Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tablet Nexus 9 přichází s procesorem Denver a Androidem 5.0

4.11.2014, Jan Vítek, aktualita
Společnost HTC, která pro Google vyrábí zbrusu nový tablet Nexus 9, začala na něj přijímat předobjednávky. Ovšem podobně jako v případě telefonu Nexus 6 budou jejich dodávky nejspíše velmi váznout.
Nový telefon Google Nexus 6 šel do předprodeje již na konci minulého měsíce, ovšem Google v jeho případě velmi podcenil zájem zákazníků, kteří tak tento velký a oproti předchozím verzím i drahý telefon během několika minut vykoupili. Podobné to je s tabletem Nexus 9, jenž šel do předprodeje na Play Store dnes a nyní už také není k dispozici.Google přichází s novým tabletem až po dvou letech a je pravda, že prodeje těchto zařízení už nejsou tak dobré. Zájem zákazníků opadá, takže se vlastně ani není čemu divit, že byl Google s první várkou opatrný a střízlivý. Podobné obavy asi ovlivnily i výrobu první série telefonů Nexus 6, neboť ty, jak už bylo řečeno, mají velký displej (6") a jsou podstatně dražší než Nexus 5. Nicméně rozumný zákazník si stejně počká na to, jak se tyto novinky projeví a jaké zkušenosti s nimi první majitelé budou mít a Google mezi tím jistě bude schopen poptávku lépe uspokojit.Věnujme se ale samotnému tabletu Nexus 9. Jde o první model s OS Android, který využije CPU NVIDIA Denver, jež má nabídnout především vysoký výkon jednoho jádra, ale ta má pouze dvě. Čili oproti jiným moderním procesorům se čtyřmi i více jádry nebude mít dobré výsledky v benchmarcích zohledňujících výkon při zpracování více procesových vláken. Jde také o první tablet, jenž využije operační systém Android 5.0 Lollipop slibující velké změny v uživatelském rozhraní i funkčnosti. Nová verze slibuje také více než 5000 nových API.

Z fotografií je také zřejmé, že Nexus 9 bude vybaven obrazovkou s poměrem stran 4:3, díky čemuž má blízko k iPadům než k ostatním tabletům s Androidem, jež mají obvykle poměr stran 16:10. To bude nevýhodou při přehrávání videa, ovšem to by mělo být více než vynahrazeno u jiných aplikací. Displej má zde úhlopříčku 8,9" a rozlišení 2048 x 1536.

Co se týče ostatních specifikací, pak paměti RAM tu máme 2 GB, základní paměť pro data má 16 GB, nechybí moderní 802.11ac Wi-Fi, Bluetooth 4.1, DLNA, 8Mpix zadní kamera, 1,6Mpix přední a 6700mAh baterie. Model se 16 GB paměti a Wi-Fi byl oceněn na 400 USD, 32GB verze přijde na 480 USD a později přijde na trh i 32GB verze s LTE, jejíž cena zatím nebyla stenovena.

Zdroj: tomshardware.com
reklama