www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Telefony Xiaomi ukazují reklamy dokonce i v Nastavení

Telefony Xiaomi ukazují reklamy dokonce i v Nastavení
, , aktualita
Jedním z důvodů nízkých cen smartphonů Xiaomi mohou být reklamy, kterou jsou součástí rozhraní MIUI. A jak vyplývá z vyjádření čínského výrobce, nic by se na tom v budoucnu nemělo měnit. 
reklama
Proč jsou smartphony Xiaomi ve srovnání s konkurencí tak levné? Je to především díky velmi nízkým maržím, které má společnost z prodaných zařízení – podle nedávného prohlášení šéfa společnosti Lei Juna nepřesahují 5 %. Xiaomi ovšem nevydělává jen hardwarem, ale také prostřednictvím svého uživatelské nadstavby MIUI, která obsahuje reklamy. Uživatelé mohou objevit sponzorované odkazy v různých aplikacích včetně hudebního přehrávače nebo dokonce v menu Nastavení. To je dost nezvyklé, takže někteří uživatelé začali tápat, zda jejich telefon nebyl nakažen nějakým adwarem, nebo se nejedná o chybu ze strany Xiaomi.
 
 
Redaktoři webu The Verge se rozhodli kontaktovat Xiaomi, které reagovalo následujícím prohlášením: „Reklamy byly a budou nedílnou součástí internetových služeb Xiaomi, klíčového komponentu obchodního modelu společnosti. Současně budeme vylepšovat uživatelské zkušenosti nabídnutím možnosti vypnout reklamy a neustálým zlepšováním našeho přístupu k reklamě včetně úpravy toho, kde a kdy se reklamy zobrazují. Naše filozofie spočívá v tom, že reklamy by měly být nenápadné a uživatelé mají vždy možnost získávat méně doporučení.“
 
Jinak řečeno, reklamy jsou v MIUI odjakživa, ale nejspíš dosud nebyly tak nápadné, neboť se o nich tolik nemluvilo. Dobrou zprávou je, že v budoucnu by uživatelé měli mít lepší kontrolu nad reklamami v operačním systému. Dosud ovšem neexistuje oficiální cesta, jak reklamy v MIUI vypnout. Uživatelé si ovšem všimli toho, že v poslední době už reklamy nepřinášejí personalizovaná doporučení. Pokud se vám líbí telefony Xiaomi, ale nedokážete překousnout reklamy v systému, mohou být řešením modely z řady Android One. Ty obsahují čistý Android s aplikacemi od Googlu, namísto nadstavby MIUI s aplikacemi z dílny Xiaomi.
 
Připomeňme, že reklama se v minulosti objevila také v telefonech Samsung či OnePlus. Amazon potom dokonce prodává speciální verze smartphonů s reklamami na uzamčené obrazovce i v jiných částech systému, které jsou o něco levnější než běžné verze bez reklam. K dispozici je také možnost za poplatek tyto reklamy vypnout.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi Redmi 7 Pro prozrazuje svůj design a výbavu Xiaomi Redmi 7 Pro prozrazuje svůj design a výbavu
V čínské databázi TENAA byl spatřen dosud nepředstavený smartphone od Xiaomi. A nejspíš půjde o Redmi 7 Pro, které by mělo být vybaveno displejem s kapkovitým výřezem a duálním fotoaparátem na zádech.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo uvádí Z5s se třemi foťáky a Z5 Pro GT se Snapdragonem 855 Lenovo uvádí Z5s se třemi foťáky a Z5 Pro GT se Snapdragonem 855
Lenovo představilo očekávaný smartphone střední třídy Z5s vybavený třemi zadními fotoaparáty. Ještě více pozornosti ovšem získal vysouvací model Z5 Pro GT, který jako první na světě využívá Snapdragon 855 a až 12GB RAM.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Čínské SUV Nio ES6 přichází i s 84kWh akumulátorem Čínské SUV Nio ES6 přichází i s 84kWh akumulátorem
Čínská automobilka Nio představila nové SUV ES6, které je menším bratříčkem modelu ES8. Přichází i ve variantě s velkým 84kWh akumulátorem, který by v některých verzích měl poslat dojezd i přes 500 km.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Český NÚKIB varuje před Huawei a ZTE, obává se bezpečnosti Český NÚKIB varuje před Huawei a ZTE, obává se bezpečnosti
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost vydal varování před softwarem i hardwarem společností Huawei a ZTE. Vadí mu především provázanost s čínskou vládou, která by produkty mohla zneužívat ve svůj prospěch.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Lenovo ThinkPad L390 a L390 Yoga: první ThinkPady s Whiskey Lake Lenovo ThinkPad L390 a L390 Yoga: první ThinkPady s Whiskey Lake
Lenovo začalo s omlazováním svých pracovních notebooků pro rok 2019. Jako první byly představeny modely ThinkPad L390 a ThinkPad L390 Yoga, které dostaly osmou generaci procesorů Intel Core.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik