snaží zastřít marketingovými texty o zpřehledňování a zjednodušování služeb. Vrací se totiž k účtování po minutě, tedy 60+60.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu
Náramek Mi Band 3 čínského Xiaomi jde u nás opravdu na dračku. V dnešní recenzi se podíváme, co nabízí a zda opravdu stojí za to. Cenově jde o velmi levnou záležitost, přesto slibuje dost funkcí.
Včera, recenze, Milan Šurkala
Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty
Honor přinesl nové špičkové modely zaměřené na focení. Jeden z nich nabízí na zádech celkem čtyři fotoaparáty, z toho jeden pro makro. Další z foťáků se zase vyznačuje rekordní světelností. To vše doplněno o známý procesor Kirin 980.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent
Poslední finanční výsledky automobilky Tesla nebyly vůbec pozitivní. Elon Musk to tak nehodlá nechat a nechal se slyšet, že od nynějška se bude kontrolovat každý utracený cent, aby se náklady snížily na naprosté minimum.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře