www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Telefony Xiaomi ukazují reklamy dokonce i v Nastavení

Telefony Xiaomi ukazují reklamy dokonce i v Nastavení
, , aktualita
Jedním z důvodů nízkých cen smartphonů Xiaomi mohou být reklamy, kterou jsou součástí rozhraní MIUI. A jak vyplývá z vyjádření čínského výrobce, nic by se na tom v budoucnu nemělo měnit. 
reklama
Proč jsou smartphony Xiaomi ve srovnání s konkurencí tak levné? Je to především díky velmi nízkým maržím, které má společnost z prodaných zařízení – podle nedávného prohlášení šéfa společnosti Lei Juna nepřesahují 5 %. Xiaomi ovšem nevydělává jen hardwarem, ale také prostřednictvím svého uživatelské nadstavby MIUI, která obsahuje reklamy. Uživatelé mohou objevit sponzorované odkazy v různých aplikacích včetně hudebního přehrávače nebo dokonce v menu Nastavení. To je dost nezvyklé, takže někteří uživatelé začali tápat, zda jejich telefon nebyl nakažen nějakým adwarem, nebo se nejedná o chybu ze strany Xiaomi.
 
 
Redaktoři webu The Verge se rozhodli kontaktovat Xiaomi, které reagovalo následujícím prohlášením: „Reklamy byly a budou nedílnou součástí internetových služeb Xiaomi, klíčového komponentu obchodního modelu společnosti. Současně budeme vylepšovat uživatelské zkušenosti nabídnutím možnosti vypnout reklamy a neustálým zlepšováním našeho přístupu k reklamě včetně úpravy toho, kde a kdy se reklamy zobrazují. Naše filozofie spočívá v tom, že reklamy by měly být nenápadné a uživatelé mají vždy možnost získávat méně doporučení.“
 
Jinak řečeno, reklamy jsou v MIUI odjakživa, ale nejspíš dosud nebyly tak nápadné, neboť se o nich tolik nemluvilo. Dobrou zprávou je, že v budoucnu by uživatelé měli mít lepší kontrolu nad reklamami v operačním systému. Dosud ovšem neexistuje oficiální cesta, jak reklamy v MIUI vypnout. Uživatelé si ovšem všimli toho, že v poslední době už reklamy nepřinášejí personalizovaná doporučení. Pokud se vám líbí telefony Xiaomi, ale nedokážete překousnout reklamy v systému, mohou být řešením modely z řady Android One. Ty obsahují čistý Android s aplikacemi od Googlu, namísto nadstavby MIUI s aplikacemi z dílny Xiaomi.
 
Připomeňme, že reklama se v minulosti objevila také v telefonech Samsung či OnePlus. Amazon potom dokonce prodává speciální verze smartphonů s reklamami na uzamčené obrazovce i v jiných částech systému, které jsou o něco levnější než běžné verze bez reklam. K dispozici je také možnost za poplatek tyto reklamy vypnout.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen
I smartphone za pár korun může vypadat k světu. Dokazuje to i nový Huawei Y6 Pro 2019, který se zatím prodává na jediném trhu, ale to se snad brzy změní. Vzhledem k nízké ceně je ovšem nutné čekat kompromisy ve výbavě.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik